Søgeresultat for märket

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen märket indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste märket auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste märket auktioner - alle samlet ET sted.

Afa 242x

Afa 242x Mærket er med fuld lim og rest efter hængsel. Dobbellinie i venstre side foroven
Klokken 21.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Varianter og fejl

Afa 319ay postfrisk

Afa 319ay postfrisk Mærket er postfrisk og med med farvestreg i kors
Kategori: Varianter og fejl

Afa 304y postfrisk

Afa 304y postfrisk Mærket er postfrisk og med farveplet i M.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 304x postfrisk
Afa 304x postfrisk Mærket er postfrisk og med dobbelpræg i ræling. Afaværdi 500,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 203b postfrisk
Afa 203b postfrisk Mærket er postfrisk og med streg på ragnokken
Klokken 21.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Afa 264a postfrisk**værdi 3000,-kr.**
Afa 264a postfrisk**værdi 3000,-kr.** Mærket er postfrisk og med streg på ragnokken.Super høj værdi
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Afa 489x postfrisk
Afa 489x postfrisk Mærket er postfrisk og med streg gennem Danmark. Afaværdi 450,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 283z postfrisk
Afa 283z postfrisk Mærket er postfrisk og med lavt kors. Afaværdi er 400,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 493x postfrisk
Afa 493x postfrisk Mærket er postfrisk og  med afskåret 6-tal. Afaværdi 350,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 571aux postfrisk
Afa 571aux postfrisk Mærket er postfrisk og med dobbelpræg. Afaværdi 400,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 84
Afa 84 Mærket er med lim og rest af hængsel
Klokken 20.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Afa 205
Afa 205 Mærket er med fuld lim og rest af hængsel.Værdi 550,-kr.
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Afa 207y postfrisk
Afa 207y postfrisk Mærket er postfrisk og med dobbelpræg i delfinens hale.Værdi 700,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 283xz
Afa 283xz Mærket er med mærke efter hængsel. Bomben samt lavt kors. Værdi 700,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 283y postfrisk
Afa 283y postfrisk Mærket er postfrisk og med hævet kors.Afaværdi er 450,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 273x postfrisk
Afa 273x postfrisk Mærket er postfrisk og med bomben, værdi 360,-kr.
Kategori: Varianter og fejl
Afa 177****værdi 1800,-kr****
Afa 177****værdi 1800,-kr**** Mærket er med fuld lim og hængselrest.
Klokken 20.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Boxershorts - EL FUEGO
Boxershorts - EL FUEGO Mindre og større varepartier af undertøj sælges (se alle mine annoncer). Mærket EL FUEGO Boxershorts - i 2 størrelser: S/M: farverne rød, sort, turkis, hvid L/XL: farverne hvid og turkis PRISER: 1 bud = 100 stk : 2500kr. (20 kr. pr. stk ex moms) 2 bud = 2
Klokken 19.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: 100+ varer pr. bud
ISLAND. AFA 67 POSTFRISK . (VARIANT:DOBBELTPRÆG)) 800 SEK !
ISLAND. AFA 67 POSTFRISK . (VARIANT:DOBBELTPRÆG))  800 SEK ! 15 aur violet,udgivet 1911. FRIMÆRKET ER MED VARIANT: FORSKUDT PORTRÆT. Ikke registreret i afa katalog,men det svenske katalog PHILATELIA 2000 har angivet mærket som variant : DOBBELTPRÆG i.104x. PRISSAT TIL 800 SEK !! Frimærket har et par korte takker,me
