Søgeresultat for mÆrker

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen mÆrker indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste mÆrker auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste mÆrker auktioner - alle samlet ET sted.

Danmark, Norge, Holland, USA, Rusland. 16 sider blandet

Danmark, Norge, Holland, USA, Rusland. 16 sider blandet Brun lagerbog, der er helt fyldt med mærker fra næsten hele verden. Mange forskellige lande Der er umiddelbart flere gamle mærker imellem Se scans for et udsnit af indholdet.
Klokken 18.30 Monday den 21. January 2019
Kategori: Øvrige lande

Isle of Man. Årbog 1995 med postfriske mærker, miniark m.m.

Isle of Man. Årbog 1995 med postfriske mærker, miniark m.m. Flot årbog. Årets to Europa-mærker er også i mappen som miniature-ark med 10 mærker i hvert ark. Meget flot årbog
Kategori: Øvrige lande

Forenede Nationer. Samling 1971-1981

Forenede Nationer. Samling 1971-1981 Flot samling med mange gode postfriske mærker i fortrykt album. Den sidste del er det med marginale fireblokke. Næsten komplet.
Kategori: Øvrige lande
Åland. Årsmappe 1986
Åland. Årsmappe 1986 Flot mappe med postfriske mærker.
Kategori: Åland
Bundespost 1952. 5 bedre mærker
Bundespost 1952. 5 bedre mærker Se scan for kvalitet (638)
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland. Album med 12 sider mærker
Tyskland. Album med 12 sider mærker Se eksempler på scans (482)
Kategori: Bundesrepublikken
DDR - lagermappe med masser af mærker. 48 sider
DDR - lagermappe med masser af mærker. 48 sider Se eksempler på scans (519)
Kategori: Østtyskland
Norge. Planche med mange gode mærker
Norge. Planche med mange gode mærker Se scan ((10)
Island. 1996. 2 souveniermapper
Island. 1996. 2 souveniermapper 2 fine mapper med postfriske mærker
Grønland. Planche med mærker. Bl.a. 2 x "Lars Møller 100 kr"
Grønland. Planche med mærker. Bl.a. 2 x Se scan (s15)
Kategori: Stemplet
Grønland. 6 plancher. Mange nyere postfriske mærker
Grønland. 6 plancher. Mange nyere postfriske mærker Se alle mærkerne på scans (ksskan)
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Færøerne. Lille samling dobbelt. Både stemplet/postfrisk
Færøerne. Lille samling dobbelt. Både stemplet/postfrisk Album med Færøerne. Fra 1975-1983. Både stemplet og postfrisk - dog ikke helt komplet. Der er et par gode hæfter imellem. Derudover en halv side med danske postfriske mærker (710)
Danmark. Diverse plancher med mærker
Danmark. Diverse plancher med mærker Også lidt postfrisk Færøerne Se scans (s15)
"Rejse I Norden". Flot album. Alle nordiske lande
Flot album med to mærker fra alle nordiske lande. 8 lande ialt. Danmark, Færøerne, Grønland, Norge, Sverige, Island, Finland, Åland.
Danmark. Særmappe. "Nationaldragter" Nordiske mærker
Danmark. Særmappe. Se scans. Fælllesprojekt i Norden.
Indien | Victoria | gammel samling fiskale mærker | 9 pics |
Indien | Victoria | gammel samling fiskale mærker | 9 pics | | Ældgammel samling Indiske Fiskale mærker fra Victoria tiden - samlet i et næsten ligeså gammelt skolehæfte, komplet med en lille diktat/stil - skrevet med fin gammel håndskrift. Men bagerst i hæftet, på de 9 sidste sider; denne her gamle samling frimærk
