Søgeresultat for skibslampe

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen skibslampe indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste skibslampe auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste skibslampe auktioner - alle samlet ET sted.

Sidse Werner/Holmegaard *Skibslampe* Ø 25,5 cm.

Sidse Werner/Holmegaard *Skibslampe* Ø 25,5 cm. Lampen er i Aluminium, og Holmegaard glasset, til at sætte inden i lampen, er fuldstændig hel, (som billederne 4-6 viser) uden skår og/eller ridser. Glasset sendes forsvarligt indpakket med lampen, ikke isat. Selve alluminiums-skærmen har lidt små hvide p
Klokken 11.50 Sunday den 27. September 2015
Kategori: Loftslamper

Erik Magnussen Skibslampe

Erik Magnussen Skibslampe Smuk skibslampe af Erik Magnussen fra Stelton. Højde 42 cm diameter 15 cm
Klokken 15.01 Saturday den 21. March 2015
Kategori: Maritimt

Stelton Skibslampe af Erik Magnussen

Stelton Skibslampe af Erik Magnussen Stelton Skibslampe Skibslampe i rustfrit stål i et opdateret, minimalistisk og cylindrisk design der skærmer for blæsten, hvad enten du befinder dig i maritime omgivelser eller i din have. Skibslampen kan placeres på bordet, jorden eller hænges op ved hjæ
Klokken 16.30 Sunday den 4. January 2015
Meget gammel KOBBER SKIBSLAMPE, Se Beskrivelsen
Meget gammel KOBBER SKIBSLAMPE,  Se Beskrivelsen Se foto før afgivelse af bud. Kobber lampe, meget tung, Har været opsat i haven som særpræget belysning. Glasskærmen som er riflet, har en revne, fra gammel tid. glasfatning er i stykker, kan købes i alle isenkræmmere. Er meget sjælden, lav startpris. Af
Klokken 08.20 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Kikkert, kompas & lanterner
Petroleumslampe til loft ombygget til el
Petroleumslampe til loft ombygget til el Super fin lampe også kendt som skibslampe. Diameter på det bredeste sted på glasset er ca. 23 cm.
Klokken 19.10 Friday den 7. February 2014
Kategori: Loftslamper
Skibslampe
Skibslampe en skibslampe kobber fra 1926 virkelig flot den er til el
Klokken 09.50 Wednesday den 15. January 2014
Kategori: Lamper
Stelton Skibslampe
Stelton Skibslampe Design Erik Magnussen Brugt få gange, virkelig flot stand. Nypris 2799,- Højde 34cm. Diameter 15cm.
Klokken 15.41 Saturday den 5. October 2013
SKIBSLAMPE OUTDOOR ON DECK
SKIBSLAMPE OUTDOOR ON DECK Fra gammel Nordsø færge. Stor tung lampe i kobber og messing til afhentning i Tønder.
Klokken 22.00 Monday den 28. January 2013
Kategori: Maritimt
Skibs lampe
skibs lampe meget flot skibslampe af mærket E.S.Sørensen KBH lampen er intakt og brugbar
Klokken 12.49 Friday den 25. January 2013
Kategori: Lamper
Holmegaard lampe
Klokken 11.31 Friday den 25. January 2013
Kategori: Loftslamper