Søgeresultat for stemplet:

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen stemplet: indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste stemplet: auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste stemplet: auktioner - alle samlet ET sted.

Danmark stemplet portomærke AFA nr. Av 7. (2021 B)

Danmark stemplet portomærke AFA nr. Av 7. (2021 B)  Danmark stemplet portomærke AFA nr. Av 7. (2021 B)
Klokken 20.30 Monday den 18. February 2019
Kategori: Portomærker

Danmark diverse stemplet mærker Malerier. (2905-4)

Danmark diverse stemplet mærker  Malerier. (2905-4) Danmark diverse stemplet mærker  Malerier. (2905-4)
Kategori: Stemplet

Danmark diverse stemplet mærker Malerier. (2903-3)

Danmark diverse stemplet mærker  Malerier. (2903-3) Danmark diverse stemplet mærker  Malerier. (2903-3)
Kategori: Stemplet
Stemplet Frimærkehæfte fra 1988 med SIGNATUR. (2449 A)
Stemplet Frimærkehæfte fra 1988 med SIGNATUR. (2449 A) Stemplet Frimærkehæfte fra 1988 med SIGNATUR. (2449 A)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet miniark fra 1990 (2505)
Danmark stemplet miniark fra 1990 (2505) Danmark stemplet miniark fra 1990 (2505)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker fra 2012 (2425 A)
Danmark diverse stemplet mærker fra 2012 (2425 A) Danmark diverse stemplet mærker fra 2012 (2425 A)
Kategori: Stemplet
Danmark planche med div lux og pragt stemplet mærker. (1839)
Danmark planche med div lux og pragt stemplet mærker. (1839) Danmark planche med div lux og pragt stemplet mærker. (1839)
Kategori: Stemplet
Danmark Kræftmærke sæt stemplet AFA nr. 178-180. (1343 C)
Danmark Kræftmærke sæt stemplet AFA nr. 178-180. (1343 C) Danmark Kræftmærke sæt stemplet AFA nr. 178-180. (1343 C)
Klokken 20.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Stemplet
DK AFA nr.32 5-øres grøn små hjørnetal stemplet (2819- F)
DK  AFA nr.32 5-øres grøn små hjørnetal stemplet (2819- F) DK  AFA nr.32 5-øres grøn små hjørnetal stemplet (2819- F)
Kategori: Stemplet
Vintage øreclips i sølv
Vintage øreclips i sølv Flotte øreclips med blomster ca 1,5 cm i diameter. Oxideret sølv stemplet 925. Selve clipsen er også stemplet 925.
Klokken 19.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Øreringe - sølv
(D) Pænt stemplet lot - AFA 8200
(D) Pænt stemplet lot - AFA 8200 (D) Pænt stemplet lot - AFA 8200
Klokken 18.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Berlin
(D) Pænt stemplet mærke
(D) Pænt stemplet mærke (D) Pænt stemplet mærke
Kategori: Tyske Stater
(D) Godt stemplet lot
(D) Godt stemplet lot (D) Godt stemplet lot
Kategori: Tyske Stater
(D) Godt stemplet lot
Kategori: Berlin
(D) Godt stemplet lot
Kategori: Østtyskland
(D) Godt stemplet lot
Kategori: Tyske Stater
(D) Godt stemplet lot
Kategori: Tyske Besættelsesudgaver 1939/45
(D) Godt stemplet lot
Sverige AFA nr.216, 5 kr.slot grøn stemplet. (2856 K)
Sverige AFA nr.216,  5 kr.slot grøn stemplet. (2856 K) Sverige AFA nr.216,  5 kr.slot grøn stemplet. (2856 K)
Klokken 17.30 Monday den 18. February 2019
Kategori: Stemplet
Grønland stemplet firblok fra 1983 (2718 A)
Grønland stemplet firblok fra 1983 (2718 A) Grønland stemplet firblok fra 1983 (2718 A)
Kategori: Stemplet
(D) Godt stemplet lot
Kategori: Bundesrepublikken
Godt lot med Hele Verden - postfrisk/ustemplet/stemplet
Godt lot med Hele Verden - postfrisk/ustemplet/stemplet Godt lot med Hele Verden - postfrisk/ustemplet/stemplet
Kategori: Store blandede partier
(D) Godt stemplet lot
Kategori: Tyske Stater
Færørerne 8 stemplet 4 blokke AFA nr. 1-8 (2009)
Færørerne 8 stemplet 4 blokke AFA nr. 1-8 (2009) Færørerne 8 stemplet 4 blokke AFA nr. 1-8 (2009)
Klokken 17.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Stemplet
Danmark 3 stemplet Hafnia blokke udgivet 1987 (2951-2)
Danmark 3 stemplet Hafnia blokke udgivet 1987 (2951-2) Danmark 3 stemplet Hafnia blokke udgivet 1987 (2951-2)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker Malerier. (2903-5)
Danmark diverse stemplet mærker  Malerier. (2903-5) Danmark diverse stemplet mærker  Malerier. (2903-5)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker 2011/2012 (2716 C)
Danmark diverse stemplet mærker 2011/2012  (2716 C) Danmark diverse stemplet mærker 2011/2012  (2716 C)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker 2012/2013 (2716 B)
