Søgeresultat for lågkrukke

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen lågkrukke indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste lågkrukke auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste lågkrukke auktioner - alle samlet ET sted.

KINESISK LÅGKRUKKE

KINESISK LÅGKRUKKE Kinesisk lågkukke dekoreret i bleu og blanc farve med drager. Højde 30 cm m låg. Vuderet online hos Lauritz Com: På baggrund af oplysninger og fotos er vores foreløbige vurdering: Kinesisk lågkukke dekoreret i bleu og blanc farve med drager, 1800-1900-tal
Klokken 12.40 Sunday den 1. November 2015

Apoteker porcelæns lågkrukke med emalje signatur 16 cm. høj

Apoteker porcelæns lågkrukke med emalje signatur 16 cm. høj Apoteker porcelæns lågkrukke med emalje signatur 16 cm. høj
Klokken 23.01 Monday den 19. October 2015
Kategori: Medicinske antikviteter

Dekorativ Lyngby lågkrukke

Dekorativ Lyngby lågkrukke Har arvet denne smukke gamle Lyngby Bonbonniere lågkrukke fra 1948. Krukken er meget sirligt hånddekoreret på låget. Den er uden revner og skår, men knoppen har været slået af og er limet fast igen så det ikke er meget at se.
Klokken 18.30 Saturday den 17. October 2015
Kategori: Lyngby porcelæn
Kinesisk lågkrukke på tre ben med polychrom relief dekor -
Kinesisk lågkrukke på tre ben med polychrom relief dekor - Kinesisk lågkrukke på tre ben med polychrom relief dekor - stemplet
Klokken 20.40 Sunday den 14. June 2015
Bjørn wiinblad lågkrukke
bjørn wiinblad lågkrukke bjørn wiinblad lågkrukke, sort H: 9,5 cm og 7 cm i diam. Velholdt
Klokken 11.50 Monday den 17. November 2014
Kategori: Bjørn Wiinblad
Aluminia - En lågkrukke - sjælden form/dekoration 1118/892
Aluminia - En lågkrukke - sjælden form/dekoration 1118/892 TEMAAUKTION Ca. 8½ cm høj og 13 cm i diameter. Skålen har mange krakeleringer, men er ikke misfarvet. Låget har et par afslag under kanten, som ikke ses, når det sidder på krukken - se de andre billeder også. Det er ikke hver dag, du finder sådan en skål
Klokken 22.31 Friday den 14. November 2014
Kategori: Aluminia
Dahl Jensen Craquelé lågkrukke
Dahl Jensen  Craquelé lågkrukke Dahl Jensen Craquelé lågkrukke, i hel og fin stand. Højde 14 cm uden/låg
Klokken 07.54 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Dahl-Jensen
Landsby Rose lågkrukke.
Landsby Rose lågkrukke. Smuk 10-kantet "Landsby Rose" lågkrukke fra Royal Albert. Højde 20 cm. Se også mine andre auktioner. HUSK NÅR DU KØBER HOS MIG, BETALER DU KUN VARENS PRIS + PORTO, DER ER INGEN EKSTRA OMKOSTNINGER TIL INDPAKNING OG EKSPEDITION.
Klokken 21.50 Sunday den 1. June 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 19.31 Sunday den 18. May 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.21 Sunday den 4. May 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.00 Sunday den 20. April 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 17.20 Sunday den 30. March 2014
Musselmalet lågkrukke
Musselmalet lågkrukke Højde uden låg 6 cm - diameter 7 cm. Uden skår og revner
Klokken 14.20 Saturday den 22. March 2014
Kategori: Kgl. Spise - og kaffestel
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 15.31 Sunday den 16. March 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.40 Tuesday den 25. February 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.21 Monday den 10. February 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.20 Saturday den 25. January 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 21.20 Sunday den 5. January 2014
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.50 Sunday den 22. December 2013
Hjorth med den klassiske brune glasur Lågkrukke nr 29
Hjorth med den klassiske brune glasur Lågkrukke nr 29 Højde ca  18 cm.  Motiv med pappegøje
Klokken 16.00 Saturday den 21. December 2013
Kategori: Hjorth keramik
Hjorth med den klassiske brune glasur Lågkrukke nr 29 Højde ca. 18 cm  Motiv med fugl
Kategori: Hjorth keramik
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 19.21 Tuesday den 3. December 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 14.20 Thursday den 21. November 2013
