Søgeresultat for pragtudgave

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen pragtudgave indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste pragtudgave auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste pragtudgave auktioner - alle samlet ET sted.

R. Mejborg. Danske Bøndergaarde I-II. Signeret pragtudgave.

R. Mejborg. Danske Bøndergaarde I-II. Signeret pragtudgave. Danske Bøndergaarde Særlig Bondestandens Liv og Færd i det XVIde, XVIIde og XVIIIde Aarhundrede af R. Mejborg. Første Bind, Første Hefte+Andet Hefte. 1897 Indbundet med de to originale for og bagomslag i flot stift papbind med forgyldt titelfelt. Stort fo
Klokken 14.30 Monday den 12. October 2015
Kategori: Signerede bøger

Pragtudgave at Grimms Eventyr indbundet af Ole Olsen

Pragtudgave at Grimms Eventyr indbundet af Ole Olsen Pragtudgave at Grimms Eventyr indbundet af Ole Olsen Bogen måler 21 x 30 cm og vejer 2505 g Ole Olsen , 23.11.1932-12.4.2009, dansk bogbinder . Efter sit svendebrev 1952 modtog han påvirkninger fra designeren, guldsmed Karen Strand , fra en fransk udstill
Klokken 20.00 Sunday den 21. April 2013
Kategori: Bogbind af speciel karakter

LIBRI DI LUCA af Mikkel Birkegaard

LIBRI DI LUCA af Mikkel Birkegaard Mikkel Birkegaards succesdebut. Solgt til udgivelse i 25 lande. Nu i ny, revideret pragtudgave. En ofte smuk bog om at have et passioneret forhold til bøger og læsning. Berlingske Tidende Hvis du er til hårrejsende spænding, gådefulde...
Klokken 19.43 Tuesday den 22. January 2013
Kategori: Skønlitteratur