Klokken 18.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
ISLAND,AFA 176 A,SKIBSSTEMPEL
ISLAND,AFA 176 A,SKIBSSTEMPEL 20 aur grøn luftpostmærke,udgivet 1933.Annulleret med bølgestempel og PAQUEBOT ,ingen datostempel. Mærket er fuldtakket. IS. FIMÆRKER MED PAQUEBOTSTEMPEL TILBYDES IKKE SÅ TIT !!
Klokken 14.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 82 + 89.STEMPLET
ISLAND.AFA 82 + 89.STEMPLET 20 aur blå.Mærket har et par korte takker og hængselsrester. 10 aur rød har enkelte korte takker.Billedfelt forskudt mod SV.
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 157 STEMPLET
ISLAND.AFA 157 STEMPLET 3 aur brungul,ny gravering 1931 . Mærket er med utydeligt stempel og har en del korte takker.
Klokken 14.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 84 STEMPLET . AFA-18 130 KR
ISLAND.AFA 84 STEMPLET . AFA-18 130 KR 3 aur brungul,brudte linier i ovalen. Mærket har en del korte takker . Tydelig Reykjavik stempel. Foto desværre temmelig uskarpt ! Køb annulleres,hvis lot ikke er tilfredsstillende.Byttes evt. med andet afa nr.
Kategori: Stemplet
ISLAND.PROVISORIEMÆRKE AFA 205. POSTFRISK +UBRUGT
ISLAND.PROVISORIEMÆRKE AFA 205. POSTFRISK +UBRUGT 5/35 aur blå.Mærket er postfrisk,men med noget svagt overtryk. Derfor vedlagt ubrugt af samme mærke,med tydeligt overtryk.
Klokken 13.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
ISLAND. AFA 66 STEMPLET. VÆRDI 170 KR
ISLAND. AFA 66 STEMPLET. VÆRDI 170 KR 6 aur grå 1911. Mærket er fuldtakket,med hængelsrest og  blyantsmærker bagpå. GODT ANTIKT ISLANDSK FRIMÆRKE MED PERFEKT CENTRERING !!
Kategori: Stemplet
ISLAND. AFA 5 TJENESTEMÆRKE,STEMPLET
ISLAND. AFA 5 TJENESTEMÆRKE,STEMPLET  10 aur blå,takning 14x13½ .Frimærket er fuldtakket, bagpå papirrester og hængselssrester . Mærket ser ud til at være annulleret med lapidarstempel ,men afstemplingssted kan ikke umiddelbart identificeres. PÆNT ANTIKT FRIMÆRKE !! GODT LOT !!
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 20 STEMPLET
ISLAND.AFA 20 STEMPLET 4 aur rosa/grå 1899.Mærket er fuldtakket og letstemplet.Centrering forskudt mod Ø,hvilket er almindeligt ved især antikke mærker.
Kategori: Stemplet
ISLAND AFA 71 MED ENGELSK STEMPEL.KATALOGVÆRDI 270 KR
ISLAND AFA 71 MED ENGELSK STEMPEL.KATALOGVÆRDI 270 KR 20 aur blå 1912 .Frimærket har en del korte/slidte takker. MÆRKET ER STEMPLET MED GRIMSBY STEMPEL 9. MARTS 1914. DAKA 98 katalog HAR PRISSAT ISL. FRIMÆRKER MED ENG.STEMPEL TIL 150 KR. GODT LOT TIL STEMPELSAMLING !! SJÆLDENT UDBUDT TIL SALG HOS QXL !!
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 70 MED OMVENDT VANDMÆRKE.AFA KATALOG 150 KR
ISLAND.AFA 70 MED OMVENDT VANDMÆRKE.AFA KATALOG 150 KR 10 aur rød 1912.Mærket er fuldtakket og med hængsel.Billedfelt forskudt mod Ø,men ikke usædvanligt ved gamle frimærker ! PÆNT ANTIKT MÆRKE,LETSTEMPLET OG UDEN BRUNFARVE !!
Klokken 12.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND. AFA 68 STEMPLET. KATALOGVÆRDI 340 KR
ISLAND. AFA 68 STEMPLET. KATALOGVÆRDI 340 KR 25 aur orange 1911.Frimærket  er fuldtakket,med hængselsrest. MÆRKET HAR PERFEKT CENTRERING OG INGEN BRUNPLETTER !! GODT ANTIKT ISLANDSK FRIMÆRKE !!
