Søgeresultat for svagt

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen svagt indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste svagt auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste svagt auktioner - alle samlet ET sted.

Armbånd med 274 blå safirer

Armbånd med 274 blå safirer Nyt armbånd i sterlingsølv 925 med safirer Ædelsten; 100 % ægte naturlige safirer Safirerne er testede på laboratoriet for ægthed certifikat medfølger Flot blå farve i svagt belysning Safirers vægt i karat 35,62 Vægt i alt 29,73 g Mål; ca. bredde 16 mm. l
Klokken 22.40 Wednesday den 30. March 2016
Kategori: Armbånd - øvrige

EDDERKOPPEN nr. 10 / 1968

EDDERKOPPEN nr. 10 / 1968 Svagt spor efter prismærke på foromslag og lidt brugsspor. Ellers pæn og velholdt. Tjek også mine andre auktioner og spar penge på porto :)
Klokken 08.10 Wednesday den 23. March 2016
Kategori: Marvel

SUPERMAN nr. 8 / 1952

SUPERMAN nr. 8 / 1952 Lidt brugsspor og svagt skjoldmærke ved de første par sider, men ellers et ganske velholdt eksemplar af dette sjældne hæfte. Tjek også mine andre auktioner og spar penge på porto :)
Klokken 16.20 Sunday den 20. March 2016
Kategori: Superman
Gasolin, Child of institution / The escape / W.J.
Gasolin, Child of institution / The escape / W.J. Sonet T 7259, Denmark 1971 Stand: cover: Ex+ vinyl: Mint- Label: svagt aftryk fra tidl. ejer på label - se billede.
Klokken 19.40 Monday den 14. March 2016
Kategori: 7 tommer vinyl
DK Jul Årsmappe 1912 /Lille anmærk.se beskr/scan! kat.2000,-
DK Jul Årsmappe 1912 /Lille anmærk.se beskr/scan! kat.2000,- Omslag fejlfri! Svagt "aftryk" efter mærkerne indvendig! Flot og absolut super! Se mine andre spændende tilbud som findes på andre kategorier!
Klokken 19.50 Monday den 29. February 2016
MÄRKLIN HO LILLE KRAFT DAMPLOK 3000 DIGITAL AC
MÄRKLIN HO LILLE KRAFT DAMPLOK 3000 DIGITAL AC HER BYDER DU PÅ ET LILLE KRAFTFULD DAMPLOK 3000 KØRE OK OG HAR KØRELYS,,MEN LYSET SKAL LIGE HAVE EN JUSTERING,DA DET KUN LYSER MEGET SVAGT, DET ER FORSYNET MED EN LYS OMKOBLER,MÅSKE DEN SKAL TJEKS LOK ER BRUGT SÅ MÅSKE ET BRUGSSPOR OG LIDT STØV ELL
Klokken 19.40 Monday den 15. February 2016
Kategori: Damp
1 stk flot bøhmisk karaffel med grønt overfang - SE FOTOER
1 stk flot bøhmisk  karaffel med grønt overfang - SE FOTOER er der en, der kan bruge en fin ældre bøhmisk krystal karaffel med grønt overfang. ingen skår, lidt svagt gråt bund. højde til top af prop 42 cm. diameter i bund 10 cm. SE ALLE FOTOER. vægt 1.125 g. da den skal pakkes rigtigt godt ind, bliver porto 70.00
Klokken 17.50 Tuesday den 9. February 2016
Kategori: Antikt glas
Smuk gl. ring/ Guld?
Smuk gl. ring/ Guld? En smuk, gylden ring med facetsleben, svagt violet sten. Ringen måler knapt 17 mm i indvendig diameter, svarende til en str. 52. Ringen er som sagt gylden, men har ikke noget lødighedsmærke; men den har et mestermærke; 'H Ro', som står for Henry Roland, a
Klokken 12.00 Monday den 1. February 2016
Kategori: Ringe - øvrige
TALES OF SUSPENSE 57 1964 MARVEL
TALES OF SUSPENSE 57 1964 MARVEL FØRSTE OPTRÆDEN AF HAWKEYE, MAJOR KEY VG 4.O SVAGT FORHANDLER-STEMPEL PÅ FORSIDEN WHITE-OFFWHITE SIDER
