Søgeresultat for også!

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen også! indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste også! auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste også! auktioner - alle samlet ET sted.

Thorbjørn Egner signert litografi

Thorbjørn Egner signert litografi 40 x 29 cm (kun selve motivet) 54 x 42 cm inkl. ramme Fargelitografi på papir av Thorbjørn Egner. Signert "Egner" nede til høyre. Innrammet bak glass med treramme. Bildet kan sendes på forsvarlig vis for kr 145,- inkl. sporing og forsikring. Kan også leve
Klokken 14.00 Thursday den 20. June 2019
Kategori: Grafikk

ANDERS AND 1959. 36 STK. MANGE FLOTTE. FOR NR. SE TEKST.

ANDERS AND 1959. 36 STK. MANGE FLOTTE. FOR NR. SE TEKST. NR. 2-7,9-12,14,15,18-23,26,28-30,32-36,38-40,44-46,49,50,52. 4 STK. MED SKRIFT. FLERE MED SPLITTER OG DIV. SMÅFEJL MEN OGSÅ MANGE FLOTTE.
Klokken 13.00 Thursday den 20. June 2019
Kategori: Anders And

JULEMÆRKE HÆFTER 40 STK. FORSKELLIGE 1982-2010 + 6 OFF.KORT.

JULEMÆRKE HÆFTER 40 STK. FORSKELLIGE 1982-2010 + 6 OFF.KORT. ALLE ER FORSK. OGSÅ DEM DER SER ENS UD, 1982 ER DER FEKS. 4 FORSKELLIGE UDGAVER.
Klokken 00.00 Thursday den 20. June 2019
BRANDBILER 19 STYK. METAL OG PLAST. ALLE ER SOM NYE.
BRANDBILER 19 STYK. METAL OG PLAST. ALLE ER SOM NYE. DER STÅR INTET I BUNDEN AF DEM. DER KAN MANGLE EN LILLE PLASTDIMS SOM JEG HAR OVERSET. SE OGSÅ MINE ANDRE AUK. MED BRANDBILER.
Klokken 23.30 Wednesday den 19. June 2019
Isle of Man. Årbog 1995 med postfriske mærker, miniark m.m.
Isle of Man. Årbog 1995 med postfriske mærker, miniark m.m. Flot årbog. Årets to Europa-mærker er også i mappen som miniature-ark med 10 mærker i hvert ark. Meget flot årbog
Klokken 22.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Øvrige lande
Stor FDC + frimærkehæfte. "Konst på Gripsholm". 550 ex.
Stor FDC + frimærkehæfte. Flot FDC der kun er udgivet i 550 eksemplarer. Måler ca. 18 x 26 cm. Det gode miniark sidder både på FDC'en, men findes også postfrisk i det frimærkehæfte, der er indsat i kuverten. Flot udgivelse (egenhæ)
Klokken 21.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Førstedagskuverter
Danmark. 3 plancher med mærker. Også nyere og miniark
Danmark. 3 plancher med mærker. Også nyere og miniark Se scans (l11)
Danmark. Diverse plancher med mærker
Danmark. Diverse plancher med mærker Også lidt postfrisk Færøerne Se scans (s15)
Klokken 20.30 Wednesday den 19. June 2019
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema Her finder du en god lagerbog på 46 sider. Der er et varieret antal mærker i afsnittet med danske mærker. Der er flere nyere mærker imellem og flere med pæne værdier. Der er også en lille sektion med ustemplede mærker. Der er små sektioner med Færøerne og
Klokken 19.30 Wednesday den 19. June 2019
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker Her er et stort album med 92 sider. Der er en samling Danmark, hvor der ikke er dyre mærker imellem. Dog er der en god blanding af stemplede og ustemplede mærkler. Der er også nogle miniark. Der er en stribe danske FDC også. Anden del af dette album har m
Sverige. Lagerbog med mange mærker
Sverige. Lagerbog med mange mærker 8 sider med mærker, hvoraf nogle af siderne er tætpakket. Desuden lidt danske mærker også. Se eksempler på scans (713)
Klokken 18.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Samling/Partier
Samling. Sydney 2000. Bl.a. m. 3 mønter. 83 sider.
Samling. Sydney 2000. Bl.a. m. 3 mønter. 83 sider. TEMAAUKTION Helt fantastisk samling på hele 83 sider med fokus på Norges deltagelse i OL. En meget imponerende samling med bl.a.  flotte FDC'ere, miniark, særark og mønter fra flere lande. Nummereret ejerbevis medfølger også. Der er rigtig mange spændende
Kategori: Samling/Partier
Stor FDC + frimærkehæfte. "Carl XVI Gustaf". 650 ex.
Stor FDC + frimærkehæfte. Flot FDC der kun er udgivet i 650 eksemplarer. Måler ca. 18 x 26 cm. Det gode miniark sidder både på FDC'en, men findes også postfrisk i det frimærkehæfte, der er indsat i kuverten. Flot udgivelse (egenhæ)
Kategori: Førstedagskuverter
Norske OL-Mestre. Signaturbrev "Ole Ellefsæter"
Norske OL-Mestre. Signaturbrev Meget flot signaturbrev udgivet af Skanfil. Kun et oplag på 2.000 eksemplarer. Med selve brevet følger også et flot infoark om idrætsmanden. Kostpris på brevet var 150 nkr. og værdien er betydelig højere nu.
