Søgeresultat for kunst

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen kunst indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste kunst auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste kunst auktioner - alle samlet ET sted.

3 STK. BILLEDER I EN FORM FOR METAL. 27 X 33 CM (RAMME STR.)

3 STK. BILLEDER I EN FORM FOR METAL. 27 X 33 CM (RAMME STR.) VAR VED AT KALDE DET KOBBERSTIK ,MEN DET ER DET JO IKKE, VED IKKE HVAD SÅDANNE KUNST VÆRKER HEDDER. LIDT HAKKER I RAMMER.
Klokken 14.00 Saturday den 25. May 2019

MOTIV, KUNST/KULTUR PÅ 8 STK. A4 PLANCHER.

MOTIV, KUNST/KULTUR PÅ 8 STK. A4 PLANCHER. .
Klokken 01.00 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Kunst/Kultur

Svein Johansen fargetresnitt

Svein Johansen fargetresnitt 33 x 47 cm (motivet) 54 x 66 cm inkl ramme Fargetresnitt på papir av Svein Johansen. Signert nede til høyre , nummerert 82/200 Stempel fra Statens kunst - og håndverksskole. Innramming fra tiden. Om kunstneren: Svein Johansen (født 23. mai 1946 i Oslo) er
Klokken 11.30 Thursday den 16. May 2019
Kategori: Akvareller