Søgeresultat for frimærker

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen frimærker indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste frimærker auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste frimærker auktioner - alle samlet ET sted.

Flot dansk kuvert. 26 x 17,5cm. Frimærker C2 hæfte.

Flot dansk kuvert. 26 x 17,5cm. Frimærker C2 hæfte. Flot til samlingen.
Klokken 01.00 Monday den 16. September 2019
Kategori: Førstedagskuverter

Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige

Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige DANMARK Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige! 14 Stk!
Klokken 00.01 Monday den 16. September 2019

Forseglet planche med stemplet 31 frimærker alle forskellige

Forseglet planche med stemplet 31 frimærker alle forskellige DANMARK Forseglet planche med stemplet 31 frimærker Alle forskellige! 31 Stk!
Klokken 00.00 Monday den 16. September 2019
26 1969 FDC KUVERTER ALLE FRA 1969 26 Stk!
26 1969 FDC KUVERTER ALLE FRA 1969  26 Stk! 26 1969 FDC KUVERTER ALLE FRA 1969  26 Stk! 4 BLOKKE, 2 BLOKKE, ENKELT. Jeg har mange 4-blokke frimærker, der starter med L-bogstav. Skriv bare, hvilke du er interesseret i. Ellers bruger jeg dem som frimærker til at sende varer.
Kategori: Førstedagskuverter
Norge - 5 særmapper
Norge - 5 særmapper Her finder du 5 særmapper. 1 - Norske Byggverk - 16 frimærker med bygninger 2 - OL-frimerkerne - mappe med de norskel OL-mærker 3 - Millennium 2000 - Fra Den Norske Samler Klub 4 - Celebration of the Seas - mappe med mærker af skibe fra mange lande, bl.a.
Klokken 23.31 Sunday den 15. September 2019
Norge - 3 specialplancher fra Den Norske Frimærkeklub
Norge - 3 specialplancher fra Den Norske Frimærkeklub Her finder du 3 forskellige udgivelser fra den Norske Frimærkeklub. 1. Frimerkeminner fra tidenes beste OL - 4 stk. kort med OLmærker på OL-motiver 2. Frimerkerne tyskerne beslagla under krigen - 6 stk. frimærker 3. Norges tre første miniark - 3 stk. mini
WWF. Flot mappe med 15 sæt. På norsk
WWF. Flot mappe med 15 sæt. På norsk Meget flot mappe med 15 sæt med truede dyr. Hvedrt sæt består af frimærker + mærkerne på FDC. Rigtig godt (452)
Klokken 23.30 Sunday den 15. September 2019
Norge. Flot mappe. "Salt Lake 2002 - 50 år siden Oslo"
Norge. Flot mappe. Flot album med 48 sider omkring OL, fra Norge var vært i 1952 og frem til Salt Lake City i 2002. Mange flotte sider med frimærker, FDC m.m. En sjov og flot ting er et vedhæftet bånd. Det er det officielle bånd med logo fra Salt Lake. Båndet blev f.eks. br
Litteratur: "Fortegnelse over restbeholdninger....."
Litteratur: Et katalog fra 1934/1935, som kunne bruges til bestilling af danske frimærker for samlere.. På 12 sider
Tyskland. Abria album med mange mærker. 1949-1986
Tyskland. Abria album med mange mærker. 1949-1986 Flot fortrykt album med sider fra 49-86. Der er en del frimærker i albummet. Nogle sider er helt fyldte, nogle har færre mærker og nogle sider er tomme. Dog generelt er det et fint album, der er rigtig god at bygge videre på.
Klokken 21.30 Sunday den 15. September 2019
Kategori: Bundesrepublikken
"Dyr på Frimærker" af Chr. Petersen, 1954
Hæfte på 22 sider om emnet. Velholdt hæfte (dffmp)
Klokken 21.00 Sunday den 15. September 2019
Bog. "Min Frimærkesamling" af Flemming Rønne, 1934
Bog. En meget fin gammel bog på 82 sider. Forfatteren fortæller om sine synspunkter ved at samle frimærker. Interessant på mange punkter, når det allerede sker i 1934. Bogen er i ganske fin stand. (dffmp)
"Resa I Norden" Særmappe 1995
Særmappe med frimærker fra de 8 skandinaviske lande.
Fantastisk samling. 13 sølvfrimærker i ægte Sterling Sølv
Fantastisk samling. 13 sølvfrimærker i ægte Sterling Sølv TEMAAUKTION Her finder du en spændende samling fra det norske "Samlerhuset". Mappen indeholder 13 af verdens mest berømte frimærker, der er trykt som en slags medaljer. Alle 13 er lavet i 92,5% Sterling Sølv og har naturligvis en meget høj værdi. Som en e
USA Årbog 1997. Commemorative Stamp Collection
USA Årbog 1997. Commemorative Stamp Collection Her finder du en helt fantastisk flot årbog med samtlige amerikanske mærker fra 1997, incl alle miniark. Er udgivet som en rigtig bog med tykke sider. Ialt er der ca. 100 mærker. Jeg har sjældent set et så flot stykke arbejde med frimærker. 1997 var året
Kategori: USA
Norge. Flot møntbrev. "Flagget 100 år"
Norge. Flot møntbrev.  Meget flot møntbrev med to frimærker. En rigtig flot jubilæumsmedalje - ucirkuleret. Er nummereret.
Klokken 12.30 Sunday den 15. September 2019
Bog. "Napoleon Paa Frimærker" af Henry Lauritzen
Bog. Dansk udgivelse fra 1979. 66 sider om emnet. Meget velholdt
Klokken 11.00 Sunday den 15. September 2019
Irland, planche med blandede mærker + miniark med Ryders Cup
Irland, planche med blandede mærker + miniark med Ryders Cup Her er en planche med lidt blandet fra Irland. Desuden et miniark fra 2006 Ryders Cup hvor begge frimærker er hologrammer.
Klokken 00.30 Sunday den 15. September 2019
Kategori: Irland
50 stk. Classic Rock Album stamps
50 stk. Classic Rock Album stamps England, postfrisk, Jubilæum 50 stk. Classic Rock Album stamps Frimærkerne er almindelige 1st frimærker. Omkring 300 DK i værdi De er dateret 7. januar 2010.
Klokken 20.00 Saturday den 14. September 2019
Kategori: England