Søgeresultat for tyskland

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen tyskland indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste tyskland auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste tyskland auktioner - alle samlet ET sted.

Tyskland Provins Sachsen Afa nr. 24-26 (3235)

Tyskland Provins Sachsen Afa nr. 24-26 (3235) Tyskland Provins Sachsen Afa nr. 24-26 (3235)
Klokken 23.30 Sunday den 22. September 2019

Tyskland, årgang 1994 komplet, Postfrisk

Tyskland, årgang 1994 komplet, Postfrisk Tyskland, årgang 1994 komplet, Postfrisk Plancherne følger ikke med
Klokken 23.00 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Bundesrepublikken

Tyskland, årgang 1998 komplet, Postfrisk

Tyskland, årgang 1998 komplet, Postfrisk Tyskland, årgang 1998 komplet, Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland
Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland
Kategori: Bundesrepublikken
TYSKLAND 20 x 10 PFENNIG ALLE FORSKELLIGE 20 Stk!
TYSKLAND 20 x 10 PFENNIG ALLE FORSKELLIGE 20 Stk! TYSKLAND 20 x 10 PFENNIG ALLE FORSKELLIGE 20 Stk! 1950D, 1950F, 1950G, 1966J, 1971D, 1972F, 1973J, 1974G, 1976J, 1977F, 1978J, 1979D, 1980J, 1981D, 1984D, 1985J, 1986J, 1989G, 1992F, 1996J 10 Pfennig 1950-2001 Brass clad Steel – 4 g – ø 21.5 mm KM# 108, J
Kategori: Vest- Europa
Tyskland. afa 1106-09 komplet. stemplet
Tyskland. afa 1106-09 komplet. stemplet Tyskland. afa 1106-09 komplet. stemplet
Klokken 22.30 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland. afa 1080-83 komplet. stemplet
Tyskland. afa 1080-83 komplet. stemplet Tyskland. afa 1080-83 komplet. stemplet
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, miniark afa nr. 1980 postfrisk
Tyskland,  miniark afa nr. 1980 postfrisk Tyskland,  miniark afa nr. 1980 postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, hæfte MH 20 c I, OZ Postfrisk
Tyskland, hæfte MH 20 c I, OZ Postfrisk Tyskland, hæfte MH 20 c I, OZ Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, hæfte MH 20 d I, OZ Postfrisk
Tyskland, hæfte MH 20 d I, OZ Postfrisk Tyskland, hæfte MH 20 d I, OZ Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, hæfte MH 20 aII, OZ Postfrisk
Tyskland, hæfte MH 20 aII, OZ Postfrisk Tyskland, hæfte MH 20 aII, OZ Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, hæfte MH 20 a1, OZ Postfrisk
Tyskland, hæfte MH 20 a1, OZ Postfrisk Tyskland, hæfte MH 20 a1, OZ Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland Vesttyskland afa nr 1080-83 1949 Postfrisk
Tyskland Vesttyskland afa nr 1080-83   1949  Postfrisk Tyskland Vesttyskland afa nr 1080-83   1949  Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, årgang 1990 komplet, Postfrisk
Tyskland, årgang 1990 komplet, Postfrisk Tyskland, årgang 1990 komplet, Postfrisk Plancherne følger ikke med
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, årgang 1997 komplet, postfrisk
Tyskland, årgang 1997 komplet, postfrisk Tyskland, årgang 1997 komplet, postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
TYSKLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 S
TYSKLAND  EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 S TYSKLAND DEUTSCHLAND  EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7 MØNTER! Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2002F 50 Cent 2002F 20 Cent 2002G 10 Cent 2002F
Klokken 21.30 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Tyskland
TYSKLAND 250 DM DEUTSCHE MARK 2 x 100DM, 2 x 20DM, 10DM
TYSKLAND 250 DM DEUTSCHE MARK 2 x 100DM, 2 x 20DM, 10DM TYSKLAND DEUTSCHLAND, GERMANY 250 DM DEUTSCHE MARK 2 x 100DM, 2 x 20DM, 10DM 2 x 100 DM DEUTSCHE MARK 1989 Clara Schumann 20 DM DEUTSCHE MARK 1980 Elsbeth Tucher 20 DM DEUTSCHE MARK 1993 Annette Von Droste-Hulshoff Foldet, men stadig sprød! 10 DM DEUTSCHE
Klokken 20.30 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Vest- Europa Sedler
TYSKLAND 3x 50Pf + 2x 10 Pf+3x 5 Pf+ 2 Pf+ 3x 1 Pf 12Stk!
TYSKLAND 3x 50Pf + 2x 10 Pf+3x 5 Pf+ 2 Pf+ 3x 1 Pf 12Stk! TYSKLAND 3 x 50 Pfennig + 2 x 10 Pfennig + 3 x 5 Pfennig + 2 Pfennig + 3 x 1 Pfennig 12 Stk! Alle Forskellige! 50 Pfennig 1950F , 1969F, 1991J 10 Pfennig 1981D, 1991D 5 Pfennig 1950F,1977J,1989G 2 Pfennig 1995A 1 Pfennig 1950D,1983D,1984F
Klokken 20.00 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Vest- Europa
Tyskland, årgang 1991 komplet, Postfrisk
Tyskland, årgang 1991 komplet, Postfrisk Tyskland, årgang 1991 komplet, Postfrisk Plancherne følger ikke med
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland serien, Indistri og teknk minus 1816
Tyskland serien, Indistri og teknk   minus 1816 serien "Industri og Teknik" fireblok, minus 1816 + stemplet sæt, fireblokkne er postfriske Afa værdi over 1600 kr.   afa 1816 er kun som enkelt mærke Plancher følger ikke med
