Søgeresultat for gamle billeder

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen gamle billeder indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste gamle billeder auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste gamle billeder auktioner - alle samlet ET sted.

Gamle billeder

gamle billeder 2 stk små gamle billeder.
Klokken 22.20 Monday den 11. January 2016

Gammelt fotoalbum med 68 billeder

Gammelt fotoalbum med 68 billeder et gammelt album med 68 gamle billeder, alle billederne er ikke afbildet, albummet er i rimelig stand. kan sendes uden album til en noget billiger fragt. vejer samlet 1490 gram, sælges som vist.
Klokken 13.10 Sunday den 3. January 2016

** GAMLE KAREN I TOPHUSET **REBILD BAKKER **

** GAMLE KAREN I TOPHUSET **REBILD BAKKER ** UNIKT KORT ! TOPHUSET BLEV OPKALDT EFTER TOP KAREN - "MARIE ANDERSEN " SOM DREV TRAKTØRSTEDET FRA 1900 OG FREM TIL HUN DØDE I 1929 - 86 ÅR GAMMEL PS. DET KAN VÆRE SVÆRT AT FOTOGRAFERE DISSE GAMLE BILLEDER FARVERNE STÅR MEGET KLARERE I VIRKELIGHEDEN ( ET M
Klokken 08.40 Sunday den 31. May 2015
Kategori: Nordjylland
Gl foto album og foto
Gl foto album og foto Her er et gammel fotoalbum og nogle løse ældre/gamle foto, albummet mangler låsen som det nok ses og er i rimelig stand, lidt gået op i ryggen inden i, albummet indeholder 46 meget gamle billeder (1900 tallet) alle billederne i fotoalbummet er ikke afbild
Klokken 12.10 Thursday den 20. March 2014
Stor samling af rigtig mange gamle fotografier
Stor samling af rigtig mange gamle fotografier Stor samling af rigtig mange gamle billeder Der er rigtig mange af dem der er trykt på meget meget tykt karton/pap Her er noget guf for hvem der går op i antikke fotografier fra gammle dage
Klokken 23.50 Wednesday den 12. March 2014
Kategori: Gamle billeder
To gamle billeder i et bud.
To gamle billeder i et bud. To meget smukke og unikke gamle billeder i fine guld rammer med patina. Længde 33 cm. Brede 23 cm.
Klokken 14.11 Sunday den 2. February 2014
Gamle Billeder og Postkort
Gamle Billeder og Postkort Et af billederne er dateret 1937
Klokken 10.00 Wednesday den 15. January 2014
Kategori: Gamle billeder
Sporvejs- og Omnibusfunktionærernes Organisation
Sporvejs- og Omnibusfunktionærernes Organisation Sporvejs- og Omnibusfunktionærernes Organisation 50 Aars Jubilærum 1897- 4 januar - 1947. Trykt i Kbh i 1946.  En flot bog som bærer lidt præg af slitage. Alle sider er stadig indbundne, og ingen løse.  Bog på 130 sider med fine gamle billeder. Spørg, hvi
Klokken 17.27 Monday den 30. December 2013
Kategori: Tog og fly
Skønne gamle billeder
Skønne gamle billeder Så fine gamle billeder de er ca 20*13 cm og lidt mere gullig end billed
Klokken 21.10 Monday den 28. October 2013
Chr X og Dronning Alexandrine
Chr X og Dronning Alexandrine 2 flotte gamle billeder med udskåret krone i træ
Klokken 09.11 Sunday den 13. October 2013
Kategori: Danske kongehus
Bolcheudsalget nørregade 24. En meget sjælden bolchedåse
Bolcheudsalget nørregade 24. En meget sjælden bolchedåse Dåsen er i ret pæn stand. Kun ganske lidt brugsspor. Meget flotte gamle billeder af legende børn. Det må være noget af det tidligste fra nørregade bolcher. Den måler 11,5 cm i højden. 9 cm i diameter.
Klokken 19.11 Tuesday den 3. September 2013
Kategori: Reklameartikler - etiketter, skilte m.m
- Gamle Samsøbilleder. Bind 1-4.
- Gamle Samsøbilleder. Bind 1-4. 4 Velholdte bøger om Samsø, Historie og mange gamle billeder i 4 velholdte bøger af John Roth Andersen.
Klokken 22.41 Tuesday den 21. May 2013
Kategori: Lokalhistorie
Gl. fotoalbum år 1900
Gl. fotoalbum år 1900 her er et meget gammelt fotoalbum fra starten af 1900 tallet, selve albummet er som det ses revnet i ryggen og der mangler lidt billeder, men albummet indeholder 87 gamle billeder og et der der er knap så gamlet, kan se at der står Bred, Middelfart, Kjørb
Klokken 17.42 Tuesday den 23. April 2013
63 stk gamle billeder på pap 1871 til ca 1915
63 stk gamle billeder på pap 1871 til ca 1915 der er kun scan af 30 stk. 23 danske 40 udlanske   vejer 890 gram
Klokken 19.11 Monday den 4. March 2013
Kategori: Gamle billeder