Søgeresultat for våben i klitterne

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen våben i klitterne indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste våben i klitterne auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste våben i klitterne auktioner - alle samlet ET sted.

Knud Hendriksen - Våben i klitterne

Knud Hendriksen - Våben i klitterne Knud Hendriksen - Våben i klitterne Noter om det tyske invationsforsvar i Danmark 1940-45 Pæn eksemplar
Klokken 17.00 Thursday den 3. December 2015
Kategori: 2. Verdenskrig/besættelsestiden

Våben i klitterne

Våben i klitterne Bog om de tyske fæstningsbyggerier i Danmark under besættelsen. En bog på knapt 1000 sider med rigtig mange kort udvisende bunkere, barakker, minefelter m.m. i de enkelte anlæg. Bogen er udgivet i januar 1983, og er nu en sjælden bog.
Klokken 19.30 Thursday den 1. May 2014
Kategori: Originalt

Våben i klitterne

Våben i klitterne Gammel biblioteksbog, der omhandler det tyske invasionsforsvar i Danmark 1940-45. Bogen er i fin stand, men med brugsspor. 2. udgave 1985 Knud Henriksen
Klokken 11.50 Saturday den 12. October 2013
Kategori: Originalt