Søgeresultat for tyskland

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen tyskland indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste tyskland auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste tyskland auktioner - alle samlet ET sted.

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20  Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland. SPAR PORTO !!!! Køb flere auktioner, Køb Nu 6,-  QXL 17.01.2019 21:42
Klokken 10.30 Sunday den 26. May 2019
Kategori: Spor H0

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10  Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland. SPAR PORTO !!!! Køb flere auktioner, Køb Nu 6,-   QXL 17.01.2019 21:48 Køb Nu 1
Kategori: Spor H0

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-3

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-3 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-30 Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland.        Velegnet til ledningsgennemforing på anlæg. SPAR PORTO !!!! Køb flere au
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2mm bor *NYE* MB-32
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2mm bor *NYE* MB-32 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2 mm bor *NYE* MB-32 Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Perfekt forbor til M4 gevindskæring !! Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland.    Velegnet til ledningsgennemforing på
Kategori: Spor H0
Tyskland, årgang 1994 komplet, Postfrisk
Tyskland, årgang 1994 komplet, Postfrisk Tyskland, årgang 1994 komplet, Postfrisk Plancherne følger ikke med
Klokken 21.30 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, årgang 1998 komplet, Postfrisk
Tyskland, årgang 1998 komplet, Postfrisk Tyskland, årgang 1998 komplet, Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland
Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland serien, Indistri og teknk minus 1816
Tyskland serien, Indistri og teknk   minus 1816 serien "Industri og Teknik" fireblok, minus 1816 + stemplet sæt, fireblokkne er postfriske Afa værdi over 1600 kr.   afa 1816 er kun som enkelt mærke Plancher følger ikke med
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland Vesttyskland afa nr 1106-9 1949 Postfrisk
Tyskland Vesttyskland afa nr 1106-9   1949  Postfrisk Tyskland Vesttyskland afa nr 1106-9   1949  Postfrisk
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland LUX Lindner fortryksalbum 2001-2003
Tyskland LUX Lindner fortryksalbum 2001-2003 Flot mappe med luxus sider - med mulighed for at samle både stemplede og postfriske mærker i samme album. Sælges uden frimærker.
Klokken 21.00 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Albums & Tilbehør
Tyskland samling i springbind 1967-1980 - værdi kr. 4000
Tyskland samling i springbind 1967-1980 - værdi kr. 4000 Postfrisk samling incl. blokke og miniark og høje værdier - nær komplet i springbind - meget fin samling
Kategori: Bundesrepublikken
Blandet tyskland
blandet tyskland alle mærker er prøvede
Klokken 20.00 Saturday den 25. May 2019
TYSKLAND 20 Deutsche Mark, 10 Deutsche Mark, 8 x 10 Pfennig
TYSKLAND  20 Deutsche Mark, 10 Deutsche Mark, 8 x 10 Pfennig TYSKLAND  20 Deutsche Mark, 10 Deutsche Mark, 8 x 10 Pfennig 30.80 DEM 10 Stk! 20 Deutsche Mark 1991 Annettte von Droste Hulshoff 10 Deutsche Mark 1991 Carl Friedr. Gauss 10 Pfennig 2x1950J, 1950F, 1971D, 1972F, 1977G, 1978J, 1981J
Klokken 19.30 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Vest- Europa Sedler
TYSKLAND MIX MEGET FLOT 50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf
