Søgeresultat for pudsning

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen pudsning indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste pudsning auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste pudsning auktioner - alle samlet ET sted.

6 flotte juleskeer fra michaelsen

6 flotte juleskeer fra michaelsen Skeerne er i Sterling sølv med guldbelægning. Har stort set ikke været brugt. Kunne dog trænge til en pudsning. Sælges samlet derfor den billige pris 200kr pr stk.
Klokken 15.30 Thursday den 29. October 2015
Kategori: Sølv & Guld

SPOR 1 HÜBNER 10 STK. 1076.

SPOR 1 HÜBNER 10 STK. 1076. 10 X 156 MM SPECIEL UDLIGNINGSSTYKKE TIL BL. A. 1074/75 FÅS IKKE MERE- EJ SOM MÄRKLIN UBRUGTE DOG LIGGETID SÅ MÅSKE LIDT PUDSNING PAKKE KR. 82/62 INGEN AFHENTNING
Klokken 13.10 Tuesday den 15. September 2015
Kategori: Märklin Spor 1

SPOR 1 HÜBNER 7 STK. 1103.

SPOR 1 HÜBNER 7 STK. 1103. 7 X 116 MM UBRUGTE DOG LIGGETID SÅ MÅSKE LIDT PUDSNING SAMME SOM MÄRKLIN 59054 BREV KR. 40/33 PÅ EGET ANSVAR PAKKE KR. 82/62 INGEN AFHENTNING
Kategori: Märklin Spor 1
Ægte Pandora armbånd
Ægte Pandora armbånd Armbånd med 5 stk charms. Trænger til en pudsning.
Klokken 16.10 Wednesday den 2. September 2015
Kategori: Ægte Pandora Armbånd
HEGOB 9 STK. KURVESKINNER STOR RADIUS.
HEGOB 9 STK. KURVESKINNER STOR RADIUS. HEGOB SPOR 1 RADIUS ER NOK CA. 140-170  CM. ER IKKE SIKKER MESSINGPROFILER DER VIRKELIG TRÆNGER TIL PUDSNING DA HAR LIGGET I 8 ÅR DET KAN DU SE PÅ BILLEDE HVOR JEG HAR PUDSET LIDT, MEN JEG GIDER IKKE ANDRE LASKER SOM DET KAN SES PASSER I HØJDE TIL MÄRKLIN
Klokken 19.20 Wednesday den 11. February 2015
Kategori: Märklin Spor 1
Fin saltbøsse
fin saltbøsse fin saltbøsse med løve samt to stempler jeg ikke kender ca.9.5 cm høj med låg uden 6 cm træger til en pudsning ellers flot med alm brugsspor Se mine andre sølv ting også sendes som B post hvis andet ikke aftales
Klokken 13.30 Tuesday den 13. January 2015
Kategori: Sølv & Guld
1 PAR SKØNNE ANTIKKE ENGELSKE LYSESTAGER I MESSING
1 PAR SKØNNE ANTIKKE ENGELSKE LYSESTAGER I MESSING LYSET KAN SKUBBES OPAD VED HJÆLP AF SKRUE UNDER BUNDEN. CA ÅR 1900 STAGERNE ER VELHOLDTE - TRÆNGER DOG TIL EVT. PUDSNING. HØJDE CA 22,5 CM
Klokken 20.31 Monday den 15. December 2014
1 kr. 1666 H 105A
1 kr. 1666 H 105A slibespor på rand gl/pudsning
Klokken 20.50 Thursday den 27. November 2014
Kategori: DK 1648-1670 Fr. III
Bestik
bestik Cohr bestik mærket ATLA i god stand (trænger til pudsning) 12 gafler  12 spiseskeer   12 kagegafler   12 teskeer ukendt mærke 12 knive ukemdt mærke
Klokken 19.20 Friday den 21. November 2014
Kategori: Bestik
STOR SAMLING MESSING LYSE STAGER, 33 STK. I ET BUD.
STOR SAMLING MESSING LYSE STAGER, 33 STK. I ET BUD. 33 STK. BLANDET MESSING LYSE STAGER I ET BUD. NOGLE TRÆNGER TIL PUDSNING. SE BILLEDER OG BYD UD FRA DET. MÅ GERNE AFHENTES, KAN OGSÅ SENDES.
Klokken 08.40 Tuesday den 11. November 2014
Antik kulbue lampe - gammelt fysik instrument.
Antik kulbue lampe - gammelt fysik instrument. Antik kulbue lampe - gammelt fysik instrument. De 2 kulstænger kan ved hjælp af et sindrigt tandhjuls system bevæges kontinuerligt i mod eller væk fra hinanden. Finmekanisk intakt og i orden men trænger til en op pudsning og burde monteres på en træplade.
Klokken 08.33 Tuesday den 11. November 2014
Fede solbriller fra ADIDAS m. etui og ekstra glas