Klokken 10.10 Monday den 25. January 2016
Kategori: Marvel
500 KR A0674A - SVEND ANDERSEN - RIIM . HØJT NUMMER.
500 KR  A0674A - SVEND ANDERSEN - RIIM . HØJT NUMMER. SIEG. 138 - DOP: 147 SEDDEL NUMMER : AO674A 9879931. NOK DET HØJESTE JEG HAR SET. KVALITET : FOLDET BEGGE VEJE og kun svagt på langs - SE SCAN. INGEN HULLER ELLER RIFTER.PÆNE HJØRNER. UNDERSKRIFTER : SVEND ANDERSEN - RIIM
Klokken 20.50 Friday den 22. January 2016
Kategori: Danmark Sedler
Flotte kurvemøbler i rigtig god kvalitet
Flotte kurvemøbler i rigtig god kvalitet Usædvanlig god sidekomfort, ca 15 år gamle, meget velholdte, ikke en plet på de svagt falmede hynder. Sofa, 2 stole, og to borde med glasplade.
Klokken 13.01 Tuesday den 19. January 2016
Kategori: Stofsofaer
Klokken 19.40 Sunday den 17. January 2016
Grænsen. Hilsen fra Vesterhavet. Mandø-Ribe Postvogn. 1909.
Grænsen. Hilsen fra Vesterhavet. Mandø-Ribe Postvogn. 1909. Svagt stemplet Sønderjysk stemplet Sommerstedt d. 19.8.09. Skrevet på Maugstrup Kro står der over frimærket til Mastrup. Navne på dem på Hestevognen er. Til venstre L. Hermansen. I midten Møller P. H. Petersen. Postkøreren Hans Laurids Nielsen. Tekst på k
Klokken 20.40 Sunday den 6. December 2015
Kategori: Sønderjylland
500 krone-A0671A-Hoffmeyer-*Nästen Ny*
500 krone-A0671A-Hoffmeyer-*Nästen Ny* 500 krone-1967-KV.Meget flot KV:01+( skarpe hjörner-ingen snavs-dog foldet svagt paa det korte led-( se billeder)
Klokken 20.50 Thursday den 26. November 2015
Kategori: Danmark Sedler
GRØNLAND. PAKKEPORTO. AFA NR 1. AFA 6000,00 KR
GRØNLAND. PAKKEPORTO. AFA NR 1.   AFA 6000,00 KR SVAGT STEMPLET.
Klokken 22.10 Monday den 5. October 2015
Kategori: Pakkeporto
Young Flowers . Blomsterpistolen / No. 2 .. 2LP .........NH8
Young Flowers . Blomsterpistolen / No. 2 .. 2LP .........NH8 Plademærke : Sonet Plade nr.:   SLP 1617 Made in   Denmark  or Sweden Cover :   EX   et svagt hjørnebuk nederst højre      (se scan) Plade 1 :   EX+  trænger til lidt rens på den ene side (visuelt bedømt) Plade 2 :   NM-      (visuelt bedømt)   Jeg sender
Klokken 22.20 Wednesday den 30. September 2015
Kategori: 12 tommer vinyl
Danmark 1865. Afa 12z* Farveplet efter 3 øverst på =
Danmark 1865. Afa 12z*  Farveplet efter 3 øverst på = højre side. Ustemplet mærke med meget svagt hængselspor, se scan.
Klokken 20.00 Thursday den 10. September 2015
Kategori: Varianter og fejl
Grønl: GODT lot PP mærker. Afa ca. kr. 2.000,00 !!!
Grønl: GODT lot PP mærker. Afa ca. kr. 2.000,00 !!! Stemplet/ postfrisk. 1 øren er svagt hængslet. !!
