Søgeresultat for fluefiskeri

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen fluefiskeri indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste fluefiskeri auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste fluefiskeri auktioner - alle samlet ET sted.

OM FLUEFISKERI

OM FLUEFISKERI SVEND SAABYE. 1970 . PAPERBACK PÅ 277 SIDER MED FLERE HUNDREDE TEGNINGER. SLIDT OMSLAG, PÆN INDENI ! VÆGT CA. 510 GRAM.
Klokken 18.40 Saturday den 12. March 2016
Kategori: Jagt & Fiskeri

Fluer mere end 300 stk i 8 kasser.

Fluer mere end 300 stk i 8 kasser. 8 Kasser med mere end 350 fluer, proffesionelt bundet, mange af samme slags til alt gængs fluefiskeri. Fluerne er 100% nye og har aldrig set vand. Hvis du skulle købe dem i en forretning, ville prisen let løbe op i mere 2.500 kr. Her er virkelig mulighed
Klokken 15.40 Friday den 2. October 2015
Kategori: Fluer

Sjælden bog, Fluefiskeri: Anleitung zur Angelfischerei, 1882

Sjælden bog, Fluefiskeri: Anleitung zur Angelfischerei, 1882 Bischoff, Wilhelm: Anleitung zur Angelfischerei. Udgivet 1882 af Bayerischen Fischerei-Verein. Nybearbejdet 2. oplag. Forlag: Braun & Schneider, München. XI + 228 sider. Indeholder 4 kolorerede litografier med forskellige fluer samt ca 150 tekst-træsnit m
Klokken 18.21 Friday den 28. March 2014
Kategori: Bøger trykt 1800-1906
Klokken 19.24 Monday den 24. March 2014
Kategori: Jagt & Fiskeri
Om fluefiskeri af Svend Saabye
Om fluefiskeri af Svend Saabye Pæn bog på 275 sider , 2 oplag 1970 lille tilskrivning på 1. side
Klokken 18.40 Sunday den 18. August 2013
Om Fluefiskeri af Svend Saabye
Om Fluefiskeri af Svend Saabye Pæn bog på 275 sider, 2. udgave 1970 Lille tilskrivning på første side
Klokken 17.40 Sunday den 18. August 2013
Kategori: Litteratur
Fluefiskeri af viscount grey of fallodon. ill. af eric fitch
fluefiskeri af viscount grey of fallodon. ill. af eric fitch daglish. spektrum 1967. 13x21 cm. 290 sider. indbundet med smudsomslag. ill. i s-h. smudsomslag med brugsspor. bog i god stand
Klokken 13.05 Friday den 25. January 2013
Kategori: Jagt & Fiskeri