Fede solbriller fra ADIDAS m. etui og ekstra glas Stort brudfast etui - patentstemplet. Ekstra glas i anden farvetone. Opbevaringsposerne er velegnet til pudsning. Aldrig brugt. Butikspris ca. 1800 kr. Sendes kun i Danmark.
Klokken 07.53 Tuesday den 11. November 2014
Jazz Guitar - Levin
Jazz Guitar - Levin Ældre - lidt forsømt Jazz-guitar. Har ikke sin 'forstærkning' mere. Trænger til en pudsning og nye strenge, men er fuldt ud funktionel.
Klokken 07.40 Saturday den 17. May 2014
Kategori: Akustisk guitar
1 Krone 1666 H 105A
1 Krone 1666 H 105A gl pudsning slebet på rand
Klokken 19.20 Saturday den 10. May 2014
Vintage kravesmykke/slips fra N. E. From
Vintage kravesmykke/slips fra N. E. From Halssmykke i sterlingsølv, 925S. Længde 14 cm, vægt ca 35 g Stemplet utydeligt p. g. a. pudsning
Klokken 17.12 Friday den 9. May 2014
Kategori: Halskæder & vedhæng - sølv
HEGOB 9 STK. KURVESKINNER STOR RADIUS. HEGOB SPOR 1 RADIUS ER NOK 140-170 CM, ER IKKE SIKKER MESSINGPROFILER DER VIRKELIG TRÆNGER TIL PUDSNING, HAR LIGGET I 8 ÅR DET KAN DU SE PÅ BILLEDE HVOR JEG HAR PUDSET LIDT PASSER I PROFILHØJDE TIL MÄRKLIN ANDRE LASKER!!! PAKKE KR. 82/62 INGEN AFHENTNING
Klokken 18.30 Thursday den 8. May 2014
Kategori: Märklin Spor 1
Kande
Kande Ægte sølv kande Chor 830S en flot kande vægt ca 500g trænge til pudsning ca 20 cm høj
Klokken 11.45 Thursday den 27. March 2014
Kategori: Sølv & Guld
KORS MED RUBIN
KORS MED RUBIN SØLVKORS (925s) MED RUBIN PÅ 1,89 CT. RUBINEN ER INDFATTET I GULD. TRÆNGER TIL EN PUDSNING. MÅLER 5X3 CM. RUBINEN MEDFØLGER DER PAPIRER PÅ. SMYKKET ER SPECIALLAVET.
Klokken 22.40 Sunday den 9. March 2014
Kategori: Halskæder & vedhæng - guld
925 sølv, 2 æskebægre fra Peru. Stemplet
925 sølv, 2 æskebægre fra Peru. Stemplet Hej her bydes på to æskebægre fra Peru. Stemplet i bunden med 925 Sterling sølv. Indeni indiansk mønster. Begge trænger til en pudsning, ellers i fint stand. Du byder på de to store til venstre.
Klokken 22.20 Thursday den 13. February 2014
Kategori: Sølv & Guld
Danmark "Røde Kors" 1940-45.
Danmark Pæn stand m.bånd.Trænger dog til pudsning bagpå.
Klokken 08.10 Tuesday den 14. January 2014
Kategori: Medaljer
MEKA STERLING DENMARK - VINTAGE KRYSTAL SALTBØSSE-BLÅ TOP
MEKA STERLING DENMARK - VINTAGE KRYSTAL SALTBØSSE-BLÅ TOP VINTAGE SALTBØSSE I KRYSTAL MED LÅG AF MEKA STERLING - BLÅ TOP- FARVEN LIDT SVAG ET PAR STEDER. DEN TRÆNGER TIL EN PUDSNING, MEN ELLERS ER DEN HELT OK. INGEN SLAG ELLER SKÅR PÅ GLAS. Jeg har yderligere 2 saltbøsser blå og hvid farve på låg, den ene lidt m
Klokken 10.33 Saturday den 14. December 2013
Kategori: Sølv & Guld
OPRYDNING AF MESSING, KOBBER, + MERE. SE BILLEDER.
OPRYDNING AF MESSING, KOBBER, + MERE. SE BILLEDER. OPRYDNING AF DIVERSE MESSING, KOBBER, + ANDET DU SER PÅ BORDET/BILLEDER, I ET BUD. NOGLE AF TINGENE ER MED SMÅ BULER, OG TRÆNGER TIL PUDSNING. DU BYDER PÅ DET DU SER PÅ BILLEDER.
Klokken 22.20 Sunday den 8. December 2013
Kategori: Messing
JULEURO 1984
JULEURO 1984 Her byder du på en gammel juleuro fra 1984 med 24 karat guld plate står der indskevet på sløjfen klokken kan også ringe, trænger til en pudsning, jeg kan se at juleuroen aldrig har været pudset, og ikke er slidt se også mine andre auktioner, alle mine var
Klokken 17.01 Saturday den 7. December 2013
Kategori: Georg jensen