Klokken 20.50 Friday den 4. September 2015
Kategori: Pakkeporto
FLOT VINTAGE BARBIE BRUNETTE BUBBLE CUT 1963-64
FLOT VINTAGE BARBIE BRUNETTE BUBBLE CUT 1963-64 Fantastisk flot dukke i fin stand Makeuppen er original med store røde læber 1963-64 Original frisure - håret er ikke klippet Flot jævn farve Der er hul i begge ører. Ved ørene er et svagt grønt skær – næsten ikke synligt. Mærkning: Midge, © 1962, B
Klokken 14.20 Thursday den 3. September 2015
Kategori: Antikke dukker
Hvidmalet købmandsdisk
Hvidmalet købmandsdisk Lækker hvidmalet gammel disk med messinghåndtag ( som nemt kan skiftes)  - der er et svagt pletudtræk fra træet nedenunder, men det er så lidt.
Klokken 12.40 Tuesday den 1. September 2015
Kategori: Hvide møbler
Danmark gammel luftpost AFA 144-146 + 181-182 svagt hængslet
Danmark gammel luftpost AFA 144-146 + 181-182 svagt hængslet Se scan - meget høj AFA værdi for dette fine sæt
Klokken 09.50 Tuesday den 1. September 2015
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Aluminia - Tang og grønne søstjerner - Stor strø
Aluminia - Tang og grønne søstjerner - Stor strø Den har nr. 19/141, er 19 cm høj og har ingen skader - heller ikke knubs ved strø-hullerne. Krakeleringerne har taget lidt farve, så strøen fremstår svagt lysebrun. En hårrevne i bunden. Velfungerende korkprop.
Klokken 20.50 Sunday den 21. June 2015
Kategori: Aluminia
Smukt røgfarvet lågkrus.
Smukt røgfarvet lågkrus. Meget kønt drikkekrus med flot tinlåg. Farven er røgfarvet/svagt rosa i gløden. Påmalede blosterranker i hvidt. Et gedigent krus fra ca. 1900 med en vis vægt. Et lille chip under låget på kanten af glasset. Er fotograferet. Ses ikke, når låget er lukket n
Klokken 14.30 Friday den 29. May 2015
Kategori: Antikt glas
Billeder af Nordens Flora 1917-1923 velholdt sæt!
Billeder af Nordens Flora 1917-1923 velholdt sæt! MENTZ, A OG C. H. OSTENFELD:  Billeder af Nordens Flora. G. E. C. Gads forlag 1917-1923 Halvlæder. Velholdt sæt. Ryggene svagt falmede. Et fint sæt med få brugsspor. Rygdekoration i guld i skønvirkestil. 663 helsides plancher i farver Bd 1-2 farveplancher
Klokken 09.00 Monday den 25. May 2015
POSTFÆRGE Afa 3* Meget svagt hængselspor (Afa pris 2000,00)
POSTFÆRGE Afa 3* Meget svagt hængselspor (Afa pris 2000,00) POSTFÆRGE Afa 3* Meget svagt hængselspor (Afa pris 2000,00)
Klokken 18.20 Wednesday den 13. May 2015
Kategori: Postfærgemærker
Iphone 4S 16GB Sort
Iphone 4S 16GB Sort Sælger min Iphone 4S 16gb, da den efter at være blevet tabt, har fået flækket glas og lyset i displayet er meget svagt ( se billede 3 ). Den har ellers virket ubeklageligt. Den er gendannet til fabriksindstilling og sælges som defekt, uden yderligere gara
Klokken 09.30 Friday den 8. May 2015
Kategori: iPhone
Pioneer SX-440 Stereo Receiver 1970
Pioneer SX-440 Stereo Receiver 1970 Klassisk Pioneer stereo receiver med blank sort front og poleret metalramme på fronten. Top og sider i træ. God stand, med både front og trækabinet i flot og komplet stand. Ingen mangler. Lysi skalaen er dog meget svagt og trænger derfor til nye pærer. Er
Klokken 21.40 Sunday den 26. April 2015
Kategori: Receivere
Rolling Stones ( Sjælden dansk tryk 1963 )
Rolling Stones ( Sjælden dansk tryk 1963 ) Se alle billeder. Cover Vg- Navn foran foroven som man kan se svagt, og bagpå. Slidt foroven. Pladen Vg+ Spiller rigtig godt.
