Søgeresultat for mÆrker

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen mÆrker indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste mÆrker auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste mÆrker auktioner - alle samlet ET sted.

118 STK. FLOTTE RUNDSTEMPLER PÅ DANSKE MÆRKER. 4 PLANCHER.

118 STK. FLOTTE RUNDSTEMPLER PÅ DANSKE MÆRKER. 4 PLANCHER. .
Klokken 08.00 Thursday den 20. June 2019
Kategori: Stempler

AFA SPECIAL KATALOG 1971 MED AFSNIT FALSKE DANSKE MÆRKER.

AFA SPECIAL KATALOG 1971 MED AFSNIT FALSKE DANSKE MÆRKER. SLIDT. MEN INDHOLD I FIN STAND.
Klokken 00.00 Thursday den 20. June 2019
Kategori: Litteratur & Kataloger

DAMNARK postfrisk mærker fra 2016 pålydende 413 kr-(3104-16)

DAMNARK postfrisk mærker fra 2016 pålydende 413 kr-(3104-16) DAMNARK postfrisk mærker fra 2016 pålydende 413 kr-(3104-16)
Klokken 23.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
DAMNARK postfrisk mærker fra 2015 pålydende 365 kr-(3104-15)
DAMNARK postfrisk mærker fra 2015 pålydende 365 kr-(3104-15) DAMNARK postfrisk mærker fra 2015 pålydende 365 kr-(3104-15)
Kategori: Postfrisk/Hængslet
DAMNARK postfrisk mærker fra 2014 pålydende 342 kr-(3104-14)
DAMNARK postfrisk mærker fra 2014 pålydende 342 kr-(3104-14) DAMNARK postfrisk mærker fra 2014 pålydende 342 kr-(3104-14)
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Tjekkeslovakiet. Lagerbog på 6 sider med mange mærker
Tjekkeslovakiet. Lagerbog på 6 sider med mange mærker Se eksempler på scans - brunt album
Klokken 22.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Tjekkoslovakiet
Rusland. 2 kuverter 1978
Rusland. 2 kuverter 1978 Angiveligt mærker fra 1978. Umiddelbart 2 kuverter med måske ens mærker - er ikke tjekket. Mange mærker i hver kuvert (s16)
Kategori: Rusland/Sovjetunionen
Bulgarien. 1960-1965 - flere gode mærker
Bulgarien. 1960-1965 - flere gode mærker 7 sider med mærker. Flere bedre, bl.a. utakkede. Se scans (473)
Kategori: Bulgarien
Isle of Man. Årbog 1995 med postfriske mærker, miniark m.m.
Isle of Man. Årbog 1995 med postfriske mærker, miniark m.m. Flot årbog. Årets to Europa-mærker er også i mappen som miniature-ark med 10 mærker i hvert ark. Meget flot årbog
Klokken 22.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Øvrige lande
Forenede Nationer. Samling 1971-1981
Forenede Nationer. Samling 1971-1981 Flot samling med mange gode postfriske mærker i fortrykt album. Den sidste del er det med marginale fireblokke. Næsten komplet.
Klokken 21.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Øvrige lande
Åland. Årsmappe 1986
Åland. Årsmappe 1986 Flot mappe med postfriske mærker.
Kategori: Åland
Norge, årsmappe 1983
Norge, årsmappe 1983 Årets mærker
Nobelpristagare - Fred. FDC + frimærkehæfte
Nobelpristagare - Fred. FDC + frimærkehæfte Meget begrænset oplag. Frimærkehæftet indeholder kun 1 stribe mærker. Det andet er brugt på kuverten.
Klokken 21.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Førstedagskuverter
Færøerne. Årbog 1988 - MED det sjældne sorttryk
Færøerne. Årbog 1988 - MED det sjældne sorttryk Flot bog i A4-størrelse med alle årets mærker. 26 sider. Det sjældne sorttryk er med i mappen, som er det eneste sted det er udgivet.Oplag kun 15.000 stk. og alene sorttryk har en katalogværdi på 400 kr.
