Søgeresultat for stemplet:

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen stemplet: indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste stemplet: auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste stemplet: auktioner - alle samlet ET sted.

GRØNLAND OG FÆRØERNE POSTFRISK I SCHAUBEK FORTRYKSALBUM

GRØNLAND OG FÆRØERNE POSTFRISK I SCHAUBEK FORTRYKSALBUM MED KLEMLOMMER MED FÅ MANGLER. FÆRØERNE 1975-2000 KOMPLET POSTFRISK INCL. 5 HÆFTER. PÅLYDENDE CA. 1700 KR. GRØNLAND CA. 1960-99 POSTFRISK + LIDT FØR ,SAMT LIDT STEMPLET INCL. 5 HÆFTER , OG 2 SORTTRYK. + THULE KOMPLET POSTFRISK. PÅLYDENDE CA. 1600 KR. ALBU
Klokken 09.00 Wednesday den 12. December 2018
Kategori: Albums & Tilbehør

GIBRALTAR STORT LOT MINIARK STEMPLET OG POSTFRISKE.

GIBRALTAR STORT LOT MINIARK STEMPLET OG POSTFRISKE. .
Klokken 23.00 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Engelske Kolonier

JERSEY SAMLING STEMPLET/POSTFRISK. BLA. 4 HÆFTER.

