Søgeresultat for nyborg

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen nyborg indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste nyborg auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste nyborg auktioner - alle samlet ET sted.

Medalje Tivoli 1976 Sterling sølv

Medalje Tivoli 1976 Sterling sølv Tivoli Medaljen fra Helmut Zobl. Udgivet af Anders Nyborg A/S den 76-05-01. Denne medalje har nummer 1063/1500. Mærket med 925 (Sterling sølv) vægt ca. 85 gram. Sælges med original æske. SM033
Klokken 15.40 Sunday den 27. March 2016
Kategori: Danske medaljer

Medalje Tivoli 1976 Sterling sølv Tivoli Medaljen fra Helmut Zobl. Udgivet af Anders Nyborg A/S den 76-05-01. Denne medalje har nummer 97/1500. Mærket med 925 (Sterling sølv) vægt ca. 85 gram. Sælges med original æske. SM034
Klokken 09.10 Sunday den 27. March 2016
Kategori: Danske medaljer

Sternetegn i bronze med halvædelsten.

Sternetegn i bronze med halvædelsten. Sternetegn i bronze med halvædelsten. 3 stk. af Anders Nyborg. Nummeret 235/3500. Udgivet 1978.
Klokken 08.30 Thursday den 10. March 2016
Kategori: Danske medaljer
AFA 31 FLOT NYBORG
AFA 31 FLOT NYBORG SE SCAN
Klokken 19.00 Monday den 8. February 2016
Kategori: 4 blokke
Oure Station
Oure Station Oure Station, Fyn Oure (Stjernestempel) og Nyborg-Svendborg(BRO)  stemplet i 1907 Alb. Hansen, Svendborg "musebid" til højre
Klokken 17.40 Monday den 21. December 2015
Kategori: Tog/Jernbaner
Cigerat etui,,3 tårnet sølv,, Grann/Lyglye
Cigerat etui,,3 tårnet sølv,, Grann/Lyglye Vægt 187 gram Str: 2 cm tyk, 8,5 cm bred og 11,5 i længden,, Fra 1937. Graveret Børge Petersen Nyborg
Klokken 16.40 Saturday den 5. December 2015
Harald Salomon stjernetegn (Bronze m. ædelsten)
Harald Salomon stjernetegn (Bronze m. ædelsten) Medaljesamling, 12 bronze medaljer én for hvert stjernetegn (Bronze m. ædelsten) mønterne er i super stand. Harald Salomon. Oprindeligt solgt af Anders Nyborg 1978. Låget til skrinet beskadiget. oplag på blot 3.500 stk. Sendes som pakke pga. vægt og bedst
Klokken 22.00 Friday den 27. November 2015
Kategori: Danske medaljer
Tidsskrift for biavl. Redigeret og udgivet af A. C. Andersen
Tidsskrift for biavl. Redigeret og udgivet af A. C. Andersen Tidsskrift for biavl. Redigeret og udgivet af A. C. Andersen i Nyborg. Årgang 1-4. 1866-69. 128 + 128 + 128 + 192 sider., indbundet i slidt halvlæderbind
Klokken 19.20 Friday den 13. November 2015
Kategori: Bøger trykt 1800-1906
Sony HDR-CX190 High Definition Handycam 5.3 MP Camcorder
Sony HDR-CX190 High Definition Handycam 5.3 MP Camcorder Sony HDR-CX190 High Definition Handycam 5.3 MP Camcorder http://www.amazon.com/Sony-HDR-CX190-Definition-Handycam-Camcorder/dp/B006K551HQ ny pris 3400 sælges for 1900 stort set ikke brugt. afhentes i Nyborg.