Kategori: Store blandede partier
WWF-sæt. Cuba-krokodillen. På dansk
WWF-sæt. Cuba-krokodillen. På dansk Flot sæt til WWF samlingen. Postfriske mærker og FDC. 6 ark med tekst - se scans
Klokken 16.30 Monday den 21. January 2019
WWF-sæt. Søanemoner og klovnfisk. På dansk
WWF-sæt. Søanemoner og klovnfisk. På dansk Flot sæt til WWF samlingen. Postfriske mærker og FDC. 6 ark med tekst - se scans
6 tidligere auktionslot med ældre mærker. Bl.a. to varianter
6 tidligere auktionslot med ældre mærker. Bl.a. to varianter Her finder du 6 tidligere auktionslot fra Danmarks Filatelist Forbund Afa 41 (Afa 100 kr.) Afa 55 - Variant med trissefejl Afa 114 (afa 40 kr.) Afa 116 (afa 100 kr.) Afa 124 - variant . Højre løve med hul bagkrop Afa 168 (afa 80 kr.) (232)
Danmark, postfrisk helark, 1960. Verdensflygtningeåret
Danmark, postfrisk helark, 1960. Verdensflygtningeåret Flot helark med 100 mærker. Har været bøjet, men ellers umiddelbart i meget fin stand.
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema Her finder du en god lagerbog på 46 sider. Der er et varieret antal mærker i afsnittet med danske mærker. Der er flere nyere mærker imellem og flere med pæne værdier. Der er også en lille sektion med ustemplede mærker. Der er små sektioner med Færøerne og
10 kr. hæfte. H20. 2 striber med 5 mærker
10 kr. hæfte.  H20. 2 striber med 5 mærker Se scans
Kategori: Frimærkehæfter
10 kr. hæfte. H25. 2 striber med 4 mærker
10 kr. hæfte. H25. 2 striber med 4 mærker Se scans
Klokken 16.00 Monday den 21. January 2019
Kategori: Frimærkehæfter
Klokken 15.30 Monday den 21. January 2019
Kategori: Frimærkehæfter
Kategori: Frimærkehæfter
Kategori: Frimærkehæfter
Kategori: Frimærkehæfter
Danmark. Tjenestemærker
Danmark. Tjenestemærker 3 hængslede mærker (lot365)
Kategori: Tjenestefrimærker
Danmark, Planche med Tjenestemærker og Gebyrmærker
Danmark, Planche med Tjenestemærker og Gebyrmærker Her byder du på et spændende ark med flere flotte mærker. Jeg har ikke forstand på vandmærker, men fra tidligere ejer er der anført at 2 af mærkerne er med omvendt vandmærke.. God jagt .
Kategori: Tjenestefrimærker
Danmark, årbog 2003
Danmark, årbog 2003 Med postfriske mærker
Kategori: Årsmapper, Årbøger & Souvenirmapper
Danmark. Juleemærker, lille samling
Danmark. Juleemærker, lille samling Lille samling julemærker på 5 sider. Løse mærker frem til 1983 (papks)
Danmark. Mappe med løse julemærker. + Dansk Vestindien
Danmark. Mappe med løse julemærker. + Dansk Vestindien En masppe med masser af løse mærker, incl. flere gamle. Der er ialt 13 sider med forskellige antal mærker. Der er et enkelt rigtig flot mærke fra Dansk Vestindien fra 1915
Planche med 12, 16, 50 øre. Ialt 19 mærker
Planche med 12, 16, 50 øre. Ialt 19 mærker Se specifikationer under hvert mærke. Om det er korrekt anført er dog ikke tjekket. (s5)
Kategori: Stemplet
2 Flotte Tyske mærker.
2 Flotte Tyske mærker. 2 flotte mærker
Klokken 13.30 Monday den 21. January 2019
(D) Rigtig god bog med mange prøvede mærker (199)
(D) Rigtig god bog med mange prøvede mærker (199) (D) Rigtig god bog med Tyske Rige - mange prøvede mærker (199)