TYSKLAND MIX MEGET FLOT 50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf TYSKLAND MIX MEGET FLOT  tæt på UC.50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf Alle forskellige 5 Stk. 50 Pfennig (Proof-like) 1983G 2 Pfennig 1977J, 1988J, 1995J 1 Pfennig 1978J
Klokken 18.00 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Vest- Europa
STORT LOT UDENLANDSKE SEDLER. ITALIEN, ØSTRIG, TYSKLAND,SPAN
STORT LOT UDENLANDSKE SEDLER. ITALIEN, ØSTRIG, TYSKLAND,SPAN UNGARN, JUGOSLAVIEN, TYRKIET ,FRANSK AFRIKA, POLEN. BL. STAND.
Klokken 08.00 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Samlinger og diverse sedler
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE.
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. .
Klokken 22.00 Friday den 24. May 2019
Kategori: Siku
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 1 ORIG. ÆSKE
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 1  ORIG. ÆSKE .
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 13-16-20 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 13-16-20 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-15-21 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-15-21 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-19-22 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-19-22 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 4 STK. FRA SIKU TYSKLAND. ALLE SOM NYE. SE TEKST.
BRANDBILER 4 STK. FRA SIKU TYSKLAND. ALLE SOM NYE. SE TEKST. BUS = 21 CM DE ANDRE 14-15-17,5 CM.
Kategori: Siku
TYSKLAND 20 x 10 PFENNIG ALLE FORSKELLIGE 20 Stk!
TYSKLAND 20 x 10 PFENNIG ALLE FORSKELLIGE 20 Stk! TYSKLAND 20 x 10 PFENNIG ALLE FORSKELLIGE 20 Stk! 1950D, 1950F, 1950G, 1966J, 1971D, 1972F, 1973J, 1974G, 1976J, 1977F, 1978J, 1979D, 1980J, 1981D, 1984D, 1985J, 1986J, 1989G, 1992F, 1996J 10 Pfennig 1950-2001 Brass clad Steel – 4 g – ø 21.5 mm KM# 108, J
Kategori: Vest- Europa
Tyskland - 2 flotte hæfter med Fyrtårne
Tyskland - 2 flotte hæfter med Fyrtårne Flotte
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland LUX Lindner fortryksalbum 2007-2010
Tyskland LUX Lindner fortryksalbum 2007-2010 Flot mappe med luxus sider - med mulighed for at samle både stemplede og postfriske mærker i samme album. Sælges uden frimærker.
Kategori: Albums & Tilbehør
Tyskland LUX Lindner fortryksalbum 2004-2006
Tyskland LUX Lindner fortryksalbum 2004-2006 Flot mappe med luxus sider - med mulighed for at samle både stemplede og postfriske mærker i samme album. Sælges uden frimærker.
Kategori: Albums & Tilbehør
Vesteuropa – Stort lagerparti med gammelt og nyere
Vesteuropa – Stort lagerparti med gammelt og nyere Stort spændende parti Europa i fed lagerbog samt stakke af kort og breve fra de forskellige lande. Mange bedre ting og gode muligheder for fund. Partiet indeholder: Stor godt fyldt lagerbog med landepartier. Her er mærker fra Tyskland, Schweiz, 2 afsnit F
Klokken 11.30 Friday den 24. May 2019
Kategori: Øvrige lande
TYSKLAND 11 X5 Pfennig +7 X5 Pfennig +14 X1 PFENNIG 32 Stk!
TYSKLAND 11 X5 Pfennig +7 X5 Pfennig +14 X1 PFENNIG 32 Stk! TYSKLAND 11 X 5 Pfennig +7 X 5 Pfennig + 14 X 1 PFENNIG 32 Mønter! Alle Forskellige! 5 Pfennig 1950-2001, Brass clad Steel – 3 g – ø 18.5 mm, KM# 107, J# 382, Schön# 105 1950D, 1950F, 1950J, 1974G, 1977J, 1979J, 1979F, 1982J, 1982D, 1985D, 1995A 2 Pfennig
Klokken 22.30 Thursday den 23. May 2019
Kategori: Vest- Europa
GOD TYSKLAND SAMLING FRA 1951-66
GOD TYSKLAND SAMLING FRA 1951-66 HER ER DER EN GOD SAMLING FRA TYSKLAND DEN ER IKKE KOMPLET MEN MANGLER IKKE MANGE MÆRKER DET ER EN POSTFRISK POSTFRISK HENGSLET SAMLING  DEM SOM ER MÆRKERT MED TO ** FRA 1951-54 ER POSTFRISK DE ANDRE FRA 1951-54 ER POSTFRISK HENGSLET  OG FRA 1955 OG FREM
Klokken 18.00 Wednesday den 22. May 2019
Kategori: Bundesrepublikken