Søgeresultat for mÆrker

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen mÆrker indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste mÆrker auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste mÆrker auktioner - alle samlet ET sted.

Norge - 500 billedmærker fra ny kilovare - høj værdi

Norge - 500 billedmærker fra ny kilovare -  høj værdi 500 Billedmærker fra ny kilovare - små mærker følger med uden beregning - god alsidig billig vare - som er sjælden - billedet er et eksempel - der kommer hele tiden nye kilovare - og der suppleres løbende med nye mærker
Klokken 23.00 Friday den 22. March 2019
Kategori: Stemplet

Kasse med kolonier, Asien (Kina), USA m.m.

Kasse med kolonier, Asien (Kina), USA m.m. Kasse med større parti oversøiske mærker. Her er en del kolonimærker fra England, Hollandsk Indien samt list Spanien/Frankrig samt meget andet rod. Tusindvis af mærker til førstehåndssortering. En del bedre er spottet ved hurtig gennemgang. Gode mulighede
Kategori: Store blandede partier

Tyskland - 48 sider fyldt med Tyskland - rigtig god lagerbog

Tyskland - 48 sider fyldt med Tyskland - rigtig god lagerbog Mange 1000 mærker i god lagerbog fra Afa 1091 til Afa  Megaværdi
Klokken 21.30 Friday den 22. March 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Italien. 1890 m.m. Planche med mange rigtig gode mærker
Italien. 1890 m.m. Planche med mange rigtig gode mærker Se scan. Høj katalogværdi
Klokken 21.00 Friday den 22. March 2019
Kategori: Italien
Italien. Planche m. portomærker + tjenestemærker
Italien. Planche m. portomærker + tjenestemærker Mange rigtig gode mærker. Se scan
Kategori: Italien
Italien. 1861-1897. Fin planche
Italien. 1861-1897. Fin planche Mange fine mærker. Se scanningerne.
Kategori: Italien
Holland. Specialark m. 20 mærker. 1994. "Julefrimærker"
Holland. Specialark m. 20 mærker. 1994. Flot ark
Klokken 20.30 Friday den 22. March 2019
Kategori: Holland
Frankrig. Afa 4, 11, 16 m.m. Flotte gamle mærker
Frankrig. Afa 4, 11, 16 m.m. Flotte gamle mærker Se scans, hvor du bl.a. finder et meget flot mærke i Afa 11 (Katalogværdi 800 kr.) Samlet Afa værdi er ovver 1700 kr. (lot462)
Kategori: Frankrig
Frankrig. Planche med mange gamle mærker. Flere bedre.
Frankrig. Planche med mange gamle mærker. Flere bedre. Se scan
Kategori: Frankrig
England. Mappe med samling - 32 sider
England. Mappe med samling - 32 sider Fint lot med masser af mærker. Frem til ca.år  2000 (912)
Kategori: England
England. Fin lille samling med en del ældre mærker
England. Fin lille samling med en del ældre mærker Fin lille samling i album. Se eksempler på scans. Mærker frem til 1965 (0005)
Kategori: England
England. Halv planche med mærker. De fleste perfins
England. Halv planche med mærker. De fleste perfins Se scan (bog12)
Kategori: England
England. 1856-1880. 9 fine mærker med meget høj katalogværdi
England. 1856-1880. 9 fine mærker med meget høj katalogværdi TEMAAUKTION 9 gode mærker. Se begge scanninger. På bagsiden er vandmærket meget tydeligt på flere af mærkerne. (lot357)
Klokken 20.00 Friday den 22. March 2019
Kategori: England
England. 1883. Afa 82+83. Lux-stempel. Værdi 3400 kr.-
England. 1883. Afa 82+83. Lux-stempel. Værdi 3400 kr.- TEMAAUKTION To meget flotte mærker. Se scan. Ekstraordinære gode stempler. (lot350)
Kategori: England
Sverige. 2009. Diverse mærker
Sverige. 2009. Diverse mærker Se scan (s2)
Sverige. 2004. Specialudgivelse med 3 mærker
Sverige. 2004. Specialudgivelse med 3 mærker Se scans (s2)
Sverige. Lille lagerbog med billedmærker
