Søgeresultat for mønter

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen mønter indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste mønter auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste mønter auktioner - alle samlet ET sted.

MØNTLOMMER, NYE. 5 STK. ENS STR. TIL 12 MØNTER I HVER.

MØNTLOMMER, NYE. 5 STK. ENS STR. TIL 12 MØNTER I HVER. .
Klokken 21.30 Friday den 20. September 2019
Kategori: Mønttilbehør

BANK SÆT 1988. UCIRKULERET MØNTER. FRA HIMMERLANDSBANKEN.

BANK SÆT 1988.  UCIRKULERET MØNTER. FRA HIMMERLANDSBANKEN. .
Kategori: Års- & Møntsæt

BANK SÆT 1981. UCIRKULERET MØNTER. FRA HIMMERLANDSBANKEN.

BANK SÆT 1981.  UCIRKULERET MØNTER. FRA HIMMERLANDSBANKEN. -
Kategori: Års- & Møntsæt
MØNTER. 10 ØRE I ALBUM. BLA. 6 SØLVMØNTER+ 1945 OG 1959.
MØNTER. 10 ØRE I ALBUM. BLA. 6 SØLVMØNTER+ 1945 OG 1959. .
Kategori: DK efter 1873 - 10 øre
UNIKT KOBBER ASKEBÆGER MED GAMLE MØNTER FRA 1800 TALLET.
UNIKT KOBBER ASKEBÆGER MED GAMLE MØNTER FRA 1800 TALLET. Ø. 15,5 CM.
Kategori: Kobber
Møntsæt 2017 UNC, inkl. guldbryllup 20 kr.
Møntsæt 2017 UNC,   inkl. guldbryllup 20 kr. Møntsæt 2017 UNC,  Alle mønter direkte fra ruller og i seperate plastikposer kun rørt med handsker.
Klokken 17.30 Friday den 20. September 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
2015 Komplet møntsæt UNC, samt Margrethe 75 år UNC
2015 Komplet møntsæt UNC, samt  Margrethe 75 år UNC Komplet møntsæt 2015 UNC, samt  Margrethe 75 år UNC, Alle mønter direkte fra ruller og i seperate plastikposer kun rørt med handsker.
Klokken 16.00 Friday den 20. September 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
NETHERLANDS HOLLAND EURO MØNTSÆT 2003 8 EURO Mønter
NETHERLANDS HOLLAND EURO MØNTSÆT 2003 8 EURO Mønter NETHERLANDS HOLLAND EURO MØNTSÆT 2003 8 Mønter EURO KOLLEKTIONEN Mønterne er nye og i ucirkuleret kvalitet! 2 Euro Beatrix 1 Euro  Beatrix 50 Euro cent  Beatrix 20 Euro cent  Beatrix 10 Euro cent  Beatrix 5 Euro cent  Beatrix 2 Euro cent  Beatrix 1 Euro c
Klokken 12.00 Friday den 20. September 2019
Kategori: Prøvemønter (Euro),sæt og samlinger
Double Eagle USA 1933 SØLV KOPI Mønt .999Ag 24K FORGYLD
Double Eagle USA 1933 SØLV KOPI Mønt .999Ag 24K FORGYLD Double Eagle USA 1933 KOPI Mønt i plastik etui. .999Ag 24 KaratAu forgyldt Verdens dyreste mønter Kopimønt af meget sjælden mønt, hvoraf den sidst solgte opnåede en salgspris på USD $7.590.000  Diameter 25 mm. Vægt 10 gram Finhed : 0.999 Finsølv med 24 ka
Klokken 10.30 Friday den 20. September 2019
Kategori: U.S.A.
