Søgeresultat for tværstreg

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen tværstreg indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste tværstreg auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste tværstreg auktioner - alle samlet ET sted.

DK Variant: 125x stp., kv. 900,-

DK Variant:  125x stp., kv. 900,- Hage på tværstreg på 'E'.
Klokken 19.24 Wednesday den 29. January 2014
Kategori: Varianter og fejl

DVI 28 brev

DVI 28 brev DVI 28. 1905 .40 BIT Chr.IX rød/grå single på brev,annulleret med stumt 4-ringsstempel sendt til Vildbjerg,Danmark (v.Herning)På bagsiden sort "C" transitstempel ST.THOMAS 25-7.1905 og ankomststempel HERNING 11.8,mangler tværstreg i A i Christian
Klokken 15.00 Saturday den 31. August 2013
Kategori: Breve/Forsendelser

DVI 28 brev

DVI 28 brev DVI 28 brev 1905. 40 Bit CHR.IX rød/grå Aingle på brev ,annulleret med stumt 4-ringsstempel sendt til Vildbjerg,Herning,Danmark.På bagsiden sort "C" .transitstempel ST.THOMAS 25.7.1905 og ankomststempel Herning 11.8.Mangler tværstreg i A i Christian
Klokken 13.00 Saturday den 16. February 2013
Kategori: Breve/Forsendelser