Kategori: Breve/Forsendelser
Grønland. Mappe med ca. 165 FDC. Også med miniark.
Grønland. Mappe med ca. 165 FDC. Også med miniark. Rigtig godt lot med godt 166 FDC. Der er fra 60'erne og frem til ca. 2002. Ikke komplet, men der er rigtig mange gode kuverter imellem og ingen dubletter. 7 FDC med miniark. Meget høj Afa-værdi (038)
Kategori: Førstedagskuverter
Sølvmønt. . Direkte valg til Europa Parlamentet
Sølvmønt. . Direkte valg til Europa Parlamentet Se scan. Original æske medfølger også
Kategori: DK erindrings- og temamønter
FDC 2011. Komplet enkeltmærker + 3 med miniark
FDC 2011. Komplet enkeltmærker + 3 med miniark Desuden også 'kinamærker' fra 2012 - dog stemplet i 2011. Se scans (s20)
Kategori: Førstedagskuverter
Stor FDC + frimærkehæfte. "New Sweden". 550 ex.
Kategori: Førstedagskuverter
Stor FDC + frimærkehæfte. "Svenska Konstnærer". 550 ex.
Kategori: Førstedagskuverter
Norske OL-Mestre. Signaturbrev "Pål Tyldum"
Kategori: Breve/Forsendelser
Færøerne. 125 FDC med bl.a. miniark og hæftesammentryk
Færøerne. 125 FDC med bl.a. miniark og hæftesammentryk ca. 125 kuverter, hvor 12 af dem er med miniark eller hæftesammentgryk. Der er også nogle specielle kuverter m ed danske mærker på Færøerske kuverter. Fint lot med høj værdi. Mest i perioden 1987-1992
Kategori: Førstedagskuverter
Færøerne. 96 FDC m.fireblokke og miniark
Færøerne. 96 FDC m.fireblokke og miniark 96 kuverter. Der er mange godce serier, hvor serien både findes som enkeltmærker og fireblokke. Der er også flere gode miniark/hæftesammentryk.
Kategori: Førstedagskuverter
Røde Kors Mindeark. Album med ark 1-29
Røde Kors Mindeark. Album med ark 1-29 Komplet med ark 1-29. Desuden ark 31 også + et par ekstra (034)
Åland "Ålands Frimærker Beretter" - Årbog 1996-1997
Åland Virkelig flot bog, der også er lavet som en rigtig bog i A4-størrelse. Indeholder masser af frimærker og miniark og dertil hørende historier. 80 sider
Kategori: Åland
Tyskland. Mappe med komplet 1989. FDC+ postfrisk+ stemplet
Tyskland. Mappe med komplet 1989. FDC+ postfrisk+ stemplet Her finder du en virkelig flot mappe med tilhørende kassette. Hele 1989. En side til hvert mærke, hvor mærket både er postfriskt, stemplet og som FDC Der er endda et ekstra mærke med, da "Apostlemærket" også er udgivet sammen med Irland, hvorfor det både
Kategori: Bundesrepublikken
Frankrig. Flot samling 1852-1944. Flere gode mærker
Frankrig. Flot samling 1852-1944. Flere gode mærker Fin samling med en del gode eller bedre mærker. Se et udsnit på scanningerne, der også viser lidt af indholdet og kvaliteten. Efter de fortrykte sider findes der eb række ark, hvor der er indsat flere mærker. Umiddelbart et godt lot (bog151)
Kategori: Frankrig
Finland. Stor FDC + frimærkehæfte. "Ateneum 87". 500 ex.
Finland. Stor FDC + frimærkehæfte. Flot FDC der kun er udgivet i 500 eksemplarer. Måler ca. 18 x 26 cm. Det gode miniark sidder både på FDC'en, men findes også postfrisk i det frimærkehæfte, der er indsat i kuverten. Flot udgivelse (egenhæ)
Kategori: Førstedagskuverter
Originalt tysk ww2 Hundetegn
Originalt tysk ww2 Hundetegn  100 % Originalt tysk ww2 Hundetegn (Erkennungsmarke)  3. Inf. Ers. Btl. 222 5511  se også mine andre auktioner, sender gerne samlet.
Klokken 17.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Originalt
Winterschlacht Im Osten 1941/42 fremstiller
Winterschlacht Im Osten 1941/42 fremstiller  Winterschlacht Im Osten 1941/42 , rigtig flot medalje, 100 %Originalt, med fremstiller "25" i ringen.  se også mine andre auktioner.
Klokken 16.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Originalt
Kriegsverdienstmedalje 1939
Kriegsverdienstmedalje 1939  Kriegsverdienstmedalje 1939, 100% Original, Rigtig flot. se også mine andre auktioner.
Klokken 15.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Originalt
171 - Siebke, Signe Munch (1884-1945) "Blomstervase"
171 - Siebke, Signe Munch (1884-1945)       NB! Betaling med VIPPS eller hentes og betales i kassa.   Ingen bankoverføring.         Varen kan også hentes for å slippe fraktkostnaden.         Siebke, Signe Munch (1884-1945) "Blomstervase". Signert nede høyre: Signe Munch - 33. 65x59cm.   Merkn
