Søgeresultat for nordatlanten

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen nordatlanten indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste nordatlanten auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste nordatlanten auktioner - alle samlet ET sted.

Island 1922-1975 komplet (kun 5 aurar 1958-59 mangler)

Island 1922-1975 komplet (kun 5 aurar 1958-59 mangler) Islandsk møntsamling 1922-1975. Nu er der mulighed for at supplere Danmark/Færøerne/Grønland-samlingen med endnu en dansk koloni i nordatlanten, og det til en meget rimelig pris langt under katalogværdien! Hele den danske periode 1922-1942 med alle de bed
Klokken 17.40 Tuesday den 31. March 2015
Kategori: Island før 1944

Islandsk Møntsamling 1922-1975 næsten komplet

Islandsk Møntsamling 1922-1975 næsten komplet Islandsk møntsamling 1922-1975. Nu er der mulighed for at supplere Danmark/Færøerne/Grønland-samlingen med endnu en dansk koloni i nordatlanten, og det til en meget rimelig pris langt under katalogværdien! Hele den danske periode 1922-1942 med alle de bed
Klokken 15.30 Tuesday den 31. March 2015
Kategori: Island før 1944

Islandsk møntsamling 1922-1975 komplet (minus to stk)

Islandsk møntsamling 1922-1975 komplet (minus to stk) Islandsk møntsamling 1922-1975. Nu er der mulighed for at supplere Danmark/Færøerne/Grønland-samlingen med endnu en dansk koloni i nordatlanten, og det til en meget rimelig pris langt under katalogværdien! Hele den danske periode 1922-1942 med alle de bed
Klokken 20.30 Saturday den 21. March 2015
Kategori: Island før 1944
Islandsk møntsamling 1922-1975
Islandsk møntsamling 1922-1975 Islandsk møntsamling 1922-1975. Nu er der mulighed for at supplere Danmark/Færøerne/Grønland-samlingen med endnu en dansk koloni i nordatlanten, og det til en meget rimelig pris langt under katalogværdien! Hele den danske periode 1922-1942 med alle de bed
Klokken 18.50 Tuesday den 17. March 2015
Kategori: Island før 1944
Klokken 21.00 Saturday den 28. February 2015
Kategori: Island før 1944
Island 1922-1975 møntsamling
Island 1922-1975 møntsamling Islandsk møntsamling 1922-1975. Nu er der mulighed for at supplere Danmark/Færøerne/Grønland-samlingen med endnu en dansk koloni i nordatlanten, og det til en meget rimelig pris langt under katalogværdien! Kun to mangler, nemlig de relativt billige 5 aura
Klokken 19.20 Sunday den 11. January 2015
Kategori: Island før 1944
Island 1922-1975 komplet undtagen 5 aurar 1958+59
Island 1922-1975 komplet undtagen 5 aurar 1958+59 Islandsk møntsamling 1922-1975. Nu er der mulighed for at supplere Danmark/Færøerne/Grønland-samlingen med endnu en dansk koloni i nordatlanten, og det til en meget rimelig pris langt under katalogværdien! Kun to mangler, nemlig de relativt billige 5 aura
Klokken 14.20 Friday den 26. December 2014
Kategori: Island før 1944
Klokken 20.10 Monday den 15. December 2014
Kategori: Island før 1944
Udstoppet Lille Stormsvale
Udstoppet Lille Stormsvale Sjælden ynglefugl fra Nordatlanten Flot udstopning
Klokken 10.10 Friday den 21. March 2014
Kategori: Fugle
Breve og skål fra R.K.modtager og Kaptajn på Prinz Eugen!
Breve og skål fra R.K.modtager og Kaptajn på Prinz Eugen! Denne fantastiske gruppe har tilhørt Helmuth brinkmann! Han var Kaptajn på Prinz Eugen der sammen med Bismarck brød ud i nordatlanten. Nismarck blev sænket og prinz Eugen klarede sig til Brest.  Tidligere havde Brinkmann været kaptajn på Hitlers skib Avis
Klokken 03.04 Friday den 8. March 2013
Kategori: Originalt