CANADA 21 x 1 Dollar 3 Slags inkl. 1992 Commemorative Dollar
CANADA 21 x 1 Dollar 3 Slags inkl. 1992 Commemorative Dollar CANADA 21 x 1 Dollar 3 Slags inkl. 1992 Commemorative 1 Dollar Canadian Confederation. Alle i hartberger. 21 Mønter 1 Dollar - Elizabeth II (2nd portrait) 1987-1989 Aureate-bronze plated Nickel – 7 g – ø 26.5 mm KM# 157, Schön# 146 6x1987, 4x1988, 8x1989
Kategori: Canada
1 krone 1924 Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
1 krone 1924  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 1 krone 1924 Flot mønt. Se scans og vurdere selv udfra billeder. Se også andre Auktioner, næsten komplet samling danske ,mønter efter 1873 sælges.
Klokken 09.30 Friday den 20. September 2019
Kategori: DK efter 1873 - 1 krone
1 øre 1941 Færøerne komplet
1 øre 1941 Færøerne komplet 1 øre 1941 - 2 øre 1941 - 5 øre 1941 - 10 øre 1941 - 25 øre 1941 Færøerne Komplet Flotte Flotte mønter.
Kategori: Færøerne Mønter
5 øre 1919 J Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges
5 øre 1919 J  Næsten komplet samling Danmark efter1873sælges 5 øre 1919 J  Se scans og vurdere selv udfra billeder. Se også andre Auktioner, næsten komplet samling danske ,mønter efter 1873 sælges.
Klokken 09.00 Friday den 20. September 2019
Kategori: DK efter 1873 - 5 øre
MARGRETHE II FØDSELSDAGS SØLV MØNTER I SMUK ÆSKE &CERTIFIKAT
MARGRETHE II FØDSELSDAGS SØLV MØNTER I SMUK ÆSKE &CERTIFIKAT DRONNING MARGRETHE II FØDSELSDAGS SØLV MØNTER I SMUK ÆSKE OG CERTIFIKAT PÅLYDENDE OVER 900 Kr! Sølv 500 Krone 2010 70 år i Proof kvalitet Sølv 200 krone 1990  50 år i Proof Kvalitet Sølv 200 krone 2000 60 år i Proof kvalitet Sølv 2 krone 1958 18 år Sendes
Klokken 22.30 Thursday den 19. September 2019
Kategori: DK erindrings- og temamønter
SMUK FÆRØBÅD 20 KRONE 2009 I PROOF OPLAG 2800 Stk + 20 kr
SMUK FÆRØBÅD 20 KRONE 2009 I PROOF OPLAG  2800 Stk + 20 kr SMUK FÆRØBÅD 20 KRONE 2009 I PROOF VERSION OPLAG KUN 2800 Stk! I original æske og certifikat. Plus Færøbåd 20 kr. PROOF Mønter er ny Alm. Færøbåd er brugt!
70 ÅRS FØDSELSDAG 500 KR SØLV (PROOF)+ 20 KR PROOF +20 KR EF
70 ÅRS FØDSELSDAG 500 KR SØLV (PROOF)+ 20 KR PROOF +20 KR EF 3 MØNTER: MARGRETHE II 70 ÅRS FØDSELSDAG  i original æsker og certifikater 2010 500 Kroner SØLV (PROOF) Teknisk specifikation: Legering 999 ‰ finsølv (Ag) Diameter 38,0 mm  Vægt 31,1 g  Pålydende værdi 500 kroner  Leveres i en æske 2010 20 Kroner PROOF OP
Klokken 22.00 Thursday den 19. September 2019
FINLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7Stk
FINLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7Stk FINLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7 MØNTER! Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2001 50 Cent 2000 20 Cent 1999 10 Cent 1999 5 Cent 2001 2 Cent
Kategori: Finland
USA SMUK SØLV KOPI MØNT 1792 HALF DISME 20 gr 999 Ag i PROOF
USA SMUK SØLV KOPI MØNT 1792 HALF DISME 20 gr 999 Ag i PROOF SMUK SØLV KOPI MØNT 1792 HALF DISME 20 gr. .999 Ag i PROOF Kvalitet i plastik etui. Verdens dyreste mønter. Kopimønt af meget sjælden mønt, hvoraf den sidst solgte opnåede en salgspris på USD $1.500.000 Dia 40 mm. Vægt 20 gram Finhed : 0.999 Finsølv
Klokken 21.30 Thursday den 19. September 2019
Kategori: U.S.A.
