Søgeresultat for stempel

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen stempel indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste stempel auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste stempel auktioner - alle samlet ET sted.

ISLAND.AFA 150.3 STP. MÆRKER,1 MED AUTOMATTAKNING

ISLAND.AFA 150.3 STP. MÆRKER,1 MED AUTOMATTAKNING 5 aur grå,udgivet 1931. 1 mærke med hjørnestempel 1 mærke med FRA (ISLAND) stempel 1 mærke med automattakning nederst vandret. SVENSKE PHILATELIA 2000 KATALOG ANFØRER AUTOMATTAKNING SOM VARIANT ,PRISSAT TIL 250 SEK !! GODT LOT !! SJÆLDENT UDBUDT PÅ QXL !!
Klokken 17.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet

ISLAND.AFA 157 STEMPLET

ISLAND.AFA 157 STEMPLET 3 aur brungul,ny gravering 1931 . Mærket er med utydeligt stempel og har en del korte takker.
Klokken 14.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet

ISLAND.AFA 84 STEMPLET . AFA-18 130 KR

ISLAND.AFA 84 STEMPLET . AFA-18 130 KR 3 aur brungul,brudte linier i ovalen. Mærket har en del korte takker . Tydelig Reykjavik stempel. Foto desværre temmelig uskarpt ! Køb annulleres,hvis lot ikke er tilfredsstillende.Byttes evt. med andet afa nr.
Kategori: Stemplet
ISLAND. AFA 69 STEMPLET. 2 MÆRKER
ISLAND. AFA 69 STEMPLET. 2 MÆRKER 5 aur grøn med ISAFJÖRDUR stempel. Mærke har et par korte takker N 5 aur grøn med langstempel FRA ISLAND. Mærke har flere korte/manglende takker. Dette mærke er uden beregning.
Klokken 13.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND AFA 71 MED ENGELSK STEMPEL.KATALOGVÆRDI 270 KR
ISLAND AFA 71 MED ENGELSK STEMPEL.KATALOGVÆRDI 270 KR 20 aur blå 1912 .Frimærket har en del korte/slidte takker. MÆRKET ER STEMPLET MED GRIMSBY STEMPEL 9. MARTS 1914. DAKA 98 katalog HAR PRISSAT ISL. FRIMÆRKER MED ENG.STEMPEL TIL 150 KR. GODT LOT TIL STEMPELSAMLING !! SJÆLDENT UDBUDT TIL SALG HOS QXL !!
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 12 LUXUSSTEMPLET !!.AFA PRIS 190 KR
ISLAND.AFA 12 LUXUSSTEMPLET !!.AFA PRIS 190 KR 3 aur gul,takn 14x13½. Frimærket er fuldtakket og med hængelsrest.Papir med grålig "antikfarve". MÆRKET ER STEMPLET MED ANTIQUASTEMPEL: SEYDISFJÖRDUR.DETTE STEMPEL ER PRISSAT TIL 50 KR. LUXUSMÆRKE/AFSTEMPLING,ALDER TAGET I BETRAGTNING !!
Klokken 10.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 50 MED SÆRSTEMPEL : FRA ISLAND
ISLAND.AFA 50 MED SÆRSTEMPEL : FRA ISLAND 4 aur grå/rød 1907.  Mærke forskudt mod NØ,men ikke ualmindeligt på gamle mærker. 5 korte takker  mod V. Frimærket er afstemplet med langstempel : FRA ISLAND. Dette stempel er forholdsvis sjældent på isl. frimærker. I div. kataloger prissat til ca. 100 kr
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 4 TJENESTEMÆRKE.ANTIQUASTEMPEL.VÆRDI > 200 KR
ISLAND.AFA 4 TJENESTEMÆRKE.ANTIQUASTEMPEL.VÆRDI > 200 KR 5 aur brun,takning 14x13½ . Mærket er fuldtakket og let stemplet,hængselsrester bagside.Billedfelt forskudt mod Ø,men det er ikke ualmindeligt ved antikke mærker !! Svagt antiquastempel,måske HJARDARHOLT ?? DAKA98 angiver dette stempel til 200 kr . GODT A
Kategori: Stemplet
Island. Lille lot med god værdi. Med og U stempel.. se scan
Island. Lille lot med god værdi. Med og U stempel.. se scan 2 stemplede, resten ustemplede. Sendes gerne samlet med andre af mine aktioner for at spare porto. Alm brev som B post 12kr op til 50g.                        OBS: Ekstra porto tillægges uden for Danmark!
Kategori: Postfrisk/Hængslet