HEGOB 9 STK. KURVESKINNER STOR RADIUS. HEGOB SPOR 1 RADIUS ER NOK 140-170 CM. ER IKKE SIKKER MESSINGPROFILER DER VIRKELIG TRÆNGER TIL PUDSNING ANDRE LASKER SOM DET KAN SES PASSER I HØJDE TIL MÄRKLIN DU KØBER HVAD DU SER BREV KR. 58/51 PÅ EGET ANSVAR OG SPARSOM INDPAKNING GRUNDET VÆGT PAKKE KR.
Klokken 18.20 Tuesday den 5. November 2013
Kategori: Märklin Spor 1
Granat - gammel - lavet om til lampe
Granat - gammel - lavet om til lampe Gammel granat lavet om til lampe ! Trænger til en gevaldig gang pudsning samt div !  Formodentlig kobber og vejer ca. 3-4 kg ! Granaten er selvfølgelig ganske ufarlig og kun til pynt !
Klokken 05.58 Sunday den 8. September 2013
Kategori: Danmark, Hæren
"Minituba" sælges
"Minituba " sælges. Det er et arvestykke fra min far. Den kan godt spille, men trænger til en pudsning. Jeg har fået den vurderet til min. 500 kr.
Klokken 10.10 Saturday den 31. August 2013
Kategori: Andre blæseinstrumenter
Vælg 3stk af de 5 Kvalitets rammer
Vælg 3stk af de 5  Kvalitets rammer Grønne rammer med glas str udv 42*56 og indvendig mål 37*51 dybde på rammen =4cm. De trænger til en pudsning, de er brugte.Bemærk på billedet er der 5 stk, men kun 3 stk er til salg de vejer lidt over 2kg stykket.Ved afhentning følger 1stk ekstra med glas
Klokken 17.06 Monday den 26. August 2013
Kategori: Rammer
Retro SCO Long John med 3 gear - med stort vareplads
Retro SCO Long John med 3 gear  - med stort vareplads SCO Long John med 3 gear  - med stort vareplads . Cyklen er 2,55 meter . Lad b.58 cm - l.65 cm. Gearne virker. Den trænger til lidt pudsning , hul i sadle og lidt bukket bagskærm. men ellers køre den fint. Der er plads til reklame på pladen ved stangen og
Klokken 12.00 Friday den 23. August 2013
Kategori: Retro ting
Klokken 11.00 Saturday den 17. August 2013
Kategori: Long John
Georg Jensen årsske 1971
Georg Jensen årsske 1971 Georg Jensen årsske 1971. Forgyldt sterling sølvske med motiv af kirsebærblomst. Bemærk dette er den første årsske der blev udgivet! Skeen er helt fejlfri og aldrig blevet brugt, men er taget ud af plastikemballagen og trænger derfor til en pudsning.
Klokken 16.30 Sunday den 11. August 2013
Kategori: Sølv & Guld
Rigtig flot kobberspand m låg
Rigtig flot kobberspand m låg spanden måler 36cm i højden og 24cm i diameter..der har være hanke på spanden en gang..men det er der ikke mer...den trænger til pudsning..der er patina på hist og pist se mine andre aktioner og send samlet og spar  porto
Klokken 06.34 Thursday den 25. July 2013
Eva grydeserie
Eva grydeserie Jeg sælger mine Eva Trio gryder til en super pris. En tur i opvaskemaskine, eller en pudsning, og de ser ud som nye. (Belægnings kasserollerne må dog ikke komme i opvaskeren) 1 x Sauter Pande Multi serien 1 x 4,8L gryde Multi serien 1 x 3,6L gryde Multi s
Klokken 11.36 Tuesday den 23. July 2013
Kategori: Køkkenudstyr m.m.
Esprit sæt i 925 sølv
Esprit sæt i 925 sølv De to dele kan justeres i to størrelser. ring henhv.17-18mm i diam og armbånd 6-7x5,5cm. begge dele stemplet i sølv. trænger til en pudsning, ellers i fin stand. massivt sølv
Klokken 10.50 Wednesday den 3. July 2013
Kategori: Smykkesæt
HEGOB 9 STK. KURVESKINNER STOR RADIUS. HEGOB SPOR 1 RADIUS ER NOK 140-170 CM. MEN ER IKKE SIKKER MESSINGPROFILER DER VIRKELIG TRÆNGER TIL PUDSNING DET KAN DU SE PÅ BILLEDE HVOR JEG HAR PUDSET LIDT JEG GIDER IKKE PUDSE DEM TIL DEN PRIS HAR LIGGET I ÆSKE I 8 ÅR ANDRE LASKER SOM DET KAN SES PASSE
