Søgeresultat for ting

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen ting indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste ting auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste ting auktioner - alle samlet ET sted.

Satan Kulten Ting se beskrivelse

Satan Kulten Ting se beskrivelse 3 Mønter 3 Oblater 1 Billede 1 knogle  1 A4 ark et brev tror jeg det er.
Klokken 10.00 Monday den 16. September 2019

Norge. Kon-Tiki Jubilæumsbrev + 4 særmapper

Norge. Kon-Tiki Jubilæumsbrev + 4 særmapper Her finder du et fint lille lot med spændende ting. Først Kon-Tiki Jubilæumsbrev med lille bog. Udgivet af Larvig Postkontor og prisen er anført i medfølgende brev til 250 kr. Derefter 3 forskellige særmapper med "Resa I Norden". Mærker fra alle de nordis
Klokken 23.31 Sunday den 15. September 2019

Stockholmia 86. 65 objekter. MANGE gode. Britisk Møntbrev 2£

Stockholmia 86. 65 objekter. MANGE gode. Britisk Møntbrev 2£ Her finder du en mappe med masser af meget spændende objekter fra Stockholmia '86. Postkort, FDC, forsendelser og også udenlandske breve med Stockholmia-stempel. Der er nogle helt specielle ting. Bl.a. et møntbrev fra Royal Mint, med en britisk 2 Pund-møn
Klokken 23.30 Sunday den 15. September 2019
Kategori: Samling/Partier
Norge. Flot mappe. "Salt Lake 2002 - 50 år siden Oslo"
Norge. Flot mappe. Flot album med 48 sider omkring OL, fra Norge var vært i 1952 og frem til Salt Lake City i 2002. Mange flotte sider med frimærker, FDC m.m. En sjov og flot ting er et vedhæftet bånd. Det er det officielle bånd med logo fra Salt Lake. Båndet blev f.eks. br
FN - flot mappe med dataark, FDC, miniark m.m.
FN - flot mappe med dataark, FDC, miniark m.m. Flotte serier fra 32 forskellige lande. Fra hvert land finder du en FDC med landets flag, samt op tilæ 6 sider med info fra landet. Derudover er der mange forskellige ting. Miniark, hæfter m.m. Se eksempler på scans (FN1)
Klokken 15.00 Sunday den 15. September 2019
Kategori: Øvrige lande
Trondheim 997-1997. 88 sider med flere sjældne effekter.
Trondheim 997-1997. 88 sider med flere sjældne effekter. Rigtig flot album udgivet af Posten i Norge. 88 sider med mange gode kuverter og diverse andre spændende ting. Du finder f.eks. en nummereret reproduktion signeret af kunstneren Knut Løkke-Sørensen. Der er en flot kopi af mønten med St. Olav, produceret a
Klokken 23.30 Saturday den 14. September 2019
Kategori: Samling/Partier