JERSEY SAMLING STEMPLET/POSTFRISK. BLA. 4  HÆFTER. PÅ BORCK FORTRYKSSIDER. 1969-93. IKKE KOMPLET ,MEN KOMPLET I LANGE STRÆK. AFA 5600 KR.
Kategori: Engelske Kolonier
MONACO, STOR SAMLING FREM TIL 1996 ,BLA. 35 MINIARK OG 4 HÆF
MONACO, STOR SAMLING FREM TIL 1996 ,BLA. 35 MINIARK OG 4 HÆF POSTFRISK/USTEMPLET/STEMPLET. IKKE MANGE USTEMPLET OG ALT DET NYERE FRA 90 ERNE SAMT ALLE MINIARK OG HÆFTER ER POSTFRISKE. AFA VÆRDI 10300 KR.
Klokken 21.30 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Øvrige lande
ISLAND SAMLING STEMPLET 1. AFA VÆRDI 28300 KR.
ISLAND SAMLING STEMPLET 1. AFA VÆRDI 28300 KR. SAMLING OPSAT PÅ ALBUMSIDER I KATALOG ORDEN. BLA. AFA NR. 4B,9,14A,34,62,68,73,80,102,113. 34 TJENESTE MRK. (AFA 2700 KR.) OG 28 BLOKKE. 16 SKILLING MED 2 SMÅ TYNDE PLETTER, RESTEN I FLOT STAND OG PÆNT STEMPLET.
Klokken 21.00 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Samling/Partier
FÆRØERNE STØRRE LOT STEMPLET HÆFTER.
FÆRØERNE STØRRE LOT STEMPLET HÆFTER. .
Kategori: Frimærkehæfter
MAPPE MED 22 SIDER DANSKE STEMPLET MÆRKER.
MAPPE MED 22 SIDER  DANSKE STEMPLET MÆRKER. .
SMÅARK. 8 STK. FLOT STEMPLET I KURSERINGS PERIODEN.
SMÅARK. 8 STK. FLOT STEMPLET I KURSERINGS PERIODEN. .
SYDSLESVIG JULEMRK. HELARK. 53,61-65,68-80,83-85,87,89,93.
SYDSLESVIG JULEMRK. HELARK. 53,61-65,68-80,83-85,87,89,93. MED VARIANT I 1953 ARKET MRK. NR. 11 "EKSTRA STJERNE" ENKEL MRK. POSTFRISK + STEMPLET + DIV. SPECIAL MRK. 62+64 ARK GÅET LIDT OP.
Klokken 20.30 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Helark
NK 7 fullstemplet Christiania
NK 7 fullstemplet Christiania Pent stemplet merke, litt grålig i fargen.  Se flere gjenstander fra denne selgeren
Klokken 20.00 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: NK 1-95 (1855-1909) - Stemplet
Gl. Luftpostserie. AFA 144 - 146 Stemplet. AFA 1.650 kr.
Gl. Luftpostserie. AFA 144 - 146 Stemplet.   AFA 1.650 kr. Gl. Luftpostserie. AFA 144 - 146 Stemplet.   AFA 1.650 kr.
Klokken 19.00 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Stemplet
Gl. Luftpostserie. Komplet stemplet. AFA 5.950 kr.
Gl. Luftpostserie. Komplet stemplet. AFA 5.950 kr. Gl. Luftpostserie. Komplet stemplet. AFA 5.950 kr.
Kategori: Stemplet
Sølvring med to kulturperler
Sølvring med to kulturperler Flot sølvring med to kulturperler. Str 60-61. Stemplet 925.
Kategori: Øreringe - sølv
Vintage øreclips i sølv
Vintage øreclips i sølv Flotte øreclips med blomster ca 1,5 cm i diameter. Oxideret sølv stemplet 925. Selve clipsen er også stemplet 925.
Kategori: Øreringe - sølv
Smykkesæti Onyx ring og vedhæng
Smykkesæti Onyx ring og vedhæng Ring sort onyx str 58. 3 cm * 2,5 cm uden ridser. Vedhæng 2 cm * 1,5 cm - uden ridser. Ø 16,8 mm. Vedhæng stemplet 925.
496 gram dansk afklip med få helt nye flot stemplet
496 gram dansk afklip med få helt nye flot stemplet 496 gram blandet dansk  afklip frimærke afklip, der er få men nye flot stemplede danske frimærker i blandt indholdet er indsendt fra 2 forskellige private hjem. Se de mange billeder.       Frimærke indsamlingen har fået doneret fra indsamler, på i alt 496
Klokken 13.00 Tuesday den 11. December 2018
5 Flot stemplet helark. Færøerne. Høj værdi!
5 Flot stemplet helark. Færøerne. Høj værdi! Rigtig flotte helark med stor værdi. De er helt nye og har gummi på bagsiden. FR059 FR060 FR061 FR062 FR063 Sender gerne samlet fra aktioner vundet indenfor få dage. 12kr op til 50g som b post.. 20kr op til 100g   Forsendelse til andre lande tillægges eks
Klokken 18.00 Monday den 10. December 2018
(FL) Gode lagerbøger m Liechtenstein(608)postfrisk+stemplet