Klokken 20.00 Saturday den 25. April 2015
Kategori: 7 tommer vinyl
Søholm lampefod - siddende kineser
Søholm lampefod - siddende kineser Søholm umonteret lampefod forestillende en kineser siddende i skrædderstilling med foldede hænder. Lampefoden er mærket Søholm Bornholm og indgraveret i godset ses F2 og meget svagt V3. Den fine kineser er ca. 24 cm høj. Han vejer ca. 634 g. Jeg har haft
Klokken 13.20 Thursday den 23. April 2015
Kategori: Søholm keramik
Gammel 10 øre
gammel 10 øre Gammel 10 øre som mangler det næstsidste tal i årstallet. Dette tal kan svagt skimtes og er sikkert et 3 tal, således at mønten er fra 1934. Muligvis er den helt unik. Ved køb sendes anbefalet (R)
Klokken 18.00 Friday den 17. April 2015
Kategori: DK efter 1873 - 10 øre
Beogram 8500 uden pick up
Beogram 8500 uden pick up Beogram 8500 uden pick up. Drivmotor brummer svagt når den kører
Klokken 10.00 Monday den 13. April 2015
Kategori: BeoGram
Tyrannosaurus Rex / Marc Bolan ( Sjælden Svensk tryk 1969 )
Tyrannosaurus Rex / Marc Bolan ( Sjælden Svensk tryk 1969 ) Se alle billeder. Meget sjælden man ser den her. Cover Vg til Vg+   Lidt slidt foroven. Pladen Vg- Har en del overfladeridser og spiller med lidt svagt støj.
Klokken 16.30 Saturday den 4. April 2015
Kategori: 7 tommer vinyl
Retro loftslampe
Retro loftslampe Flot retro lampe i "guld" -  meget velholdt, diameter ca 50 cm. med orange kant inde i lampen så den giver et svagt orange skær
Klokken 21.20 Thursday den 2. April 2015
Kategori: Loftslamper
DK Helark 1912/forstærket - se beskrivelse! Flot guldtryk!
DK Helark 1912/forstærket - se beskrivelse! Flot guldtryk! 4/5 skrevet svagt på højre rand? Forstærket i begge rande på midten - løse og næsten delt i 2 halvark. Se scan bagside - har skjolder mest i arkranden! Med et meget flot guldtryk siddende i stor klemlomme fremtræder det faktisk som et fint "helark"! 1912
Klokken 09.20 Thursday den 2. April 2015
Kategori: Helark
Canon standardlinse EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS
Canon standardlinse EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II objektivet er kompakt og er den ideelle allround standard zoom. Dens Its 4-trins billedstabilisering sikrer knivskarpe billeder selv i svagt lys. Specifikationer: Objektivsystem: Zoomobjektiv  Beregnet til: 35 mm SLR, digital-
Klokken 15.10 Monday den 30. March 2015
Kategori: Objektiv
Guldbog #2 (nummer 2) i cellofan [9.2]
Guldbog #2 (nummer 2) i cellofan [9.2] Velholdt samlereksemplar. Stand: NM- Note: Nederste hjørne bøjer svagt indad. Bogen er stadig i Cellofan Se i øvrigt mine øvrige auktioner for både læseeksemplarer samt samlereksemplarer. Forsendelsesomkostninger beregnes efter Post Danmarks takster. Sa
Klokken 21.50 Tuesday den 17. March 2015
Kategori: Jumbobøger og andet Disney
The Beatles – Rubber Soul – 1965/UK (1st press)
The Beatles – Rubber Soul – 1965/UK (1st press)   The Beatles – Rubber Soul – 1965/UK (1st press)   Parlophone – PMC 1267 – 1965/UK Matrix nr. 579-1 / 580-1 Plade/Cover: EX+/EX+   Plade:   s.2/3 et lille fint rids sidst i nummeret (nogle få små kliks høres ganske svagt ved udløb
Klokken 19.10 Tuesday den 17. March 2015
Kategori: Pop & rock
Kval.hjørnesofa med udtræk (2x1,8 m. db.seng) m ben, ILVA
Kval.hjørnesofa med udtræk (2x1,8 m. db.seng) m ben, ILVA 3½ år gl. koksgrå hjørnesofa med udtræk (= 180 cm. bred, godt fjedret dobbeltseng) fra ILVA i særdeles pæn stand. Ingen huller, revner eller "løse tråde". Tre meget svagt lyse pletter (se hvor på billede 2). En enkelt "halvtræt" fjeder (se hvor på billede
Klokken 18.30 Friday den 6. March 2015
Kategori: Stofsofaer
3½ år koksgrå hjørnesofa med "udtræk" (db.seng) på ben, ILVA
3½ år koksgrå hjørnesofa med 3½ år gl. koksgrå hjørnesofa med god udtræksmadras (= 180 cm. bred dobbeltseng) fra ILVA i særdeles pæn stand. Ingen huller, revner eller "løse tråde". Tre meget svagt lyse pletter (se hvor på billede 2). En enkelt "halvtræt" fjeder (se hvor på billede 3)
Klokken 16.40 Friday den 6. March 2015
Kategori: Stofsofaer
AFA nr. 315 meget svagt hængslet . VÆRDI 5000 kr.
