Søgeresultat for stenhugger

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen stenhugger indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste stenhugger auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste stenhugger auktioner - alle samlet ET sted.

Granitskulptur signeret KEC - "Knud Erik Christensen".

Granitskulptur signeret KEC - Granitskulptur signeret KEC - Se kunstnerprofil nedefor. Abstrakt granit skulptur. Højde 27 cm. Bredde 15 cm. Se fotos.... Knud Erik Christensen f. 1927 Uddannelse Autodidakt - uddannet stenhugger. Medlem af Billedkunstnernes Forbund. Billedhuggersamfunde
Klokken 09.20 Sunday den 13. September 2015
Kategori: Skulpturer

Orgelpiber (4 stk) fra Fausing Kirke (se foto og tekst)

Orgelpiber (4 stk) fra Fausing Kirke (se foto og tekst) skulle efter sigende stamme fra Fausing Kirke, de er monteret så man kan spille på dem ved at blæse i hullerne foran se foto, de har været brugt i en udstilling hos en stenhugger på Randers egnen
Klokken 09.02 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Loppefund

KOMPLET STENHUGGER VÆRKTØJSSÆT

KOMPLET STENHUGGER VÆRKTØJSSÆT Du byder på et komplet sæt hamre og mejsler til stenhuggeri. Sættet består af: 1 stk. Stokhammer 25x25 mm 4x4                            Nypris: kr. 767,- 1 stk. Stokhammer 20x20 mm 4x4                            Nypris: kr. 660,- 1 stk Riffelhammer 25x25
Klokken 09.36 Sunday den 4. May 2014
Kategori: Værktøjssæt
Orgelpiber (4 stk)
Orgelpiber (4 stk) skulle efter sigende stamme fra Fausing Kirke, de er monteret så man kan spille på dem ved at blæse i hullerne foran se foto, de har været brugt i en udstilling hos en stenhugger på Randers egnen
Klokken 16.10 Thursday den 17. April 2014
Kategori: Loppefund
STENHUGGER VÆRKTØJSSÆT
STENHUGGER VÆRKTØJSSÆT Stenhugger værktøjssæt bestående af: 1 stk. spidsmejsel 20 mm 1 stk bredmejsel 18 mm 1 stk stokhammer 5 x 5  25 mm. Alle 3 dele med kerne af hårdmetal, som tillader slibning adskillige gange. Samlet nypris for alle 3 dele Kr. 1.297,-. Sender gerne, men de
Klokken 12.31 Wednesday den 5. March 2014
Kategori: Andet
Sjælden set søholm figuer her er noget for en samler
sjælden set søholm figuer her er noget for en samler tror han er stenhugger eller brolægger noget i den stil han måler  41 cm høj 22 cm bred fin og flot stand har dog en revne  tror bare han er født sådan se foto
Klokken 08.50 Tuesday den 23. July 2013
Kategori: Søholm keramik