Klokken 20.40 Saturday den 24. October 2015
Kategori: Sony
DSB - 190 - 4 KOMMUNEKEMI A/S - Hjemsted NYBORG
DSB  -  190 - 4   KOMMUNEKEMI A/S  -  Hjemsted  NYBORG Heljan - ny i orig. æske  -  skala H0
Klokken 23.10 Friday den 23. October 2015
Kategori: DSB
Stor dobbelt arbejdsskrivebord med reoler og skuffereol
stor dobbelt arbejdsskrivebord med  reoler og skuffereol mål : 198cm x 198cm og skal stå i et hjørne så der kan nemt være plads til 2 personer ved den hvis man har brug for det ..god hvis man er selvstændig også til mapper og hvad der må gemmes evt..den er Dansk fremstillet og købt ved Harald Nyborg i sin tid t
Klokken 12.20 Saturday den 10. October 2015
R-brev af 2- vægtklasse 23.4.26 fra Ondense til Nyborg
R-brev af 2- vægtklasse 23.4.26 fra Ondense til Nyborg Frankeret med komplet sæt 7 øres provisorier + 7/27 øre. Ialt 56 øre. i øre overfrankering. AFA for mærkerne alene kr. 2125.-. Flot brev
Klokken 16.20 Monday den 14. September 2015
Kategori: Bogtrykte Udgaver 1882-1933
Diverse Engelske Mønter
Diverse Engelske Mønter Sidste udgave af de gamle Engelske mønter 1970 Bryllupsmønt Prins Charles Anders Nyborg Bronche Medalje
Klokken 21.00 Friday den 29. May 2015
Kategori: Samlinger og Diverse mønter
Julehilsen fra Nyborg (23)
Julehilsen fra Nyborg (23) brugt 1911
Klokken 18.50 Tuesday den 26. May 2015
Kategori: Julekort
KØRESTOL ALUMINIUM. Se/billeder.
KØRESTOL ALUMINIUM.  Se/billeder. KØRESTOL ALUMINIUM. Købt hos Harald Nyborg. Ny/pris 1,195,00 Kr. U samlet. Kun brugt 3 dage. (Tur til Lalandia) Levering. Afhænte evt sendes m GLS.
Klokken 20.10 Friday den 8. May 2015
Kategori: Billetter og gavekort
H. Salomon - Stjernetegn (Bronze m. ædelsten) *Super stand*
H. Salomon - Stjernetegn (Bronze m. ædelsten) *Super stand* Komplet sæt inkl. samlerskrin og ruskindsposer til hver enkelt medalje. Alle dele er i meget flot stand (også låget til skrinet, der ofte ses beskadiget). Udgivet af Anders Nyborg A/S i et oplag på blot 3.500 stk. Salgspris i 1978 = 1.980,- eller 3.000
Klokken 22.40 Sunday den 3. May 2015
Kategori: Danske medaljer
Julehilsen fra Nyborg (3581)
Julehilsen fra Nyborg (3581) brugt 1908
Klokken 20.10 Tuesday den 28. April 2015
Kategori: Julekort
5 århundreder i dansk videnskab 1479-1979 (Bronze - Sølv)
5 århundreder i dansk videnskab 1479-1979 (Bronze - Sølv) 5 århundreder i dansk videnskab 1479-1979 i bronze med 10  isatte   plaketter medailler i Ag 925/1000. Udgivet af Anders nyborg i 1979. Nr. 40/2500 Samlet vægt ca. 2 kg.
Klokken 12.03 Wednesday den 15. April 2015
Kategori: Danske medaljer
16 stk. Stikkontakter med jord hvide LK 1017036338
16 stk. Stikkontakter med jord hvide LK 1017036338 16 stk. Fabriksnye 1,5 modul stikkontakter i originalemballage. EAN 5703302 094610 Meget billigt, også i forhold til både Harald Nyborg, Billig VVS osv. Sælges kun samlet.