Sverige. Lille lagerbog med billedmærker Lager med kun 4 sider mærker. Se dem alle på scans. Bedre billedmærker.
1855-1896. 18 mærker, bl.a. Afa 2. MANGE FARVEVARIANTER
1855-1896. 18 mærker, bl.a. Afa 2. MANGE FARVEVARIANTER TEMAAUKTION Her finder du et meget spændende lot. Der er den gode Afa 2 (Værdi 800 kr.), men se at mærket er kraftigt skredet i trykken. Læg også mærke på farvevarianterne. Afa 14 vises med 4 ret forskellige mærker. De findes officielt i 3 typer, men der
Island Samling 1875-1945. Mange gode mærker
Island Samling 1875-1945. Mange gode mærker 16 sider med mærker i perioden. Der er mange gode mærker imellem. Se eksempler på scans. Bla. god 'bag i bogen' også (skanks)
Kategori: Samling/Partier
Finland. Finland samling/lagerbog med mange gamle mærker
Finland. Finland samling/lagerbog med mange gamle mærker 16 sider med mærker. Se eksempler på scans (bog183)
Kategori: Samling/Partier
Finland. 6 sider med gamle mærker. Også en del ustemplede.
Finland. 6 sider med gamle mærker. Også en del ustemplede. Se scans (ks1)
Kategori: Samling/Partier
Filmen 100 år. FDC + frimærkehæfte
Filmen 100 år. FDC + frimærkehæfte Meget begrænset oplag. Frimærkehæftet indeholder ingen mærker. De er alle brugt på kuverten.
Kategori: Førstedagskuverter
Spårvagnar. FDC + frimærkehæfte
Spårvagnar. FDC + frimærkehæfte Meget begrænset oplag. Frimærkehæftet indeholder ingen mærker. De er alle brugt på kuverten.
Kategori: Førstedagskuverter
Grønland. 20 årsmapper i 2 albums
Grønland. 20 årsmapper i 2 albums TEMAAUKTION 2 gode albums med Grønland på både ryg og forside. Årsmapper fra 1978-1994 + 3 specialmapper. Således både mapperne fra 91 og 92, hvor der er de gode mærker med 50 og 100 kr.
Kategori: Årsmapper
Færøerne. Nydelig samling 1975-1988 + enkelt provisorer
Færøerne. Nydelig samling 1975-1988 + enkelt provisorer Nydelige lille samling med mærker fra 1975-1988 samlet både postfrisk og stemplet. Ikke helt komplet i perioden, men langt de fleste mærker er indeholdt. Desuden en enkelt provisorer. Se scans
Færøerne. Årbog 2004 - 32 sider, A4 størrelse. Incl. miniark
Færøerne. Årbog 2004 - 32 sider, A4 størrelse. Incl. miniark Flot bog i A4-størrelse med alle årets mærker.
Kategori: Årsmapper
Færøerne. Årbog 1999 - 28 sider, A4 størrelse
Færøerne. Årbog 1999 - 28 sider, A4 størrelse Flot bog i A4-størrelse med alle årets mærker. 26 sider.
Kategori: Årsmapper
Færøerne. Årbog 2003 - 32 sider, A4 størrelse. Incl. miniark
Færøerne. Årbog 2003 - 32 sider, A4 størrelse. Incl. miniark Flot bog i A4-størrelse med alle årets mærker.
Kategori: Årsmapper
Danmark. 1934 Luftpost - 4 ustemplede mærker
Danmark. 1934 Luftpost - 4 ustemplede mærker Se scans for kvalitet (lot471)
Lille lagerbog med stemplede/postfriske mærker
Lille lagerbog med stemplede/postfriske mærker Album der er tyndt besat med mærker. Der er ikke noget revolutionerende, men dog lidt ustemplede. Ialt ca. 40 kr. i ustemplede/postfriske mærker. Se eksempler på scans (700)
Danmark m.m. 20 sider med masser af mærker
Danmark m.m. 20 sider med masser af mærker 20 tætpakkede sider med masser af mærker. Flest danske, men en del sider er blandet i et stort virvar af forskellige lande. Se eksempler på scans (047)
Danmark. 3 albumsider med gamle mærker. Flere bedre
Danmark. 3 albumsider med gamle mærker. Flere bedre Se scans
Kategori: Stemplet
Danmark. Brevkort 1917. 3 fine mærker
Danmark. Brevkort 1917. 3 fine mærker Se scans
Kategori: Stemplet
Canada, Australien, Vietnam, Tanzanie. 64 propfyldte sider
