Søgeresultat for suppeterrine

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen suppeterrine indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste suppeterrine auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste suppeterrine auktioner - alle samlet ET sted.

Musselmalet suppeterrine

Musselmalet suppeterrine Musselmalet suppe terrrine 29 cm fra Bing og Grøndal 1 sort
Klokken 19.40 Tuesday den 26. January 2016
Kategori: B&G Vaser, skåle, kander m.m.

Blå Blomst . 42 dele .

Blå Blomst . 42 dele . 42 dele. Bla suppeterrine. Lidt skår i 4 dele, små utydelige og ikke i terrinen.
Klokken 12.21 Monday den 18. January 2016
Kategori: Kgl. Diverse

Wood & Son - Wood Ware

Wood & Son - Wood Ware Engelsk porcelæn, ENOCH WOODS, English Scenery, WOODS WARE, Woods & Son, England. 1 serveringsfad, ca 35 cm langt 1 suppeterrine, låget mangler 1 serveringsskål med låg
Klokken 16.30 Tuesday den 15. April 2014
Kategori: Spisestel diverse