Kategori: Årsmapper
Danmark. 3 plancher med mærker. Også nyere og miniark
Danmark. 3 plancher med mærker. Også nyere og miniark Se scans (l11)
Danmark. Planche med mærker fra 2007. Høj katalogværdi
Danmark. Planche med mærker fra 2007. Høj katalogværdi Se scan. 5 af hvert mærke (l11)
Klokken 20.30 Wednesday den 19. June 2019
Danmark. Diverse plancher med mærker
Danmark. Diverse plancher med mærker Også lidt postfrisk Færøerne Se scans (s15)
"Rejse I Norden". Flot album. Alle nordiske lande
Flot album med to mærker fra alle nordiske lande. 8 lande ialt. Danmark, Færøerne, Grønland, Norge, Sverige, Island, Finland, Åland.
Danmark. Særmappe. "Nationaldragter" Nordiske mærker
Danmark. Særmappe. Se scans. Fælllesprojekt i Norden.
WWF-sæt. Det sorte næsehorn. På dansk
WWF-sæt. Det sorte næsehorn. På dansk Flot sæt til WWF samlingen. Postfriske mærker, postkort og FDC. 6 ark med tekst - se scans
Klokken 20.00 Wednesday den 19. June 2019
WWF-sæt. Cuba-krokodillen. På dansk
WWF-sæt. Cuba-krokodillen. På dansk Flot sæt til WWF samlingen. Postfriske mærker og FDC. 6 ark med tekst - se scans
WWF-sæt. Søanemoner og klovnfisk. På dansk
WWF-sæt. Søanemoner og klovnfisk. På dansk Flot sæt til WWF samlingen. Postfriske mærker og FDC. 6 ark med tekst - se scans
Klokken 19.30 Wednesday den 19. June 2019
6 tidligere auktionslot med ældre mærker. Bl.a. to varianter
6 tidligere auktionslot med ældre mærker. Bl.a. to varianter Her finder du 6 tidligere auktionslot fra Danmarks Filatelist Forbund Afa 41 (Afa 100 kr.) Afa 55 - Variant med trissefejl Afa 114 (afa 40 kr.) Afa 116 (afa 100 kr.) Afa 124 - variant . Højre løve med hul bagkrop Afa 168 (afa 80 kr.) (232)
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema Her finder du en god lagerbog på 46 sider. Der er et varieret antal mærker i afsnittet med danske mærker. Der er flere nyere mærker imellem og flere med pæne værdier. Der er også en lille sektion med ustemplede mærker. Der er små sektioner med Færøerne og
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker Her er et stort album med 92 sider. Der er en samling Danmark, hvor der ikke er dyre mærker imellem. Dog er der en god blanding af stemplede og ustemplede mærkler. Der er også nogle miniark. Der er en stribe danske FDC også. Anden del af dette album har m
Post DK-album, 1976-1983. Postfriske mærker over 100 kr.
Post DK-album, 1976-1983. Postfriske mærker over 100 kr. Fint lille album, der er udgivet af Post Danmark. Er beregnet til at sætte frimærker i, på løse ark, der er lavet specielt til udgivelserne. Der er ark med fra 1976 (hvor albummet starter)-1983. Der er postfriske mærker i albummet for ca. 110 kr. Ganske f
1926 - 7 øres provisorer - FLOT 21-blok... En flot blok med 21 mærker af Afa 165. Postfriske mærker. Sjældent set
10 kr. hæfte. H20. 2 striber med 5 mærker
10 kr. hæfte.  H20. 2 striber med 5 mærker Se scans
Kategori: Frimærkehæfter
10 kr. hæfte. H25. 2 striber med 4 mærker
10 kr. hæfte. H25. 2 striber med 4 mærker Se scans
Kategori: Frimærkehæfter
Kategori: Frimærkehæfter
Kategori: Frimærkehæfter