Klokken 23.40 Sunday den 12. April 2015
Kategori: Elartikler
4 dørs klædeskab
4 dørs klædeskab Stort rummeligt klædeskab i lyst eg med bøjlestang i 2 rum og mange hylder, sælges grundet flytning. Køber skal selv stå for at skille det ad og afhente det i Nyborg.   B 0,6  H 2,26  L 2,39
Klokken 22.30 Thursday den 2. April 2015
Kategori: Garderobe indretning
Cykel
cykel Fin city bike sælges der skal ny slange i fordæk ellers virker den perfekt den er cirka 1år gammel har garanti bevis ny pris 1800kr i harlad nyborg
Klokken 16.01 Tuesday den 17. March 2015
Kategori: City bike
Vendbart Togskilt - Pap med prægede bogstaver
Vendbart Togskilt - Pap med prægede bogstaver Gammelt papskilt med røde prægede bogstaver. Viser på en ene side, at toget kører fra Hamborg - Flensborg - Padborg - Fredericia - Odense På den anden side, at toget kører fra Nyborg - Fredericia - Padborg - Flensborg - Hamborg Måler 24 x 18 cm Med patina
Klokken 11.30 Tuesday den 10. March 2015
Kategori: Skilte
Odense. CARL J. JOHANSEN - KØDUDSALG Telf. 6285. Nyborg.
Odense. CARL J. JOHANSEN - KØDUDSALG Telf. 6285. Nyborg. Spændende gl. postkort ubrugt fra Odense.  " KØDUDSALG - CARL J. JOHANSEN Telf. 6285. "  Kortet er i perfekt stand.   Foto. Otto W. Sørensen Odense.
Klokken 16.20 Wednesday den 4. February 2015
Kategori: Fyn
Z65) 1907 " NYBORG-KORSØR "
Z65) 1907 X
Klokken 14.20 Tuesday den 9. December 2014
Kategori: Stålstukne Udgaver 1933-
Frimærkepenge 5 øre Otto Nielsen Nyborg
frimærkepenge 5 øre  Otto Nielsen Nyborg se scan
Klokken 08.00 Thursday den 27. November 2014
Kategori: Jetoner, Betalingstegn og lignende
Aksel Carlsen: Opskræmte fasaner
Aksel Carlsen: Opskræmte fasaner Aksel _Carlsen: Opskræmte fasaner Signeret Indrammet i smuk forgyldt guldramme med småornamentik Lysmål ca.: 110 x 68 cm. Porto: 258,95 Eller afhentning på min adresse i Nyborg efter aftale -smukt maleri i smuk ramme
Klokken 09.10 Wednesday den 12. November 2014
Kategori: Oliemalerier
Sikkerhedsgitter
Sikkerhedsgitter Jeg har 3 stk. stående som er blevet brugt til at sikre vores 2 hunde, mens de var valpe. Købt hos Harald Nyborg. Nypris kr. 329,- stk. Sælges også enkeltvis, for kr. 100,-
Klokken 09.02 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Babyalarmer & sikkerhedsudstyr
Jørgen Mernild: Komposition øjne der ser
Jørgen Mernild: Komposition  øjne der ser Jørgen Merrild: Komposition  økne der ser Oliemaleri Maleriet er signeret 2012 Maleriet er uindrammet mål ca.: 100 x 680 cm. På bagsiden betegnet: øjne der ser Jørgen Menrild 2012 Porto: 134,95v  eller afhentning på min bopæl i Nyborg, efter nærmere aftal
Klokken 08.11 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Signerede
Nyborg post ...frank 1910 ...120
Nyborg post  ...frank 1910 ...120 Alm. brugt men pænt kort.. se scan før du byder og spørg hvis der er noget du er i tvivl om..
Klokken 07.55 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Øvrige kort
Nyborg - Fotokort fra Optog i Byen (850)
Nyborg - Fotokort fra Optog i Byen (850) brugt 1930
Klokken 17.11 Tuesday den 3. June 2014
Kategori: Fyn
Nyborg. Måre-Kjøbmandsforretning Tog/stjernestemplet 1907.
Nyborg. Måre-Kjøbmandsforretning Tog/stjernestemplet 1907. Pragtkort . " Måre-Kjøbmandsforretning "  Stjernestempel " Ellested " postsendt  med flot Togstempel " Nyborg - Assens " d. 10-8-1907. Kortet er i perfekt stand. Koich & Levin, Odense.