Klokken 13.00 Monday den 21. January 2019
Kategori: Tyske Rige
(D) Flot lot stemplede mærker - AFA 23.500
(D) Flot lot stemplede mærker - AFA 23.500 (D) Flot lot stemplede mærker - AFA 23.500
Klokken 12.00 Monday den 21. January 2019
Kategori: Berlin
Luftpost 1934. Planche med flotte mærker
Luftpost 1934. Planche med flotte mærker Se scan
Klokken 11.30 Monday den 21. January 2019
Kategori: Stemplet
USA. Flot bog "Commemorating the bicentennial"
USA. Flot bog Masser af flotte mærker
Klokken 10.30 Monday den 21. January 2019
Kategori: USA
Forenede Nationer. New York. Årsmapper 1960-1976
Forenede Nationer. New York. Årsmapper 1960-1976 14 flotte årsmapper/souveniermapper fra UN/New York. Ikke komplet med med følgende år: 1960-62-63-64-65-67-68-69-70-72-73-74-75-76 I de fleste mapper er mærkerne med i kuverter, mens de er indsat i enkelte andre. Alle mærker er postfriske. Meget fint lot.
Kategori: USA
Motivmærker. 30 sider fyldt. Luftfart, dyr, OL, blomster
Motivmærker. 30 sider fyldt. Luftfart, dyr, OL, blomster Flere hundrede mærker. 30 fyldte sider.
Klokken 08.30 Monday den 21. January 2019
Kategori: Øvrige motiver
Letland, Makedonien, Bosnien. Album med 24 sider
Letland, Makedonien, Bosnien. Album med 24 sider Meget flot album med postfriske mærker i perioden 1991-1996. Ialt 24 sider med historier om landende skrevet ud fra frimærkeudgivelser. 12 af siderne er Letland.
Klokken 08.00 Monday den 21. January 2019
Kategori: Letland
Åland, Årsmappe 2001
Åland, Årsmappe 2001 Årets mærker
Klokken 07.00 Monday den 21. January 2019
Kategori: Åland
Åland. Årsmappe 2007
Åland. Årsmappe 2007 Årets mærker
Kategori: Åland
Åland. Stort lot. Abo-materiale 1992-2004. 12 plancher
Åland. Stort lot. Abo-materiale 1992-2004. 12 plancher Masser af mærker. Abonnements-materiale. Et eksemplar af frimærkerne i både stemplet og postfrisk. Både enkeltmærker, frama, frimærkehæfter og miniark. Umiddelbart er der set mærker fra 1992-1999 og fra 2003-2004 Meget dyrt lot. Alt er ikke tjekket i lott
Kategori: Åland
Åland. Årsmappe 1985
Åland. Årsmappe 1985 Flot mappe med postfriske mærker.
Kategori: Åland
Åland. Årsmappe 1984
Åland. Årsmappe 1984 Flot mappe med postfriske mærker.
Kategori: Åland
Tyske Rige, DDR, BRD, Zoner m.m.
Tyske Rige, DDR, BRD, Zoner m.m. Album med 17 sider mærker. En masse forskellige, men typisk kun mærker frem til start 60'erne. Se eksempler på scans Lidt udmærkede mærker imellem (588)
Klokken 02.30 Monday den 21. January 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Bundespost. 1952-1955. 20 bedre mærker
Bundespost. 1952-1955. 20 bedre mærker Se scan for kvalitet (642)
Klokken 01.30 Monday den 21. January 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland, United Nations, andre lande. Lagerbog 20 sider
Tyskland, United Nations, andre lande. Lagerbog 20 sider 3 sider med tyske mærker 0 en del andre. Frankring, Spanien, m.m. Ikke alle siderne er fyldte, men generelt er det mest forskellige mærker.
Klokken 23.31 Sunday den 20. January 2019
Kategori: Bundesrepublikken
Tyskland. Særmappe 1965 med 7 mærker.
Tyskland. Særmappe 1965 med 7 mærker. Se scans
Kategori: Bundesrepublikken