AFA nr. 315 meget svagt hængslet . VÆRDI 5000 kr. AFA nr. 315 meget svagt hængslet . VÆRDI 5000kr.
Klokken 15.20 Tuesday den 3. March 2015
Kategori: Frankrig
Gamle ballon/tøndeglas
Gamle ballon/tøndeglas 7 stk Rødvins glas med fine slibninger, 15 cm. høje. 2 med minimalt afslag på fod, kan ikke ses men mærkes svagt
Klokken 10.31 Tuesday den 3. March 2015
Kategori: Holmegaard
ANDERS AND GULDBOG NR 5
ANDERS AND GULDBOG NR 5 Der står "5" på ryggen. Et svagt buk på det ene hjørne og lidt slid i top og bund på ryggen.
Klokken 21.50 Thursday den 26. February 2015
Kategori: Anders And
Gamle glas
Gamle glas 7 Ballonglas rødvin med fine slibninger, 2 med minimalt afslag på fod, kan ikke ses, men mækes svagt. 5 grønne hedvinsglas med velbevarede guldkanter. Sælges samlet.
Klokken 11.20 Tuesday den 24. February 2015
Kategori: Drikkeglas
3½ år gl. koksgrå hjørnesofa med udtræksboksmadras fra ILVA
3½ år gl. koksgrå hjørnesofa med udtræksboksmadras fra ILVA 3½ år gl. koksgrå hjørnesofa med udtræksboksmadras fra ILVA i særdeles pæn stand. Ingen huller, revner eller "løse tråde". Tre svagt lyse pletter (se billede 2). En enkelt "sløv" fjeder (se billede 3). Betaling ved afhentning kontant eller via MobilePay.
Klokken 21.00 Tuesday den 17. February 2015
Kategori: Stofsofaer
British Zululand Victoria 1888
British Zululand Victoria 1888 Brugt. Sidste 2 mærker er postfriske med svagt hængselspor. Michel 1000 kr
Klokken 16.20 Monday den 16. February 2015
Kategori: Engelske Kolonier
Beogram 5005 MMC 2
Beogram 5005 MMC 2 Beogram 5005 med MMC 2 pickup med brusspor på låg. Brummer svagt når den kører.
Klokken 12.50 Sunday den 15. February 2015
Kategori: BeoGram
AFA 67* - meget svagt hængselspor
AFA  67*  -  meget svagt hængselspor meget svagt hængselspor værdi  3.000 kr
Klokken 22.30 Wednesday den 11. February 2015
Kategori: Postfrisk/Hængslet
ANDERS AND GULDBOG NR 5
Klokken 03.30 Wednesday den 11. February 2015
Kategori: Anders And
Afa 68-70 ** prøvet
Afa 68-70 ** prøvet Afa 9000kr. Mærkerne 68 og 70 er ** mens Afa 69 er svagt hængslet. Minimarkedet er prøvet
Klokken 22.00 Tuesday den 10. February 2015
Kategori: Berlin
9 stk. 2 kroner 1924-1941
9 stk. 2 kroner 1924-1941 1924 kval.1, 1925 kval.01, 1925 kval. 0 med svagt præg, 1926 kval.1+, 1936 kval 0, 1938 kval.01, 1939 kval 0, 1940 kval.01, 1941 kval 1+
Klokken 12.20 Tuesday den 10. February 2015
Kategori: DK efter 1873 - 2 krone