Klokken 10.40 Friday den 23. May 2014
Kategori: Fyn
SOLDATERPIBE 19 BTN 3 COMP NYBORG 1906 J F JØRGENSEN
SOLDATERPIBE 19 BTN 3 COMP NYBORG 1906 J F JØRGENSEN SE BILLEDER OG BYD UD FRA DEM-- DEN ER HEL OG KOMPLET UDEN SKÅR MENIG J F FØRGENSEN 19 BATALJONS 3 COMPAGNI NR 698 DEN ER 107 CM LANG ERINDRING FOR TJENESTEN I NYBORG 1906
Klokken 19.10 Thursday den 22. May 2014
Kategori: Danmark, Hæren
Kongekæde i rustfri stål, guldbelagt, 5mm tyk sælges!
Kongekæde i rustfri stål, guldbelagt, 5mm tyk sælges! Rigtig flot kongekæde. Kæden er lavet af rustfri stål, og er så forgyldt med 14 karat guld. Kæden er blevet syretestet ved Guldsmed Ole Riis i Nyborg som også bekræfter forgyldningen er på 14 karat. Måler 5 mm i tykkelse og er 55 cm lang. Vejer cirka 59g.
Klokken 18.50 Thursday den 8. May 2014
Kategori: Halskæder & vedhæng - forgyldt
Nyborg apotek gamle 2 størrelser
Nyborg apotek gamle 2 størrelser meget gamle
Klokken 17.20 Wednesday den 30. April 2014
Kategori: Receptkuverter
Anders Nyborg medaljer
Anders Nyborg medaljer Tivoli 1976-77-78 Danmark - Grønland - Færøerne 1978 Har blot stået på en reol i alle årene - se venligst scan
Klokken 20.20 Monday den 21. April 2014
Kategori: Danske medaljer
Frømandskorpset Hue M/96 med Materielbeskrivelse.
Frømandskorpset Hue M/96 med Materielbeskrivelse. Frømandskorpset Hue M/96 med Materielbeskrivelse. Fremstillet af Danacap Nyborg, str. 58 4 A4 sider med "Materielbeskrivelse af Hue, Camouflage M/96, FKP" medfølger. Se billeder af huen, samt af "Pingo" og 4 Frømænd med huen på. Spøgsmål så skriv gerne. S
Klokken 19.30 Wednesday den 16. April 2014
Kategori: Hovedbeklædning
Nyborg. " Måre-Kjøbmandsforretning d. 10-8-1907 " Øerne.
Nyborg. Pragtkort . " Måre-Kjøbmandsforretning "  Stjernestempel " Ellested " postsendt  med flot Togstempel " Nyborg - Assens " d. 10-8-1907. Kortet er i perfekt stand. Koich & Levin, Odense.
Klokken 21.10 Sunday den 6. April 2014
Kategori: Fyn
Julehilsen fra Nyborg (488)
Julehilsen fra Nyborg (488) brugt 1909
Klokken 20.20 Tuesday den 25. March 2014
Kategori: Fyn
Jernplade med religiøst motiv
Jernplade med religiøst motiv Forsiden har en tekst under motivet, som jeg tolker således: Historia von Joseph........... og nedenunder årstallet 1605. Mål 65 x 46. PÅ bagsiden står der: Made in Denmark. Nyborg Jern.
Klokken 12.10 Thursday den 20. March 2014
Kategori: Skulpture, sten & metal
Fest telt 6x8m med bundramme
Fest telt 6x8m med bundramme FEST TELT Fest telt 6x8 med store stænger D: 4,2 og med sider der er vinduer i, bundramme så det er mere stabilt, har været slået op 3 gange af mig selv, så jeg ved det er i orden. Ny pris Harald Nyborg kr. 4200,- billeder fra HN.