SPANIEN EURO MØNTSÆT 2002 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN
SPANIEN EURO MØNTSÆT 2002 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN SPANIEN EURO MØNTSÆT 2002 EURO - KOLLEKTIONEN Mønterne er nye og i ucirkuleret kvalitet. 2 Euro Juan Carlos I 1 Euro Juan Carlos I 50 Euro cent Miguel de Cervantes 20 Euro cent Miguel de Cervantes 10 Euro cent Miguel de Cervantes 5 Euro cent The cathedral
TYSKLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 S
TYSKLAND  EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 S TYSKLAND DEUTSCHLAND  EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7 MØNTER! Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2002F 50 Cent 2002F 20 Cent 2002G 10 Cent 2002F
Kategori: Tyskland
USA SMUK SØLV KOPI MØNT 1913 LIBERTY NICKEL 20 gr .999 Ag
USA SMUK SØLV KOPI MØNT 1913 LIBERTY NICKEL 20 gr .999 Ag SMUK SØLV KOPI MØNT 1913 LIBERTY NICKEL 20 gr. .999 Ag i PROOF Kvalitet i plastik etui. Verdens dyreste mønter. Kopimønt af meget sjælden mønt, hvoraf den sidst solgte opnåede en salgspris på USD $4.150.000 Kun 5 originale mønter er kendt for at eksistere
Kategori: U.S.A.
1981 25 Øre & 1979 10 Øre Margrethe II FEILFRI 5 Stk. UNC.
1981 25 Øre & 1979 10 Øre  Margrethe II  FEILFRI 5 Stk. UNC. 1981 25 Øre & 1979 10 Øre  Margrethe II Unc. FEILFRI 5 Stk. Direkte fra rullen. De sjældneste mønter i serien. Denmark  Type Common coin Years 1973-1988 Value 25 Øre (0.25 DKK) Metal Copper-nickel Weight 4.3 g Diameter 23 mm Thickness 1.43 mm Shape Round
Kategori: DK efter 1873 - 25 øre
SMUK SØLV 2010 500 Kr Margrethe II 70 ,31.1g+2010 20Kr EF
SMUK SØLV 2010 500 Kr Margrethe II 70 ,31.1g+2010 20Kr EF SMUK SØLV 2010 500 Krone Margrethe II 70 ,31.1g PROOF,+2010 20 Kroner EF tæt på Unc. 2 Mønter! Kun 28,000 stykker præget. References   KM# 938
ØSTRIG AUSTRIA EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EUR
ØSTRIG AUSTRIA EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EUR ØSTRIG OSTERREICH AUSTRIA EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7 MØNTER!  Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2002 Mozart 50 Cent 2002
Klokken 21.00 Thursday den 19. September 2019
Kategori: Østrig
PORTUGAL EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7St
PORTUGAL EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7St PORTUGAL  EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7 MØNTER!  Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2002  50 Cent 2002 20 Cent 2002 10 Cent 2002 5 Cent 2002 2
Kategori: Portugal
SLOVENIEN EURO MØNTSÆT 2007 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN
SLOVENIEN  EURO MØNTSÆT 2007 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN SLOVENIEN  EURO MØNTSÆT 2007 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN Mønterne er nye og i ucirkuleret kvalitet! 2 Euro France Prešeren 1 Euro Primož Trubar 50 Euro cent Triglav 20 Euro cent  Lipizzaner horses 10 Euro cent  Slovenian Parliament 5 Euro cent  "The Sowe
Klokken 17.30 Thursday den 19. September 2019
IRLAND IRELAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EUR
IRLAND IRELAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EUR IRLAND IRELAND EIRE  EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 MØNTER!  Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2002 The Celtic Harp 50 Cent 2002 The Celtic Harp
