Søgeresultat for stemplet:

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen stemplet: indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste stemplet: auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste stemplet: auktioner - alle samlet ET sted.

Gl. Luftpostserie. Komplet stemplet. AFA 5.950 kr.

Gl. Luftpostserie. Komplet stemplet. AFA 5.950 kr. Gl. Luftpostserie. Komplet stemplet. AFA 5.950 kr.
Klokken 14.00 Sunday den 26. May 2019
Kategori: Stemplet

Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige

Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige DANMARK Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige! 14 Stk!

Forseglet planche med stemplet 31 frimærker alle forskellige

Forseglet planche med stemplet 31 frimærker alle forskellige DANMARK Forseglet planche med stemplet 31 frimærker Alle forskellige! 31 Stk!
Vedhæng i guldbelagt sølv med perle
Vedhæng i guldbelagt sølv med perle Flot vedhæng i sølv belagt med guld (mat). Stemplet Ag 925. I midten er der en perle i brunlig farve. Ca 2 cm
Klokken 12.00 Sunday den 26. May 2019
Kategori: Vedhæng til halskæde
Sølvring med to kulturperler
Sølvring med to kulturperler Flot sølvring med to kulturperler. Str 60-61. Stemplet 925.
Klokken 11.30 Sunday den 26. May 2019
Kategori: Øreringe - sølv
Sydaustralien, Mich. nr. 4a 1858, stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 4a  1858,  stemplet Sydaustralien, Mich. nr. 4a  1858,  stemplet
Klokken 05.30 Sunday den 26. May 2019
Kategori: Australien
Sydaustralien, Mich. nr. 1 1855, stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 1 1855,  stemplet Sydaustralien, Mich. nr. 1 1855,  stemplet
Kategori: Australien
Færøerne årgang 1987 stemplet
Færøerne årgang 1987 stemplet Færøerne årgang 1987 stemplet
Klokken 05.00 Sunday den 26. May 2019
Kategori: Stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 10 1858, stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 10  1858,  stemplet Sydaustralien, Mich. nr. 10  1858,  stemplet
Kategori: Australien
Sydaustralien, Mich. nr. 9a + 9b 1859, stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 9a + 9b  1859,  stemplet Sydaustralien, Mich. nr. 9a + 9b  1859,  stemplet
Kategori: Australien
Sydaustralien, Mich. nr. 7a 1858, stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 7a  1858,  stemplet Sydaustralien, Mich. nr. 7a  1858,  stemplet
Kategori: Australien
Sydaustralien, Mich. nr. 6 1856, stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 6  1856,  stemplet Sydaustralien, Mich. nr. 6  1856,  stemplet
Kategori: Australien
Danmark 4 skilling brev AFA nr. 7, stemplet (3168)
Danmark 4 skilling brev AFA nr. 7, stemplet (3168) Danmark 4 skilling brev AFA nr. 7, stemplet (3168)
Klokken 21.30 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Klassiske Udgaver 1851-1870
Danmark 3 stemplet miniark fra 2005/2006/2012 (3171-2)
Danmark 3 stemplet miniark fra 2005/2006/2012 (3171-2) Danmark 3 stemplet miniark fra 2005/2006/2012 (3171-2)
Kategori: Stemplet
Danmark Postfærge Afa nr. 25, stemplet (3165)
Danmark Postfærge Afa nr. 25, stemplet (3165) Danmark Postfærge Afa nr. 25, stemplet (3165)
Kategori: Postfærgemærker
Danmark 2 stemplet miniark fra hæfte 1997 (3171-3)
Danmark 2 stemplet miniark fra hæfte 1997  (3171-3) Danmark 2 stemplet miniark fra hæfte 1997  (3171-3)
Kategori: Stemplet
Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland
Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland Miniblok afa 2415 stemplet Tyskland
Kategori: Bundesrepublikken
Berlin, afa nr. 91-100, 1952-53 berømte berlinere, stemplet
Berlin, afa nr. 91-100, 1952-53 berømte berlinere,  stemplet Berlin, afa nr. 91-100, 1052-53 berømte berlinere,  stemplet komplet sæt
Kategori: Berlin
Tyskland serien, Indistri og teknk minus 1816
Tyskland serien, Indistri og teknk   minus 1816 serien "Industri og Teknik" fireblok, minus 1816 + stemplet sæt, fireblokkne er postfriske Afa værdi over 1600 kr.   afa 1816 er kun som enkelt mærke Plancher følger ikke med
Kategori: Bundesrepublikken
Vestberlin afa 108-11 stemplet afa 2060 kr.
Vestberlin afa 108-11 stemplet afa 2060 kr. Vestberlin afa 108-11 stemplet afa 2060 kr.
Kategori: Berlin
Vestberlin, afa nr. 108 - 11 stemplet afa værdi 2060 kr.
Vestberlin, afa nr. 108 - 11 stemplet afa værdi 2060 kr. Vestberlin, afa nr. 108 - 11 stemplet
Kategori: Berlin
Stemplet miniark afa 719 - 20, Irland
Stemplet miniark afa 719 - 20,  Irland Stemplet miniark afa 719 - 20,  Irland
Kategori: Irland