Canada, Australien, Vietnam, Tanzanie. 64 propfyldte sider Stort album på 64 sider der er proppet med mærker fra 4 forskellige lande. Canada 22 sider Australien 21 sider Vietnam 14 sider Tanzanie 7 sider. Stort set kun billedmærker. Se scans. ALLE siderne er lige så fyldte som eksemplerne.
Kategori: Canada
Canada. 1948. Bryllup Elizabeth - helark m. 100 mærker
Canada. 1948. Bryllup Elizabeth - helark m. 100 mærker Flot postfrisk helark. Er gået lidt op i perforeringen enkelte steder. Er komplet og flot.
Kategori: Canada
USA Årbog 1997. Commemorative Stamp Collection
USA Årbog 1997. Commemorative Stamp Collection Her finder du en helt fantastisk flot årbog med samtlige amerikanske mærker fra 1997, incl alle miniark. Er udgivet som en rigtig bog med tykke sider. Ialt er der ca. 100 mærker. Jeg har sjældent set et så flot stykke arbejde med frimærker. 1997 var året
Kategori: USA
Vatikanstaten. Samling. Flere bedre mærker
Vatikanstaten. Samling. Flere bedre mærker Se alle siderne på scans (bog11)
Kategori: Vatikanstaten
Postopkrævning med flere mærker
Postopkrævning med flere mærker Se scan (Kuv2)
Kategori: Tofarvede Udgaver 1870-1905
Tyrkiet. Samling/lagerbog på 16 sider
Tyrkiet. Samling/lagerbog på 16 sider 16 sider fyldt med mærker.
Kategori: Tyrkiet
Guernsey. Samling 1969-1991 i fortrykt album
Guernsey. Samling 1969-1991 i fortrykt album Prøv et nyt samleområde. Fint Guernsey album med fortrykte sider fra Leuchttrun. Her er mærker frem til 1984. Ikke komplet, men med forskellige antal mærker pr side. Spændende samleområde og her får du en perfekt start. (b67)
Kategori: Øvrige lande
Andorra - 2 plancher med postfriske mærker
Andorra - 2 plancher med postfriske mærker Se scans (s9)
Kategori: Øvrige lande
Andorra. Samling med flere gamle mærker
Andorra. Samling med flere gamle mærker Se alle mærker på scans (bog11)
Kategori: Øvrige lande
San Marino. Samling med flere gamle mærker
San Marino. Samling med flere gamle mærker Se alle mærkerne på scans (bog 11)
Kategori: Øvrige lande
Åland. Over 200 maximumkort/messekort m.m.
Åland. Over 200 maximumkort/messekort m.m. En rigtig flot bunke kort m.m. Bl.a. maximumkort og specielle kort der er stemplet på diverse messer. Ca fra 1993-2008. Rigtig mange euro-mærker imellem. Virkelig godt lot (kldreol)
Kategori: Åland
Åland. Frimærkehæfter og mærker 2007/08/09
Åland. Frimærkehæfter og mærker 2007/08/09 Se scans Højt pålydende værdi (skanks)
Kategori: Åland
Åland. Diverse småting. Flere specielle
Åland. Diverse småting. Flere specielle Her finder du et lille lot, hvor noget af materialet kun er udsendt til abonnenter. Der er diverse FDC'ere. Diverse løse mærker samt et miniark. Der er flere forskellige kort med mærker. Desuden 10 julekort, der er udsendt fra Ålands Postvæsen til abonnen
Kategori: Åland
BRD. Fin samling på 110 sider. 1946-1998
BRD. Fin samling på 110 sider. 1946-1998 Fint lot med hjemmelavede sider til mærker. Lavet meget professionelt. Over 110 sider, der er rigtig flot besatte. 55 sider har alle mærker på siden, mens rigtig mange andre mangler 1 eller 2 mærker i at lave en komplet side. Se eksempler på scans (b61)
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland. 2008/2009. Postfriske mærker
Tyskland. 2008/2009. Postfriske mærker Se scan (l4)
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland. 2007/2008. Pragtstemplede mærker
Tyskland. 2007/2008. Pragtstemplede mærker Se scans (l4)
Kategori: Bundesrepublikken
Planche med diverse sammentryk m.m.
Planche med diverse sammentryk m.m. Se scan. Bl.a. diverse sammentryk og 4 ol-mærker med perfekt stempel. (l2)
Kategori: Bundesrepublikken