Kategori: Irland
2017 DANMARKS NYE MØNTER KOMPLET med 20kr GULDBRYLLUP 7Stk!
2017 DANMARKS NYE MØNTER  KOMPLET med 20kr GULDBRYLLUP 7Stk! 2017 DANMARKS NYE UCIRKULERET MØNTER  KOMPLET med 20kr GULDBRYLLUP 7Stk! Alle mønter kommer fra rullerne! 50 øre 2017 1 kr 2017 2 kr 2017 5 kr 2017 10 kr 2017 20 kr 2017 20 kr GULDBRYLLUP 2017
Kategori: Christiania
2016 8 X 50 Øre JS - Jørgen Strandgård & LGS - Lars G. Søren
2016 8 X 50 Øre JS - Jørgen Strandgård & LGS - Lars G. Søren Ny, ucirkuleret 8 X 50 Øre 2016 Møntmestermærke JS & LGS 4 X JS - Jørgen Strandgård & 4 X LGS - Lars G. Søren 8 Stk. i alt. Mønter er helt nye og de kommer fra rullerne. Teknisk specifikation: Legering Cu 97, Zn 2,5, Sn, 0,5 Diameter 21,5 mm Vægt 4,3 gram
Kategori: DK efter 1873 - 1/2 krone og 50 øre
SVERIGE 4x1 krone, 2x50 Øre, 6x 50 Øre, 23x10 Øre 35 Mønter!
SVERIGE 4x1 krone, 2x50 Øre, 6x 50 Øre, 23x10 Øre 35 Mønter! SVERIGE 4 x 1 krone, 2 x 50 Øre, 6 x 25 Øre, 23 x 10 Øre 35 Mønter Alle Forskellige! 1 Krone 1969, 1973, 1977, 1982 50 Øre 1968, 1973 25 Øre  1963, 1964,  1967, 1969, 1973, 1981 10 Øre Gustaf VI Adolf 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971,
Kategori: Sverige
ITALIEN ITALIA EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EUR
ITALIEN ITALIA EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EUR ITALIEN ITALIA ITALY EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 MØNTER! Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 2002 1 Euro Vitruvian Man 2002 50 Euro cent  Marcus Aurel
Kategori: Italien
PORTUGAL EURO MØNTSÆT 2002 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN
PORTUGAL  EURO MØNTSÆT 2002 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN PORTUGAL  EURO MØNTSÆT 2002 8 Mønter EURO - KOLLEKTIONEN Mønterne er nye og i ucirkuleret kvalitet! 2 Euro  Seal of Afonso Henriques 1 Euro Seal of Afonso Henriques 50 Euro cent  Seal of Afonso Henriques 20 Euro cent  Seal of Afonso Henriques 10 Euro cent
TÅRNMØNTER 20 KRONER KOMPLET ***** 10 STK.
TÅRNMØNTER 20 KRONER  KOMPLET  ***** 10 STK. TÅRNMØNTER 20 KRONER  KOMPLET  ***** 10 STK. Mønter cirkuleres, men er i fint stand. Denmark  Year   2002-2003-2004-2005-2006-2007 Value   20 Kroner (20 DKK) Metal   Aluminium-bronze Weight   9.3 g Diameter   27 mm Thickness   2.35 mm Shape   Round Orient
Klokken 17.00 Thursday den 19. September 2019
Kategori: DK efter 1989 - 20 krone
Oprydningslot danske mønter ialt 80 Stk
Oprydningslot danske mønter ialt 80 Stk Oprydningslot danske mønter ialt 80 Stk fra 19énde århundrede og op til 1979 Forsendelsesomkostninger 50kr. Se billeder
Klokken 16.00 Thursday den 19. September 2019
Kategori: Samlinger og Diverse mønter
SPANIEN SPAIN EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO
SPANIEN SPAIN EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO SPANIEN SPAIN EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 MØNTER! Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2002 Juan Carlos I 50 Cent 2000 Miguel de Cervantes 20 Ce