(FL) Gode lagerbøger m Liechtenstein(608)postfrisk+stemplet (FL) Gode lagerbøger m Liechtenstein(608)postfrisk+stemplet
Klokken 11.00 Monday den 10. December 2018
Kategori: Øvrige lande
FRANSK ZONE AFA NR. 30-31 STEMPLET
FRANSK ZONE AFA NR. 30-31 STEMPLET FRANSK ZONE AFA NR. 30-31 STEMPLET
Klokken 22.00 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Tyske Lokaludgaver
FINLAND – Fint lagerparti /stemplet og postfrisk
FINLAND – Fint lagerparti /stemplet og postfrisk Godt lagerparti i fin kvalitet med flere bedre ting. De to sidste sider med nyere postfrisk, men også postfriske mærker i den første del. Også 1 frimærkehæfte og lidt mærker ”bag i bogen" med imponerende stempler. Mærkerne sendes i nummererede poser (en f
Klokken 21.30 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Samling/Partier
Brun papbillet fra 1962 fra Frederiksværk til Lyngby.
Brun papbillet fra 1962 fra Frederiksværk til Lyngby. Denne fejlfrie brune papbillet for en enkeltrejse på 2. klasse fra Frederiksværk på HFHJ til Lyngby over Hillerød blev udstedt den 11. juli 1962. Rejsen kostede oprindeligt 7,40 kr. Stemplet forhøjet.
Kategori: Privatbaner
Klokken 21.00 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Stemplet
DANMARK – 2008-2012 flot stemplet
DANMARK – 2008-2012 flot stemplet Mærker fra perioden 2008-12 med flotte stempler. Giv din samling en juleansigtsløftning og værdiforøgelse
Klokken 20.30 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Stemplet
DSB - lot med diverse
DSB - lot med diverse Stemplet lot Se også mine andre auktioner med lagermateriale, essays og meget andet. Klik ovenfor på "  Se alle sælgerens varer"
Kategori: Dampskibs og jernbanemærker
Sterling sølv ring med rød perle 925
Sterling sølv ring med rød perle 925 Flot sterling sølv ring med rød perle der måler 6 mm i diameter. Den måler 14 mm indvendig Men kan justeres da den ikke er lukket og stemplet 925.
Kategori: Ringe - sølv
Sterling sølv ring med perle 925
Sterling sølv ring med perle 925 Flot sterling sølv ring med en perle der måler 6 mm i diameter. Den måler 14 mm indvendig Men kan justeres da den ikke er lukket og stemplet 925.
Kategori: Ringe - sølv
Sterling sølv ring med zirkon 925
Sterling sølv ring med zirkon 925 Flot sterling sølv ring med zirkon. Den måler 15,9 mm (50) og med 10 zirkoner. Den er stemplet 925s og kan justeres i størrelse da den ikke er lukket.
Kategori: Ringe - sølv
KOMPLET SAMLING FRA TYSKLAND 1974-1997 STEMPLET
KOMPLET SAMLING FRA TYSKLAND 1974-1997 STEMPLET HER ER DER EN KOMPELET SAMLING FRA TYSKLAND 1974-97 STEMPLET  I 7 MAPPER  BILDERNE VISER IKKE DEM ALLE SAMMEN
Kategori: Østtyskland
Sterling sølv ring med rød sten
Sterling sølv ring med rød sten Flot sterling sølv ring med rød sten der måler 7 x 5 mm. Den måler 16,6 (52)men kan justeres da den ikke er lukket og stemplet 925
Klokken 20.00 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Ringe - sølv
Sterling sølv ring med zirkon 925 Flot sterling sølv ring med zirkon der måler 7 x 5 mm. Den måler 16,6 mm indvendig (52) og er stemplet 925
Klokken 19.30 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Ringe - sølv
Sterling sølv ring med zirkon 925 Flot sterling sølv ring med zirkon der måler 7 mm i diameter. Den måler 16,6 mm indvendig (52) og er stemplet 925.
Kategori: Ringe - sølv
Dobbel planche infla
dobbel planche infla han nr +sprung og PE1 postfrisk + stemplet
Klokken 19.00 Sunday den 9. December 2018
STEMPLET JULEHÆFTE FRA 1994
STEMPLET JULEHÆFTE FRA 1994 STEMPLET JULEHÆFTE FRA 1994
Klokken 15.30 Sunday den 9. December 2018