Klokken 12.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Oljemalerier
1 krone 1931 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
1 krone 1931  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 1 krone 1931 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
Klokken 08.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: DK efter 1873 - 1 krone
1 krone 1929 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
1 krone 1929  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 1 krone 1929 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
1 krone 1898 Top Sjælden flot kvalitet.
1 krone 1898 Top Sjælden flot kvalitet. 1 krone 1898 Top Sjælden flot kvalitet. Se også andre Auktioner. Næsten komplet samling Danmark efter 1873 Se scans. vurdere selv billeder.
Klokken 08.00 Wednesday den 19. June 2019
½ krone 1926 Flot
½ krone 1926 Flot ½ krone 1926 Flot mønt. Se også andre Auktioner. Næsten komplet samling Danmark efter 1873 Se scans. vurdere selv billeder.
Klokken 07.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: DK efter 1873 - 1/2 krone og 50 øre
½ krone 1939 Top
½ krone 1939 Top ½ krone 1939 Top Se også andre Auktioner. Næsten komplet samling Danmark efter 1873 Se scans. vurdere selv billeder.
5 krone 1960 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
5 krone 1960  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 5 krone 1960 Perfekt Mønt Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
2 krone 1953 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
2 krone 1953  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 2 krone 1953 Perfekt Flot Mønt Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
2 krone 1945 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
2 krone 1945  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 2 krone 1945 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
1 krone 1959 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
1 krone 1959  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 1 krone 1959 Rigtig Flot Mønt Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
10 krone 1968 Næsten komplet samling Danmarkefter1873sælges
10 krone 1968  Næsten komplet samling Danmarkefter1873sælges 10 krone 1968 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
Klokken 05.30 Wednesday den 19. June 2019
5 krone 1964 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
5 krone 1964  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 5 krone 1964 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
2 krone 1937 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
2 krone 1937  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 2 krone 1937 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
2 krone 1930 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
2 krone 1930  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 2 krone 1930 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
2 krone 1923 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
2 krone 1923  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 2 krone 1923 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
2 krone 1951 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
2 krone 1951  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 2 krone 1951 Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)
Kategori: DK efter 1873 - 2 krone
1 krone 1924 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
1 krone 1924  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 1 krone 1924 Flot mønt. Se scans og vurdere selv udfra billeder. Se også andre Auktioner, næsten komplet samling danske ,mønter efter 1873 sælges.
Klokken 01.30 Wednesday den 19. June 2019
5 øre 1919 J Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
5 øre 1919 J  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 5 øre 1919 J  Se scans og vurdere selv udfra billeder. Se også andre Auktioner, næsten komplet samling danske ,mønter efter 1873 sælges.
Kategori: DK efter 1873 - 5 øre
2 krone 1897 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
2 krone 1897  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 2 krone 1897 Flot Se scans og vurdere selv udfra Billeder. Se også alle mine andre Auktioner :-)