Klokken 15.30 Thursday den 19. September 2019
Kategori: Spanien
2017 DANMARKS NYE MØNTER KOMPLET med 20 kr GULDBRYLLUP 7Stk!
2017 DANMARKS NYE MØNTER KOMPLET med 20 kr GULDBRYLLUP 7Stk! 2017 DANMARKS NYE UCIRKULERET MØNTER  KOMPLET med 20kr GULDBRYLLUP 7Stk! Alle mønter kommer fra rullerne! 50 øre 2017 1 kr 2017 2 kr 2017 5 kr 2017 10 kr 2017 20 kr 2017 20 kr GULDBRYLLUP 2017
Klokken 15.00 Thursday den 19. September 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
2016 Komplet møntsæt UNC (incl. 2 forskellige 50 ører)
2016 Komplet møntsæt UNC (incl. 2 forskellige 50 ører) Møntsæt 2016 UNC,  Alle mønter direkte fra ruller og i seperate plastikposer kun rørt med handsker. JS 10 kr. + 50 øre LGS alle på nær 10 kr., da denne kun er udkommet i møntsæt.
Klokken 12.00 Thursday den 19. September 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
10 kr + 20 kr. 2005 UNC
10 kr + 20 kr. 2005 UNC 20 kr. 2005 UNC   Alle mønter direkte fra ruller og i seperate plastikposer kun rørt med handsker.
2018 Møntsæt UNC,
2018 Møntsæt UNC, Møntsæt 2018 UNC,  Alle mønter direkte fra ruller og i seperate plastikposer kun rørt med handsker.
Klokken 11.30 Thursday den 19. September 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
5 X 2011 10 Krone - Margrethe II 5 STK. Næsten Unc!
5 X 2011 10 Krone - Margrethe II  5 STK. Næsten Unc! 2011  10 Kroner - Margrethe II  5 STK. Mønter cirkuleres, men i meget god stand. (Næsten Unc.) Denmark  Years 2011-2012 Value 10 Kroner Metal Aluminium-bronze Weight 7 g Diameter 23.35 mm Thickness 2.3 mm Shape Round References KM# 943
Klokken 22.00 Wednesday den 18. September 2019
Kategori: DK efter 1978 - 10 krone
2018 DANMARKS NYE UCIRKULERET MØNTER KOMPLET 6 Stk!
2018 DANMARKS NYE UCIRKULERET MØNTER  KOMPLET  6 Stk! 2018 DANMARKS NYE UCIRKULERET MØNTER  KOMPLET  6 Stk! Alle mønter kommer fra rullerne! 50 øre 2018 1 kr 2018 2 kr 2018 5 kr 2018 10 kr 2018 20 kr 2018
Klokken 21.30 Wednesday den 18. September 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
NETHERLANDS HOLLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 CENT TIL 1 EUR
NETHERLANDS HOLLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 CENT TIL 1 EUR NETHERLANDS HOLLAND  EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7 MØNTER! BEATRIX Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2001 50 Cent 2001 20 Cent 2001 10 Cent 20
Klokken 21.00 Wednesday den 18. September 2019
Kategori: Nederland
ITALIEN EURO MØNTSÆT 2002 8 MØNTER EURO - KOLLEKTIONEN
ITALIEN EURO MØNTSÆT 2002 8 MØNTER EURO - KOLLEKTIONEN ITALIEN EURO MØNTSÆT 2002 8 MØNTER EURO - KOLLEKTIONEN Mønterne er nye og i ucirkuleret kvalitet! 2 Euro  Pope Julius II 1 Euro Vitruvian Man 50 Euro cent  Marcus Aurelius 20 Euro cent Boccioni 10 Euro cent Birth of Venus 5 Euro cent The Flavius amphithea