Klokken 12.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND. AFA 50 MED STP.
ISLAND. AFA 50 MED STP. 4 aur grå/rød med langstempel FRA ISLAND . Mærket har et par korte takker.Tak mod S var blevet bagud bøjet. ISL. FRIMÆRKER MED DETTE LANGSTEMPEL VAR IKKE ALMINDELIGT BRUGT. Stempelværdi 100 kr ???
Klokken 11.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 38 MED NUMMERSTEMPEL
ISLAND.AFA 38 MED NUMMERSTEMPEL 6 aur gråbrun 1902.Mærket  er fuldtakket,med hængselsrest.Har kun en lille brun plet mod NV. BILLEDFELT ER MED PERFEKT CENTRERING ! MÆRKET ER STEMPLET MED OMVENDT NUMMERSTEMPEL : 169 SELFOSS . GODT ANTIKT  FRIMÆRKE !!
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 55 STEMPLET. AFA 280 KR
ISLAND.AFA 55 STEMPLET. AFA 280 KR 16 aur brun 1907. Mærket er fuldtakket,med lim.Centrering mod S,men ikke usædvanligt ved gamle frimærker ! GODT ANTIKT FRIMÆRKE MED LET HJØRNESTEMPEL !!
Klokken 10.30 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 12 LUXUSSTEMPLET !!.AFA PRIS 190 KR
ISLAND.AFA 12 LUXUSSTEMPLET !!.AFA PRIS 190 KR 3 aur gul,takn 14x13½. Frimærket er fuldtakket og med hængelsrest.Papir med grålig "antikfarve". MÆRKET ER STEMPLET MED ANTIQUASTEMPEL: SEYDISFJÖRDUR.DETTE STEMPEL ER PRISSAT TIL 50 KR. LUXUSMÆRKE/AFSTEMPLING,ALDER TAGET I BETRAGTNING !!
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 12 STEMPLET.AFA PRIS 190 KR
ISLAND.AFA 12 STEMPLET.AFA PRIS 190 KR 3 aur gul 1882. Mærket har meget kort tak NV-hjørne og billedfelt forskudt mod takkerand SØ.Dette er dog ikke usædvanligt ved antikke frimærker !! Foto desværre ikke helt skarpt,men dog læseligt !!
Kategori: Stemplet
ISLAND.AFA 4 TJENESTEMÆRKE.ANTIQUASTEMPEL.VÆRDI > 200 KR
ISLAND.AFA 4 TJENESTEMÆRKE.ANTIQUASTEMPEL.VÆRDI > 200 KR 5 aur brun,takning 14x13½ . Mærket er fuldtakket og let stemplet,hængselsrester bagside.Billedfelt forskudt mod Ø,men det er ikke ualmindeligt ved antikke mærker !! Svagt antiquastempel,måske HJARDARHOLT ?? DAKA98 angiver dette stempel til 200 kr . GODT A
Kategori: Stemplet
Braunschweig - afa nr. 5 - ubrugt (y)
Braunschweig - afa nr.  5 - ubrugt (y) Mærket har en tynd plet
Klokken 04.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Tyske Stater
Korte shortset, mærket JUST FOR YOU, str. L.
Korte shortset, mærket JUST FOR YOU, str. L. Korte shorts med elastik i taljen og snørre, har lommer i sidesøm og lommer på siden samt en baglomme. Taljen 86 cm, skritlnde 26 cm og sidesømmen måler 54 cm. Shortsene er af 100 % nylon. PS. Har mobilepay.
Klokken 01.00 Wednesday den 21. August 2019
Kategori: Shorts & knickers
Afa 52y ustemplet***værdi 3000,-kr
Afa 52y ustemplet***værdi 3000,-kr Varianten er " Farveplet mellem M og A i Danmark". Mærket er uden lim og uden hængselrester. Flotte takninger. Afaværdi er 3000,-kr.
Klokken 23.00 Tuesday den 20. August 2019
Kategori: Varianter og fejl
NUM 177 - SORØ JB.P. - Attest JKE - L* - se beskrivelse
NUM 177 - SORØ JB.P. - Attest JKE - L* - se beskrivelse Liebhaverpris iflg. Danmarks Poststempler af Vagn Jensen og Jan Helding Mærket har en tyndhed NV
Kategori: Stemplet
ISLAND 63x STEMPLET
ISLAND 63x STEMPLET 1 eyr olivengrøn 1911. Variant: plet i cirkel ud for "E" ,matricefejl. Mærket er med 2 korte takker mod N og hængselsrest. FRIMÆRKET ER MED NÆSTEN PERFEKT CENTRERING ! GODT ANTIKT MÆRKE !
Klokken 22.01 Saturday den 17. August 2019
Kategori: Stemplet