Søgeresultat for tyskland

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen tyskland indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste tyskland auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste tyskland auktioner - alle samlet ET sted.

Tyskland forgyldt ECU-medalje 1994

Tyskland forgyldt ECU-medalje 1994 Tyskland forgyldt medalje 40 mm. 32 gram
Klokken 18.30 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Udenlandske medaljer

TYSKLAND MIX MEGET FLOT 50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf

TYSKLAND MIX MEGET FLOT 50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf TYSKLAND MIX MEGET FLOT  tæt på UC.50 Pfennig (Proof-Like) + 3x2pf, 1pf Alle forskellige 5 Stk. 50 Pfennig (Proof-like) 1983G 2 Pfennig 1977J, 1988J, 1995J 1 Pfennig 1978J
Klokken 13.30 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Vest- Europa

Luftgevær – micrometer visier til Weihrauch eller Haenell mo

Luftgevær – micrometer visier til Weihrauch eller Haenell mo Micrometervisier til Weihrauch HW57 & HW77 men kan også sidde på alle andre modeller med 11 mm skinne. Den har bl.a. siddet på en Haenell 310.   Varen har meget få slitagemærker.   Koster 60 Euro + forsendelse hos Gotha Tyskland,
Klokken 05.00 Monday den 10. December 2018
Kategori: Jagt
TYSKLAND 1 DM 1968F et af de mest sjældne 1 Deutsche Mark
TYSKLAND 1 DM 1968F et af de mest sjældne 1 Deutsche Mark TYSKLAND 1 DM 1968F et af de mest sjældne 1 Deutsche Mark 1 Deutsche Mark 1950-2001 Copper-nickel – 5.5 g – ø 23.5 mm KM# 110, J# 385, Schön# 108 1968F
Klokken 21.30 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Vest- Europa
TYSKLAND MEGET FLOT TÆT PÅ UC. TYSKE PFENNIG 6X10 & 4X5
TYSKLAND MEGET FLOT  TÆT PÅ UC. TYSKE PFENNIG 6X10 & 4X5 TYSKLAND MEGET FLOT Tæt på UC. Med Møntskær TYSKE PFENNIG 6 X 10 & 4 X 5 ALLE FORSKELLIGE 10 Stk. 10 Pfennig: 1972F, 1972G, 1979D, 1983J, 1994D, 1995A 5 Pfennig; 1984J, 1989J, 1994D, 1995J
Klokken 20.30 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Vest- Europa
KOMPLET SAMLING FRA TYSKLAND 1974-1997 STEMPLET
KOMPLET SAMLING FRA TYSKLAND 1974-1997 STEMPLET HER ER DER EN KOMPELET SAMLING FRA TYSKLAND 1974-97 STEMPLET  I 7 MAPPER  BILDERNE VISER IKKE DEM ALLE SAMMEN
Kategori: Østtyskland
FRANKERINGSETIKETTER FRA TYSKLAND
FRANKERINGSETIKETTER  FRA TYSKLAND FRANKERINGSETIKETTER  FRA TYSKLAND
Klokken 19.30 Sunday den 9. December 2018
TYSKLAND MIX 5DM, 3X1DM, 4X50Pf, 8X10Pf, 4X5Pf. 24 stk.
TYSKLAND MIX 5DM, 3X1DM, 4X50Pf, 8X10Pf, 4X5Pf. 24 stk. TYSKLAND MIX 5DM, 3X1DM, 4X50Pf, 8X10PF, 4X5Pf. 24 stk. 5DM 1989D 1DM 1963J, 1980D, 1990G 50 Pfennig; 1950G, 2x1977J, 1994A 10 Pfenning 1971F, 2X1974J, 1985D, 1990G, 1994J, 1995J, 1996J 5 Pfennig 1950J, 1972F, 1990J, 1991J
Klokken 19.00 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Vest- Europa
KOMPLET SAMLING FRA BERLIN 1975-1990 STEMPLET
KOMPLET SAMLING FRA BERLIN 1975-1990 STEMPLET HER ER DER EN KOMPLET SAMLING PÅ ERSTTAGS BLADE + LIDT ANDET TYSKLAND SÆRSTEMPLET BILDERNE VISER IKKE DEM ALLE SAMMEN  HØJ KATALOG PRIS
Klokken 21.30 Saturday den 8. December 2018
Kategori: Berlin
BREV MED TB I 18 BLOK FRA TYSKLAND
BREV MED TB I 18 BLOK FRA TYSKLAND BREV
Klokken 22.30 Friday den 7. December 2018
Kategori: Bundesrepublikken
MICHEL D Spezial 2016 bind 1 (fra starten frem til 1945)
MICHEL D Spezial 2016 bind 1 (fra starten frem til 1945) Samle du TYSKLAND? Da trenger du en spesjalkatalog! Her finne du en MICHEL TYSKLAND Spezial 2016 bind 1 med alle utgitt merker fram til mai 1945. Næmenste opplysninger see bildene! Vekt 1200g er frakt NOK180,00
Klokken 19.30 Friday den 7. December 2018
Kategori: Litteratur/Bøker om frimerker
Junior flyttekasse 13 kg Hele Verden
Junior flyttekasse 13 kg Hele Verden Kasse med materiale fra mange lande fra mange steder. Kassen indeholder bla.: 48 siders Norge, 16 siders Albanien, 16 siders Tyskland, 16 siders Fujeiro, 16 siders S. Thomé e Principe. Album med Førsdagskuverter Færøerne, Album Førstedagskuverter Danmark,
Klokken 20.30 Tuesday den 4. December 2018
Kategori: Store blandede partier