Klokken 19.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Frimærkehæfter
Vietnam. Album med 16 sider. Mest nyere mærker.
Vietnam. Album med 16 sider. Mest nyere mærker. Album på 16 sider stopfyldt med mærker fra Vietnam.
Klokken 18.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Asien
Laos. Album med 16 sider. Nyere mærker.
Laos. Album med 16 sider. Nyere mærker. Masser af gode mærker fra Laos. 16 sider der er fyldte.
Kategori: Asien
Siam. Lille planche med gamle mærker. Flere spændende
Siam. Lille planche med gamle mærker. Flere spændende Se scan
Kategori: Asien
Korea. Fra 1884. Sydkorea + Nordkorea
Korea. Fra 1884. Sydkorea + Nordkorea Her finder du et meget flot album på hele 64 sider FYLDT med mærker fra Syd- og Nordkorea. Se eksempler fra siderne på scanningerne.
Kategori: Asien
Tjekkoslovakiet. 16 siders lagerbog fyldt med mærker
Tjekkoslovakiet. 16 siders lagerbog fyldt med mærker Hver side er propfyldt med mærker. Se eksempler på scans
Kategori: Tjekkoslovakiet
Polen. 6 sider med mærker
Polen. 6 sider med mærker Se eksempler på scans (528)
Kategori: Polen
Danmark, Norge, Holland, USA, Rusland. 16 sider blandet
Danmark, Norge, Holland, USA, Rusland. 16 sider blandet Brun lagerbog, der er helt fyldt med mærker fra næsten hele verden. Mange forskellige lande Der er umiddelbart flere gamle mærker imellem Se scans for et udsnit af indholdet.
Kategori: Øvrige lande
Bundespost 1952. 5 bedre mærker
Bundespost 1952. 5 bedre mærker Se scan for kvalitet (638)
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland. Album med 12 sider mærker
Tyskland. Album med 12 sider mærker Se eksempler på scans (482)
Kategori: Bundesrepublikken
DDR - lagermappe med masser af mærker. 48 sider
DDR - lagermappe med masser af mærker. 48 sider Se eksempler på scans (519)
Kategori: Østtyskland
Svenska Hus 1. FDC + frimærkehæfte
Svenska Hus 1. FDC + frimærkehæfte Meget begrænset oplag. Frimærkehæftet indeholder ingen mærker. De er alle brugt på kuverten.
Kategori: Førstedagskuverter
Plommor. FDC + frimærkehæfte
Plommor. FDC + frimærkehæfte Meget begrænset oplag. Frimærkehæftet indeholder ingen mærker. De er alle brugt på kuverten.
Kategori: Førstedagskuverter
Danmark, Planche med Tjenestemærker og Gebyrmærker
Danmark, Planche med Tjenestemærker og Gebyrmærker Her byder du på et spændende ark med flere flotte mærker. Jeg har ikke forstand på vandmærker, men fra tidligere ejer er der anført at 2 af mærkerne er med omvendt vandmærke.. God jagt .
Kategori: Tjenestefrimærker
Danmark, årbog 2003
Danmark, årbog 2003 Med postfriske mærker
Kategori: Årsmapper, Årbøger & Souvenirmapper
Danmark. 8 FDC med gode serier.
Danmark. 8 FDC med gode serier. Her finder du 8 gode FDC, der hver har en god serie af mærker. Samlet Afa værdi er over 350 kr.
Kategori: Førstedagskuverter
Persien. 1889-1906, mange gamle mærker
Persien. 1889-1906, mange gamle mærker Se scans. Mange gamle mærker i blandet kvalitet (9)
Kategori: Øvrige lande
Slovakiet. 3 sider med gamle mærker
Slovakiet. 3 sider med gamle mærker Se scans (s12)
Kategori: Øvrige lande
Holland. Specialark m. 20 mærker. 1995. "Decemberfrimærker"
Holland. Specialark m. 20 mærker. 1995. Trykt på selvklæbende papir
Kategori: Holland