Klokken 12.10 Monday den 17. March 2014
Svend Saabye: Hestekøretøj i vinterlandskab
Svend Saabye: Hestekøretøj i vinterlandskab Svend Saabye: Hestekøretøj i vinterlandskab Maleri Olie på lærred Signeret Indrammet i forgyldt ramme med gråmalet forkant Lysmål ca.: 92 x 76 cm. Porto: 168,95 eller afhentning på min adresse i Nyborg efter nærmere aftale
Klokken 03.11 Monday den 17. March 2014
Kategori: Oliemalerier
12 Stjernetegn i sølv (1kg +) AN
12 Stjernetegn i sølv (1kg +) AN De flotte 12 Stjernetegn i sølv af anders nyborg Over 1 kg sterlingsølv i dette fine sæt Husk at se mine andre annoncer med guld og sølvmønter. Se billeder og vurder selv. Sender kun til Danmark.
Klokken 18.20 Thursday den 13. March 2014
Kategori: Sølv
Giraf/Motorløfter 1 ton (ikke Harald Nyborg)
Giraf/Motorløfter 1 ton (ikke Harald Nyborg) God gedigen solid 1 tons motorløfter (ikke Harald Nyborg). Lidt støvet men ikke brugt særlig meget. Stærk. Se billeder. Skal afhentes ;-D
Klokken 10.20 Monday den 10. March 2014
Stjernetegn i Sterling sølv.
Stjernetegn i Sterling sølv. Stjernetegn i Sterling sølv. Komplet stjernetegns sæt smukt udført i sølv med ædel/natursten. Serien er af kunsteren Harald Salomon og solgt gennem Anders Nyborg i 1978. Alle 12 stjernetegn er intakte, pæne og hele. Samlet i en palet eksklusivt udført i s
Klokken 12.40 Thursday den 27. February 2014
6 liter CO2 flaske u. indhold
6 liter CO2 flaske u. indhold Købt hos Harald Nyborg. Nypris 2168,- kr.
Klokken 13.20 Thursday den 30. January 2014
Kategori: Svejser & udstyr
Egon Banke (Assensmaler); Solnedgang over Thorøhuse
Egon Banke (Assensmaler); Solnedgang over Thorøhuse Egon Banke (Assensmaler); Solnedgang over Thorøhuse Oliemaleri Signeret Indrammet i koksgrå ramme med lys lærredsforkant Mål ca.: 80 BX 61 CM. pORTO: 178,00 ELLER AFHENTNING PÅ MIN ADRESSE I nYBORG
Klokken 12.10 Monday den 27. January 2014
Kategori: Oliemalerier
Slædepatruljen SIRIUS1950-1975 i sølv
Slædepatruljen SIRIUS1950-1975 i sølv se foto Udgivet Anders Nyborg 16.10.75 nr. 303/1500 Mrk. 925/1000 - vægt 80g
Klokken 14.31 Monday den 20. January 2014
Kategori: Medaljer
Harald Salomon. Stjernetegnsmedailler af bronze prydet med h
Harald Salomon. Stjernetegnsmedailler af bronze prydet med h Harald Salomon. Stjernetegnsmedailler af bronze prydet med halvædelstene bl.a. amatyst, månesten, agat, lapis lazuli, opal mfl. Udgivet af Anders Nyborg. Ø. medaljer 5 cm. Ø. incl. holder i træ ca.30 cm. Produceret i kun 1.500 eksemplarer.
Klokken 11.21 Saturday den 18. January 2014
Kategori: Bronze
Smuk Krybbe
Smuk Krybbe Madras medfølger. Kan bruges både ude og inde. Mangler lidt maling på modsatte side. Afhentes i Nyborg. Skriv til 23817599 Længde: 132cm Bredde: 45,5cm
Klokken 12.21 Sunday den 12. January 2014
Kategori: Senge, højstole & andre børnemøbler
Motionscykel Kilborry
Motionscykel Kilborry Mærke Kilborry JC - 1080 Meget lidt brugt Se http://www.harald-nyborg.dk/pdf/4534_1.pdf
Klokken 19.00 Thursday den 9. January 2014
Kategori: Fitnessudstyr