Stor lågkrukke af Ulla Sonne
Stor lågkrukke af Ulla Sonne En virkelig flot lågkrukke med helt mørk olivin-glasur. Med låget på er den godt 19 cm høj og måler ca. 23 cm i maks. diameter. Låget er uglaseret i kanten, mens oversiden er dekoreret med små, stiliserede blomster med guldstaffering. Også krukkens mundin
Klokken 10.50 Wednesday den 20. November 2013
Kategori: Keramik
Ældre Glas Lågkrukke
Ældre Glas Lågkrukke ca 10 cm høj uden knoppen og ca 11,5 cm i diameter. Der er noget ridset ind under bunden, men jeg kan dårligt læse det, nogle tal og måske Viborg eller noget i den retning. Et par ældre sygeplejersker fortalte at de kunne huske dem på hospitalerne i deres
Klokken 18.31 Saturday den 16. November 2013
Kategori: Glas- vaser, skåle, kander m.m.
Stor lågkrukke
Stor lågkrukke En virkelig flot lågkrukke med helt mørk olivin-glasur. Med låget på er den godt 19 cm høj og måler ca. 23 cm i maks. diameter. Låget er uglaseret i kanten, mens oversiden er dekoreret med små, stiliserede blomster med guldstaffering. Også krukkens mundin
Klokken 13.10 Friday den 15. November 2013
Kategori: Keramik
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 11.00 Friday den 15. November 2013
Stor lågkrukke
Klokken 20.01 Monday den 11. November 2013
Kategori: Keramik
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.01 Saturday den 2. November 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.10 Sunday den 13. October 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 17.14 Friday den 27. September 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 16.40 Sunday den 8. September 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 16.11 Sunday den 18. August 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 20.31 Sunday den 28. July 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 20.40 Tuesday den 9. July 2013
Lågkrukke
Lågkrukke Meget gammel,pæn og iorden.
Klokken 19.50 Thursday den 20. June 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 16.41 Sunday den 16. June 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.12 Saturday den 1. June 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.40 Friday den 17. May 2013
Lyngby Porcelæn 15 cm,8 cm, 16 cm.
Lyngby Porcelæn 15 cm,8 cm, 16 cm. 4 stk Lyngby porcelæn.1 vase 15 cm høj,1 vase 8 cm høj, lille kuvertaskebæger, samt en Lågkrukke/ urtepotteskjuler den er 10 cm høj uden låg 16 cm med låg, den er 15 cm i diameter.Jeg ved ikke om den er født med låget da det ligesom vipper ,man kan trykke
Klokken 08.00 Friday den 10. May 2013
Kategori: Lyngby porcelæn
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.44 Sunday den 28. April 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.03 Saturday den 13. April 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 15.52 Saturday den 30. March 2013
Bjørn Wiinblad Bonbonnier.
Bjørn Wiinblad Bonbonnier. En rigtig flot lågkrukke/bonbonnier fra wiinblad. Hvid med grå mønstre og guldstafferinger. Vase der passer til haves på anden annonce. Uden skår.
Klokken 11.00 Tuesday den 26. March 2013
Kategori: Bjørn Wiinblad
MANO LÅGKRUKKE FRA KÄHLER KERAMIK -Jeanette List Amstrup
MANO LÅGKRUKKE FRA KÄHLER KERAMIK -Jeanette List Amstrup FLOT 16CM. SOM NY DA DEN KUN HAR STÅET TIL PYNT. NYPRIS 299KR
Klokken 17.20 Saturday den 16. March 2013
Kategori: Kähler keramik
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 15.31 Saturday den 16. March 2013
Landsby Rose lågkrukke.
Klokken 18.40 Monday den 11. February 2013
Likørkaraffel+ glas+vase+lågkrukke alle dele med tin 1920
likørkaraffel+ glas+vase+lågkrukke alle dele med tin 1920 4 dele lilla likørkaraffel + likørglas+ lille vase + meget fin lågkrukke alle 4 dele med tin holmegaard ca 1920 erne
Klokken 17.40 Monday den 28. January 2013
Kategori: Holmegaard
Lågkrukke Dahl-Jensen
Lågkrukke  Dahl-Jensen Meget flot låg-krukke. Ingen skår.
Klokken 13.34 Friday den 25. January 2013
Kategori: Dahl-Jensen