Søgeresultat for tyskland

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen tyskland indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste tyskland auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste tyskland auktioner - alle samlet ET sted.

Tyskland 150 billedmærker efter år 2000

Tyskland 150 billedmærker efter år 2000 Fine som foto
Klokken 18.30 Monday den 18. February 2019
Kategori: Bundesrepublikken

Tyskland billedmærker 80 stk efter 2000

Tyskland billedmærker 80 stk efter 2000 Fine som foto
Kategori: Bundesrepublikken

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20

Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 2,0mm bor *NYE* MB-20  Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland. SPAR PORTO !!!! Køb flere auktioner, Køb Nu 6,-  QXL 17.01.2019 21:42
Klokken 13.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 1,0mm bor *NYE* MB-10  Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland. SPAR PORTO !!!! Køb flere auktioner, Køb Nu 6,-   QXL 17.01.2019 21:48 Køb Nu 1
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-3
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-3 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,0 mm bor *NYE* MB-30 Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland.        Velegnet til ledningsgennemforing på anlæg. SPAR PORTO !!!! Køb flere au
Kategori: Spor H0
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2mm bor *NYE* MB-32
Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2mm bor *NYE* MB-32 Märklin H0 m.v. mini sæt med 3 stk HSS 3,2 mm bor *NYE* MB-32 Dem man altid mangler, når der skal laves finmekanisk arbejde Perfekt forbor til M4 gevindskæring !! Topkvalitet vare, helt nye importeret fra Tyskland.    Velegnet til ledningsgennemforing på
Kategori: Spor H0
Diverse 3 gamle sedler med Tyskland - ( 16237)
Diverse 3 gamle sedler med Tyskland  - ( 16237) Diverse 3 gamle sedler med Tyskland  - ( 16237)
Klokken 11.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Samlinger og diverse
Tyskland forgyldt ECU-medalje 1994
Tyskland forgyldt ECU-medalje 1994 Tyskland forgyldt medalje 40 mm. 32 gram
Klokken 00.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Udenlandske medaljer
Tyskland FELTPOST fra 1944 med brev - ( 9957-2)
Tyskland FELTPOST fra 1944 med brev - ( 9957-2) Tyskland FELTPOST fra 1944 med brev - ( 9957-2)
Klokken 22.30 Sunday den 17. February 2019
Kategori: Tyske Rige
Tyskland FELDPOST fra 11.4.1940 - ( 9951)
Tyskland  FELDPOST fra 11.4.1940 - ( 9951) Tyskland  FELDPOST fra 11.4.1940 - ( 9951)
Kategori: Tyske Rige
TYSKLAND MIX MEGET FLOT 50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf
TYSKLAND MIX MEGET FLOT 50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf TYSKLAND MIX MEGET FLOT  tæt på UC.50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf Alle forskellige 5 Stk. 50 Pfennig (Proof-like) 1983G 2 Pfennig 1977J, 1988J, 1995J 1 Pfennig 1978J
Klokken 21.00 Sunday den 17. February 2019
Kategori: Vest- Europa
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE.
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. .
Klokken 18.00 Sunday den 17. February 2019
Kategori: Siku
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 1 ORIG. ÆSKE
BRANDBILER 12 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 1  ORIG. ÆSKE .
Klokken 17.30 Sunday den 17. February 2019
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 13-16-20 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 13-16-20 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-15-21 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-15-21 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-19-22 CM.
BRANDBILER 3 STK. FRA SIKU TYSKLAND. SOM NYE. 15-19-22 CM. .
Kategori: Siku
BRANDBILER 4 STK. FRA SIKU TYSKLAND. ALLE SOM NYE. SE TEKST.
BRANDBILER 4 STK. FRA SIKU TYSKLAND. ALLE SOM NYE. SE TEKST. BUS = 21 CM DE ANDRE 14-15-17,5 CM.
Kategori: Siku
Tyskland 500 billedmærker på klip op til 2018
Tyskland  500 billedmærker på klip op til 2018  kilovare fra Tyskland - 500 billedmærker - helt frem til 2018 Små mærker følger med - rigtig sjælden god kilovare
Klokken 21.00 Saturday den 16. February 2019
Kategori: Bundesrepublikken
TYSKLAND 1 DM 1968F et af de mest sjældne 1 Deutsche Mark
TYSKLAND 1 DM 1968F et af de mest sjældne 1 Deutsche Mark TYSKLAND 1 DM 1968F et af de mest sjældne 1 Deutsche Mark 1 Deutsche Mark 1950-2001 Copper-nickel – 5.5 g – ø 23.5 mm KM# 110, J# 385, Schön# 108 1968F
Kategori: Vest- Europa
KOMPLET SAMLING FRA BERLIN 1975-1990 STEMPLET
KOMPLET SAMLING FRA BERLIN 1975-1990 STEMPLET HER ER DER EN KOMPLET SAMLING PÅ ERSTTAGS BLADE + LIDT ANDET TYSKLAND SÆRSTEMPLET BILDERNE VISER IKKE DEM ALLE SAMMEN  HØJ KATALOG PRIS
Klokken 20.30 Friday den 15. February 2019
Kategori: Berlin