Kategori: Stemplet
DANMARK AFA NR 35 FLOT STEMPLET MED STREG I M DAANMARK
DANMARK AFA NR 35 FLOT STEMPLET MED STREG I M DAANMARK DANMARK AFA NR 35 FLOT STEMPLET MED STREG I M DAANMARK
Klokken 22.30 Saturday den 8. December 2018
Kategori: Varianter og fejl
NYTYK JULEKORT 1905 MED STEMPLET TOG HAFNIA 87 -16-25 OKT.
NYTYK JULEKORT 1905 MED STEMPLET TOG HAFNIA 87 -16-25 OKT. KORT
Klokken 22.00 Saturday den 8. December 2018
KOMPLET SAMLING FRA BERLIN 1975-1990 STEMPLET
KOMPLET SAMLING FRA BERLIN 1975-1990 STEMPLET HER ER DER EN KOMPLET SAMLING PÅ ERSTTAGS BLADE + LIDT ANDET TYSKLAND SÆRSTEMPLET BILDERNE VISER IKKE DEM ALLE SAMMEN  HØJ KATALOG PRIS
Klokken 21.30 Saturday den 8. December 2018
Kategori: Berlin
DANMARK. 1875. Tofarvede. 100 øre. AFA 31 stemplet
DANMARK. 1875. Tofarvede. 100 øre. AFA 31 stemplet DANMARK. 1875. Tofarvede. Vm. II. Tk. 14x13½. 100 øre grå/gul. 2. tryk. AFA 31 stemplet. AFA kr. 600,-.
Klokken 16.30 Saturday den 8. December 2018
Kategori: Stemplet
DANMARK. 1871. Tofarvede. 2 sk. grå/lilla. AFA 17 stemplet
DANMARK. 1871. Tofarvede.  2 sk. grå/lilla. AFA 17 stemplet DANMARK. 1871. Tofarvede skillingsmærker. 3 skilling grå/lilla. AFA 17 stemplet. AFA kr. 1.000,-.
Kategori: Stemplet
DANMARK. 1870. 4 skilling grå/rød. AFA 18A stemplet
DANMARK. 1870. 4 skilling grå/rød. AFA 18A stemplet DANMARK. 1870. Tofarvede skillingsmærker. Linietakning 12½. 4 skilling grå/rød. AFA 18A stemplet. AFA kr. 1.000,-.
Klokken 15.30 Saturday den 8. December 2018
Kategori: Stemplet
DANMARK. 1868. 8 skilling gulbrun. AFA 14 stemplet
DANMARK. 1868. 8 skilling gulbrun. AFA 14 stemplet DANMARK. 1868. Krone-Scepter-Sværd. 8 skilling gulbrun. AFA 14 stemplet. Nummerstempel 1 "København". AFA kr. 1.500,-.
Kategori: Stemplet
DANMARK. 1868. 8 skilling gulbrun. AFA 14 stemplet DANMARK. 1868. Krone-Scepter-Sværd. 8 skilling gulbrun. AFA 14 stemplet. Nummerstempel 212 "København Østbane". AFA kr. 1.500,-.
Kategori: Stemplet
DANMARK. 1864. 8 skilling gulbrun. AFA 15 stemplet
DANMARK. 1864. 8 skilling gulbrun. AFA 15 stemplet DANMARK. 1864. Krone-Scepter-Sværd. 16 skilling oliven. AFA 15 stemplet. Nummerstempel 67 "Sorø". AFA kr. 1.600,-.
Kategori: Stemplet
DANMARK. 1863. 4 skilling brun. AFA 9 stemplet
DANMARK. 1863. 4 skilling brun. AFA 9 stemplet DANMARK. 1863. 4 skilling brun. Gennemstukken kant. AFA 9 stemplet. AFA kr. 150,-.
Kategori: Stemplet
DANMARK. 1858. 8 skilling grøn. AFA 8 stemplet
DANMARK. 1858. 8 skilling grøn. AFA 8 stemplet DANMARK. 1858. Linieret udfyldning i hjørnerne. 8 skilling grøn. AFA 8 stemplet. AFA kr. 1.300,-.
Kategori: Stemplet
Kategori: Stemplet
Danmark R3, stemplet (Q-720)
Danmark R3, stemplet  (Q-720) Danmark R3, stemplet  (Q-720)
Klokken 12.00 Saturday den 8. December 2018
Kategori: Reklamemærker
Danmark Afa nr. IIa Thielse 4 R.B.S. stemplet (Q-746)
Danmark Afa nr. IIa Thielse 4 R.B.S. stemplet (Q-746) Danmark Afa nr. IIa Thielse 4 R.B.S. stemplet (Q-746)
Klokken 10.30 Saturday den 8. December 2018
Kategori: Stemplet
Danmark Afa nr. Ia, Thielse 4 R.B.S. stemplet. (Q-744)
Danmark Afa nr. Ia, Thielse 4 R.B.S.  stemplet. (Q-744) Danmark Afa nr. Ia, Thielse 4 R.B.S.  stemplet. (Q-744)
Kategori: Stemplet
Danmark Afa nr. I Fjerslew m/pos 7 stemplet. (Q-743)
Danmark Afa nr. I Fjerslew m/pos 7 stemplet. (Q-743) Danmark Afa nr. I Fjerslew m/pos 7 stemplet. (Q-743)
Kategori: Stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 15a + 15b 1864-69, stemplet
Sydaustralien, Mich. nr. 15a + 15b  1864-69,  stemplet Sydaustralien, Mich. nr. 15a + 15b  1864-69,  stemplet
Kategori: Australien