Klokken 17.30 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland 4 hæfter MH30 + 32 + 34aa + 39 Postfriske
Tyskland 4 hæfter  MH30 + 32 + 34aa + 39 Postfriske Tyskland 4 hæfter  MH30 + 32 + 34aa + 39 Postfriske
Klokken 15.30 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, hæfte MH 14g Postfrisk
Tyskland, hæfte MH 14g Postfrisk Tyskland, hæfte MH 14g Postfrisk  det går ikke at scanne indv, da det vil ødelægge hæftet
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, hæfte MH 11
Tyskland, hæfte MH 11 Tyskland, hæfte MH 11
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, hæfte MH 10 Uåbnet
Tyskland, hæfte MH 10 Uåbnet Tyskland, hæfte MH 10 Uåbnet
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, årgang 1989 komplet, Postfrisk
Tyskland, årgang 1989 komplet, Postfrisk Tyskland, årgang 1989 komplet, Postfrisk Plancherne følger ikke med
Klokken 12.30 Sunday den 22. September 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland forgyldt ECU-medalje 1994
Tyskland forgyldt ECU-medalje 1994 Tyskland forgyldt medalje 40 mm. 32 gram
Klokken 23.30 Saturday den 21. September 2019
Kategori: Udenlandske medaljer
STORT LOT UDENLANDSKE SEDLER. ITALIEN, ØSTRIG, TYSKLAND,SPAN
STORT LOT UDENLANDSKE SEDLER. ITALIEN, ØSTRIG, TYSKLAND,SPAN UNGARN, JUGOSLAVIEN, TYRKIET ,FRANSK AFRIKA, POLEN. BL. STAND.
Klokken 17.00 Saturday den 21. September 2019
Kategori: Samlinger og diverse sedler
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-15-21 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-15-21 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-19-22 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-19-22 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 4 STK. FRA SIKU TYSKLAND. ALLE SOM NYE. SE TEKST.
BRANDBILER 4 STK. FRA SIKU TYSKLAND. ALLE SOM NYE. SE TEKST. BUS = 21 CM DE ANDRE 14-15-17,5 CM.
Kategori: Siku
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE.
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 1 ORIG. ÆSKE
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 1  ORIG. ÆSKE .
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 13-16-20 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 13-16-20 CM. .
Kategori: Siku
GOD TYSKLAND SAMLING FRA 1951-66
GOD TYSKLAND SAMLING FRA 1951-66 HER ER DER EN GOD SAMLING FRA TYSKLAND DEN ER IKKE KOMPLET MEN MANGLER IKKE MANGE MÆRKER DET ER EN POSTFRISK POSTFRISK HENGSLET SAMLING  DEM SOM ER MÆRKERT MED TO ** FRA 1951-54 ER POSTFRISK DE ANDRE FRA 1951-54 ER POSTFRISK HENGSLET  OG FRA 1955 OG FREM
Klokken 19.30 Friday den 20. September 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20  Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland. SPAR PORTO !!!! Køb flere auktioner.
Klokken 17.00 Friday den 20. September 2019
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10  Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland. SPAR PORTO !!!! Køb flere auktioner, Køb Nu 6,-   QXL 17.01.2019 21:48 Køb Nu 1
Klokken 16.30 Friday den 20. September 2019
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-3
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-3 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-30 Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland.        Velegnet til ledningsgennemforing på anlæg. SPAR PORTO !!!! Køb flere au
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2mm bor *NYE* MB-32
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2mm bor *NYE* MB-32 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2 mm bor *NYE* MB-32 Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Perfekt forbor til M4 gevindskæring !! Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland.    Velegnet til ledningsgennemforing på
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,5mm bor *NYE* MB-15
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,5mm bor *NYE* MB-15 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,5 mm bor *NYE* MB-15 Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland. SPAR PORTO !!!! Køb flere auktioner, Køb Nu 9,-  QXL 17.01.2019 11:28 Køb Nu 10
Klokken 16.00 Friday den 20. September 2019
Kategori: Spor H0
Kæmpe parti +27 kg hele verden - se +200 fotos.
Kæmpe parti +27 kg hele verden - se +200 fotos. Godt parti, vejer over 27 kg. Meget vanskeligt at beskrive 100%, men indeholder bl.a.: Dk dubletparti m lidt skilling, 2-farvede, ny luftpost, Dk*, Grønland*/stp  mm, Dk bog m gode stempler + Slesvig mm, England en del **, Tyskland, oversø mm, England dub
Klokken 11.00 Tuesday den 17. September 2019
Kategori: Store blandede partier