FRANKRIG FRANCE EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EU
FRANKRIG FRANCE EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EU FRANKRIG FRANCE EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO  7 MØNTER! Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 1999 50 Cent 2001 20 Cent 1999 10 Cent 2000 5 Cent 200
Klokken 18.30 Wednesday den 18. September 2019
Kategori: Frankrig
2016 DANMARKS UCIRKULEREDE MØNTER INKL 2 X 50 Øre JS & LGS
2016 DANMARKS UCIRKULEREDE MØNTER INKL 2 X 50 Øre JS & LGS 2016 DANMARKS UCIRKULEREDE MØNTER  KOMPLET SÆT 7 Stk! Alle mønter kommer fra rullerne!     2 X 50 ØRE LGS & JS 2016 1 Kr 2016 2 Kr 2016 5 Kr 2016 10 Kr 2016 20 Kr 2016
Klokken 18.00 Wednesday den 18. September 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
ØSTRIG EURO MØNTSÆT 2002 8 Mønter
ØSTRIG EURO MØNTSÆT 2002 8 Mønter ØSTRIG EURO MØNTSÆT 2002  Mønterne er nye og i ucirkuleret kvalitet. 2 Euro Bertha von Suttner 1 Euro Wolfgang Amadeus Mozart 50 Euro cent 20 Euro cent 10 Euro cent 5 Euro cent 2 Euro cent 1 Euro cent
NETHERLANDS HOLLAND 2 x 1 GULDEN, 25 CENT, 6 x5 CENT 9 Stk
NETHERLANDS  HOLLAND 2 x 1 GULDEN, 25 CENT, 6 x5 CENT 9  Stk NETHERLANDS  HOLLAND 2 x 1 GULDEN, 25 CENT, 6 x 5 CENT.  9 Mønter! 5 Cent (Juliana) 1950, 1979, 3 x 1980, 1991(Beatrix) 25 Cent - Juliana  1980 1 Gulden Juliana 1972, 1982(Beatrix)
Klokken 17.30 Wednesday den 18. September 2019
Kategori: Vest- Europa
SKIBSMØNTER KOMPLET 2007 - 2012 (Minus Fiskekutter) 11 Stk!
SKIBSMØNTER KOMPLET 2007 - 2012 (Minus Fiskekutter) 11 Stk! SKIBSMØNTER KOMPLET 20 KRONER 2007 - 2012 (Minus Fiskekutter) 11 Stk! Mønter cirkuleres, men er i fint stand. Denmark  Year   2007-2008-2009-2010-2011-2012 Value   20 Kroner (20 DKK) Metal   Aluminium-bronze Weight   9.3 g Diameter   27 mm Thickness   2.3
TÅRNMØNTER 20 KRONER KOMPLET 10 STK.
TÅRNMØNTER 20 KRONER  KOMPLET  10 STK. *****  TÅRNMØNTER 20 KRONER  KOMPLET  ***** 10 STK. Mønter cirkuleres, men er i fint stand. Denmark  Year   2002-2003-2004-2005-2006-2007 Value   20 Kroner (20 DKK) Metal   Aluminium-bronze Weight   9.3 g Diameter   27 mm Thickness   2.35 mm Shape   Round
Klokken 16.30 Wednesday den 18. September 2019
GRÆKENLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7S
GRÆKENLAND EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7S GRÆKENLAND GREECE EURO MØNTER SAMLING FRA 1 EURO CENT TIL 1 EURO 7 MØNTER!  Mønter er ucirkulerede eller tæt på ucirkuleret kvalitet. Der kan være lidt patina på dem, da de fleste er fra ca. 2000 1 Euro 2002 antique tetradrachma 50 Cent 2002 Eleftherios V
Klokken 16.00 Wednesday den 18. September 2019
Kategori: Grækenland