Søgeresultat for signeret

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen signeret indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste signeret auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste signeret auktioner - alle samlet ET sted.

Trondheim 997-1997. 88 sider med flere sjældne effekter.

Trondheim 997-1997. 88 sider med flere sjældne effekter. Rigtig flot album udgivet af Posten i Norge. 88 sider med mange gode kuverter og diverse andre spændende ting. Du finder f.eks. en nummereret reproduktion signeret af kunstneren Knut Løkke-Sørensen. Der er en flot kopi af mønten med St. Olav, produceret a
Klokken 20.00 Saturday den 17. August 2019
Kategori: Samling/Partier

SIGNERET HELARK AF IB SPANG OLSEN. 1986. UFOLDET.

SIGNERET HELARK AF IB SPANG OLSEN. 1986. UFOLDET. .PÅ TVÆRS AF HELE ARKET.
Klokken 19.30 Saturday den 17. August 2019

Miniature fugl

Miniature fugl En fin lille spurv i keramik, som desværre ikke er signeret. Den måler lige omkring 3 cm i højden og 4 cm i længden. Fin stand uden skader.
Klokken 21.00 Wednesday den 14. August 2019
Kategori: Keramik
Kaffebrun vase
Kaffebrun vase Mørk, kaffebrun vase af Tue Poulsen, Dk. Vasen er ca. 15,5 cm høj og måler knapt 9 cm i diameter i bunden. Den nederste del fremstår i rå skærv, mens den øverste del er glaseret med en fed, changerende brtun løbeglasur. Signeret 'Tue' og 'Denmark'. Fin st
Kategori: Keramik
2 stager Festivo Iittala med 2 ringe
2 stager Festivo Iittala med 2 ringe Fejlfri Festivo stager fra finske Iittala. Design Timo Sarpaneva 2 stager med 2 ringe, ej signeret, hel og pæn
Klokken 13.00 Monday den 12. August 2019
Kategori: Glas- lysestager & fyrfadsstager