Klokken 12.02 Wednesday den 26. June 2013
Kategori: Märklin Spor 1
NÆSTVED LYSESTAGE - 5 fotos
NÆSTVED LYSESTAGE - 5 fotos Gammel NÆSTVED lysestage ca. 13.5 cm. høj.foden måler ca. 10 cm. i diameter. har været stemplet på fodstk. men det er slidt af ved pudsning,på kanten af fodstk. står indridset med prikker N.N.S -L K Er smeltet tin /bly under bunden vægt 366 gram Er i pæn
Klokken 19.51 Sunday den 5. May 2013
Kategori: Retro ting
Olielampe, G.V. Harnisch Eftf / Aldrig brugt / NY
Olielampe, G.V. Harnisch Eftf / Aldrig brugt / NY Olielampe, G.V. Harnisch Eftf Aldrig brugt / fremstår som ny i original emballering. Olielampe, G.V. Harnisch Eftf., grundlagt år 1842 i København, Messing, som ikke behøver pudsning.!! Nummereret samle-objekter nr. 89653 og 89910. Denne lampe er inspirer
Klokken 00.20 Sunday den 5. May 2013
Kategori: Retro ting
Milwaukee lyn sliber NY +Mega Tilbehørspakke STARTPRIS 1.-
Milwaukee lyn sliber NY +Mega Tilbehørspakke  STARTPRIS 1.- Helt ny Milwaukee Lige sliber Model : DGL 34 I original kasse med to nøgler til skift af værktøj Der er en kæmpe tilbehørspakke med som indeholder : 4 stk. hårdmetals fræserhoveder . 2 slibe stifter til fin pudsning 18 Stk 1mm skæreskiver ø50mm + adapter
Klokken 22.51 Thursday den 2. May 2013
Kategori: Finslibere
Klokken 01.31 Saturday den 27. April 2013
Kategori: Retro ting
STOR OPRYDNING AF LYSE STAGER. SE BILLEDER.
STOR OPRYDNING AF LYSE STAGER. SE BILLEDER. BLANDET SAMLING AF LYSE STAGER. MESSING, SØLV LIGNEDE, PORCELÆN. FLERE AF STAGERNE TRÆNGER TIL PUDSNING. DU BYDER PÅ DET DU SER PÅ BORDET-BILLEDER. DET HELE SÆLGES KUN SAMLET.
Klokken 10.22 Friday den 19. April 2013
Pokal m. Chr d.5 i låget
pokal m. Chr d.5 i låget  pokal der trænger til pudsning , dekorativ til feks.en møntsamler
Klokken 18.41 Saturday den 16. March 2013
Kategori: DK 1670-1699 Chr. V
Diana luftgevær
Diana luftgevær Antikt Diana model 25 luftgevær, skyder og virker generelt perfekt, kunne dog godt bruge en pudsning
Klokken 22.21 Friday den 1. March 2013
Kategori: Jagt
Pokal m. interessant låg
pokal m. interessant låg pletsølv pokal der trænger til pudsning , dekorativ til feks.en møntsamler
Klokken 17.51 Wednesday den 13. February 2013
Kategori: Udenlandske medaljer
FLOTTE MESSING GULV-LYSESTAGER 67 CM HØJE ( SE LEIGTHEREN)
FLOTTE MESSING GULV-LYSESTAGER 67 CM HØJE ( SE LEIGTHEREN) FLOTTE MESSING GULV-LYSESTAGER 67 CM HØJE ( SE LEIGTHEREN) TRÆNGER TIL PUDSNING IGEN
Klokken 16.22 Thursday den 7. February 2013
Kategori: Messing
Messing lysestage design jens harald quistgaard
messing lysestage design jens harald quistgaard højde 23 cm. diam. bund 6 cm. trænger til pudsning. alm. brugsspor
Klokken 12.51 Thursday den 7. February 2013
Kategori: Lysestager & fyrfadsstager
Sjælden : Tysk savtakket Butcher-bajonet, model 1898/05
Sjælden : Tysk savtakket Butcher-bajonet, model 1898/05 trænger til lidt pudsning, men er intakt. Stemplet 1917. Sælges kun til personer med gyldig blankvåbentilladelse fra politiet.
Klokken 11.01 Tuesday den 29. January 2013
Kaffekande & sukker & fløde sæt Rokokko
Kaffekande  & sukker & fløde sæt Rokokko Kaffekande  & sukker & fløde sæt Alle 3 dele: Sølvplet & stemplet H.O.H & nr. 27079 Flot stand, men trænger snart til pudsning. Rokokko med knækket ben og knop
Klokken 13.50 Friday den 25. January 2013
Kategori: Sølv & Guld