Sverige, 4 hæfter det ene er stemplet resten er postfriske
Sverige, 4 hæfter det ene er stemplet resten er postfriske Sverige, 4 hæfter det ene er stemplet resten er postfriske
Christian . IX. Komplet stemplet serie. AFA 1.416 kr.
Christian . IX. Komplet stemplet serie.  AFA 1.416 kr. Christian . IX. Komplet stemplet serie.  AFA 1.416 kr.
Kategori: Stemplet
Island samling næsten komplet stemplet 1945-96.
Island samling næsten komplet stemplet 1945-96. Island samling næsten komplet stemplet 1945-96. Denne samling er opsat i et Leuchtturm album med frimærkehængsler. Samlingen starter i ca. 1882 med nogle almindelige Aur mærker, derefter er der 1902 prov. I Gildi 02-03. En del konger 1902-04 og 1907-08. J
Kategori: Samling/Partier
God stemplet samling med Vietnam (277)
God stemplet samling med Vietnam (277) God stemplet samling med Vietnam (277)
Klokken 21.00 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Asien
God stemplet samling med Albanien (276)
God stemplet samling med Albanien (276) God stemplet samling med Albanien (276)
Kategori: Albanien
God stemplet samling med Albanien (275)
God stemplet samling med Albanien (275) God stemplet samling med Albanien (275)
Kategori: Albanien
God stemplet UN-samling (273)
God stemplet UN-samling (273) God stemplet UN-samling (273)
Kategori: Store blandede partier
5 Flot stemplet helark. Færøerne. Høj værdi!
5 Flot stemplet helark. Færøerne. Høj værdi! Rigtig flotte helark med stor værdi. De er helt nye og har gummi på bagsiden. FR059 FR060 FR061 FR062 FR063 Sender gerne samlet fra aktioner vundet indenfor få dage. 12kr op til 50g som b post.. 20kr op til 100g   Forsendelse til andre lande tillægges eks
Klokken 18.00 Saturday den 25. May 2019
Vintage øreclips i sølv
Vintage øreclips i sølv Flotte øreclips med blomster ca 1,5 cm i diameter. Oxideret sølv stemplet 925. Selve clipsen er også stemplet 925.
Kategori: Øreringe - sølv
(D) Fin stemplet DDR-samling (280)
(D) Fin stemplet DDR-samling (280) (D) Fin stemplet DDR-samling (280)
Klokken 14.30 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Østtyskland
(D) Perfekt postfrisk/stemplet Bund-samling (279)
(D) Perfekt postfrisk/stemplet Bund-samling (279) (D) Perfekt postfrisk/stemplet Bund-samling (279)
Kategori: Bundesrepublikken
SYDAFRIKA KÆMPESAMLING 1975-88 MED STØRRE POSTFRISKE ENHEDER
SYDAFRIKA KÆMPESAMLING 1975-88 MED STØRRE POSTFRISKE ENHEDER SYDAFRIKA SAMLING 1975-88 MED POSTFRISKE ENK. MRK. OG BLOKKE ,SAMT STEMPLET ENK. MRK. OG BLOKKE. MEST POSTFRISK. ALT POSTFRISK ER I FLOT KVALITET. SJÆLDENT UDBUDT MATERIALE. MEGET HØJ KATALOG VÆRDI. FYLDER 41 STK. A4 SIDER. ALT ER IKKE FOTOGRAFERET.
Klokken 01.00 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Afrika
SYDAFRIKA KÆMPESAMLING 1975-88 MED STØRRE POSTFRISKE ENHEDER SYDAFRIKA 1975-88 MED POSTFRISKE ENK. MRK. OG BLOKKE, SAMT STEMPLET ENK. MRK. OG BLOKKE. FYLDER 41 STK. A4 SIDER, ALT ER IKKE FOTOGRAFERET. ALLE BLOKKE OG EN DEL ENK. MRK. ER I FLOT POSTFRISK STAND. SJÆLDENT UDBUDT MATERIALE. MEGET HØJ KATALOG VÆRDI.
Kategori: Afrika
AFA 14. Stemplet. AFA 1500 kr.
AFA 14. Stemplet. AFA 1500 kr. AFA 14. Stemplet. AFA 1500 kr.
Klokken 22.00 Friday den 24. May 2019
Kategori: Stemplet
(D) Pænt stemplet lot
(D) Pænt stemplet lot (D) Pænt stemplet lot
Klokken 10.30 Friday den 24. May 2019
Kategori: Tyske Stater
(D) Pænt stemplet lot
Klokken 10.00 Friday den 24. May 2019
Kategori: Tyske Stater
AFA 160 - 166. Stemplet serie. AFA 2.000 kr.
AFA 160 - 166. Stemplet serie.  AFA 2.000 kr. AFA 160 - 166. Stemplet serie.  AFA 2.000 kr.
Klokken 22.30 Thursday den 23. May 2019
Kategori: Stemplet
STEMPLET 5-11-1974 JULEARK FRA 1974
STEMPLET 5-11-1974  JULEARK FRA 1974 HAR VÆRT FOLDET
Klokken 18.30 Wednesday den 22. May 2019
Kategori: Julemærker
(D) Rigtig god stemplet Bund-samling (255)
(D) Rigtig god stemplet Bund-samling (255) (D) Rigtig god stemplet Bund-samling (255)
Klokken 16.30 Wednesday den 22. May 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Finland samling næsten komplet fra 1930 til 2006.
Finland samling næsten komplet fra 1930 til 2006. Finland samling næsten komplet fra 1930 til 2006. Stemplet samling der fra 1930 og frem til 1994 kun mangler nogle få mærker og fra 1994 til 2006 ser komplet ud da vedkommende har haft abonnement på Finland i den periode.   Så frimærkerne i den periode er
Klokken 16.30 Tuesday den 21. May 2019
Kategori: Samling/Partier
STEMPLET JULEARK FRA 1952
STEMPLET JULEARK FRA  1952 HAR VÆRT FOLDET
Klokken 17.00 Friday den 17. May 2019
Kategori: Helark