Danmark diverse stemplet mærker 2012/2013  (2716 B) Danmark diverse stemplet mærker 2012/2013  (2716 B)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse nyere stemplet mærker (2513)
Danmark diverse nyere stemplet mærker (2513) Danmark diverse nyere stemplet mærker (2513)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker fra 2012 (2425 C)
Danmark diverse stemplet mærker fra 2012 (2425 C) Danmark diverse stemplet mærker fra 2012 (2425 C)
Kategori: Stemplet
Danmark 2 stemplet miniark fra 1995 (2348)
Danmark 2 stemplet miniark fra 1995 (2348) Danmark 2 stemplet miniark fra 1995 (2348)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker fra 2003-2005 (2140 A)
Danmark diverse stemplet mærker fra 2003-2005 (2140 A) Danmark diverse stemplet mærker fra 2003-2005 (2140 A)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker fra 2001- 2003 (2139 A)
Danmark diverse stemplet mærker fra 2001- 2003 (2139 A) Danmark diverse stemplet mærker fra 2001- 2003 (2139 A)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker fra 1995 (2057 B)
Danmark diverse stemplet mærker fra 1995 (2057 B) Danmark diverse stemplet mærker fra 1995 (2057 B)
Kategori: Stemplet
Danmark diverse stemplet mærker fra 1999 (2054 B)
Danmark diverse stemplet mærker fra 1999 (2054 B) Danmark diverse stemplet mærker fra 1999 (2054 B)
Kategori: Stemplet
Danmark Afa nr.95, stemplet. (3035-11)
Danmark Afa nr.95, stemplet.  (3035-11) Danmark Afa nr.95, stemplet.  (3035-11)
Klokken 16.30 Monday den 18. February 2019
Kategori: Stemplet
Danmark Afa nr.108, stemplet. (3035-7)
Danmark Afa nr.108, stemplet.  (3035-7) Danmark Afa nr.108, stemplet.  (3035-7)
Kategori: Stemplet
Danmark AFA nr. 102 stemplet (3014-12)
Danmark AFA nr. 102 stemplet (3014-12) Danmark AFA nr. 102 stemplet (3014-12)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet afa nr. 151 (3014-2)
Danmark stemplet afa nr. 151 (3014-2) Danmark stemplet afa nr. 151 (3014-2)
Kategori: Stemplet
Lichtenstein 6 stemplet mærker (3110-2)
Lichtenstein 6 stemplet mærker (3110-2) Lichtenstein 6 stemplet mærker (3110-2)
Klokken 11.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Øvrige lande
England perfin, 2/6 schilling, stemplet (3111-3)
England perfin, 2/6 schilling, stemplet (3111-3) England perfin, 2/6 schilling, stemplet (3111-3)
Kategori: England
Danmark stemplet Afa nr. 28. (3121-3)
Danmark stemplet Afa nr. 28.     (3121-3) Danmark stemplet Afa nr. 28.     (3121-3)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet miniark fra 2015 (3121-6)
Danmark stemplet miniark fra 2015    (3121-6) Danmark stemplet miniark fra 2015    (3121-6)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet 4RBS THIELE IIIb (3122-11)
Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIb (3122-11) Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIb (3122-11)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet 4RBS THIELE IIIb (3122-10)
Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIb (3122-10) Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIb (3122-10)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet 4RBS THIELE IIIb (3122-9)
Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIb (3122-9) Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIb (3122-9)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet 4RBS THIELE IIIa (3122-8)
Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIa (3122-8) Danmark stemplet  4RBS THIELE IIIa (3122-8)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet 4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-7)
Danmark stemplet  4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-7) Danmark stemplet  4RBS THIELE IIb rødbrun, nr. stp 106 (3122-7)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet 4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-6)
Danmark stemplet  4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-6) Danmark stemplet  4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-6)
Kategori: Stemplet
Danmark stemplet 4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-5)
Danmark stemplet  4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-5) Danmark stemplet  4RBS THIELE IIb rødbrun (3122-5)
Kategori: Stemplet