Søgeresultat for dette

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen dette indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste dette auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste dette auktioner - alle samlet ET sted.

Harald Pryn oljemaleri

Harald Pryn oljemaleri 70 x 100 cm (68 x 118 ramme) Oljemaleri på lerret av Harald Pryn Signert nede til venstre. Treramme. Dette er et svært flott maleri, det finnes noen få nordiske kunstnere som kan snø. Harald Pryn var en av dem, sammen med Peder Mønsted og Frits Thaulow. D
Klokken 10.00 Thursday den 20. June 2019
Kategori: Oljemalerier

Karl Uchermann oljemaleri - "Tålmodighet"

Karl Uchermann oljemaleri - 86 x 73 cm (94 x 81 cm inkl ramme) Oljemaleri på lerret av Karl Uchermann. Signert nede til venstre. Treramme fra tiden. Dette er en unik mulighet til å skaffe et stort ekte oljemaleri av Karl Uchermann. En av våre aller fremste kunstnere. Hunden er en va
Kategori: Oljemalerier

BRANDBIL FRA DA, 1:50. L. 21 CM. SOM NY.

BRANDBIL FRA DA, 1:50. L. 21 CM. SOM NY. ER DER NOGEN SOM KENDER DETTE MRK. OG VED HVOR DET STAMMER FRA ? HAR EN FORMODNING OM AT DEN ER DANSK.
Klokken 08.00 Thursday den 20. June 2019
Dette er bedre sent enn alvor (Lystad & Mjøens Beste) Vol 2
Dette er bedre sent enn alvor (Lystad & Mjøens Beste) Vol 2 CD: Excellent tilstand Sleeve/booklet: Excellent tilstand Tilstandsgradering: F (Fair) - meget ripete, kan hakke G (good) - ripete, men ikke like mange eller like dype riper, skal ikke hakke VG (Very Good) - normalt brukt EX (Excellent) - pen NM (Near Min
Klokken 01.00 Thursday den 20. June 2019
Kategori: Norsk
Ute Til Lunch - Dette Er En Kjempehit - Lars Kilevold CD
Ute Til Lunch - Dette Er En Kjempehit - Lars Kilevold CD CD: Very Good+ tilstand Sleeve/booklet: Very Good+ tilstand F (Fair) - meget ripete, kan hakke G (good) - ripete, men ikke like mange eller like dype riper, skal ikke hakke VG (Very Good) - normalt brukt EX (Excellent) - pen NM (Near Mint) - som ny M (Min
Klokken 23.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Norsk
Sølvmedalje, 74 gram. Frederik 70 år. 1969
Sølvmedalje, 74 gram. Frederik 70 år. 1969 Frederik IX medalje. Udgivet i anledning af Frederik d. 9.s 70 års fødselsdag i 1969. Forside: Portræt af Frederik d. 9. Inskription: FREDERIK KONGE AF DANMARK. Bagside: Kronet våbenskjold. Omkring dette laurbærgren og gren med egeløv.  Indskription: 1899
Klokken 22.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: DK erindrings- og temamønter
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker Her er et stort album med 92 sider. Der er en samling Danmark, hvor der ikke er dyre mærker imellem. Dog er der en god blanding af stemplede og ustemplede mærkler. Der er også nogle miniark. Der er en stribe danske FDC også. Anden del af dette album har m
Klokken 19.30 Wednesday den 19. June 2019
DeLillos - Kast Alle Papirene CD De Lillos
deLillos - Kast Alle Papirene CD De Lillos CD: Excellent tilstand Cover: Very Good tilstand (graderer normalt ikke jewelcase, men siden dette er så spesiellt bør det nevnes at øverste festet på frontcover er skadet) Tilstandsgradering: F (Fair) - meget ripete, kan hakke G (good) - ripete, men ikke
Klokken 18.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Norsk
DET KGL MØNTSÆT 2011 med KONG FREDERIK IX MONOGRAM Medaljen
DET KGL MØNTSÆT 2011 med KONG FREDERIK IX MONOGRAM Medaljen DANMARK DET KGL MØNTSÆT 2011 med KONG FREDERIK IX MONOGRAM Medaljen 1 krone og 5 krone er kun udgivet i dette møntsæt det år.  Oplag 17.000 Stk!
Klokken 11.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
IPhone 6 / 6S / 7 - 2 stk USB kabel/lader & 2 stk panserglas
iPhone 6 / 6S / 7 - 2 stk USB kabel/lader & 2 stk panserglas 2 stk. Skærmbeskyttelse / Hærdet Glas / Tempereret Glas / Panserglas til Apple iPhone 6/6S/7 God beskyttelse til skærmen (hvis du taber din telefon beskytter dette tempererede hærdet glas mod revner på skærmen).      Hårdt lamineret glas, der "suger" sig
Klokken 11.00 Tuesday den 18. June 2019
Kategori: iPhone
Kategori: iPhone
Komplett Præriebladet 1971 MEGET PENE !
Komplett  Præriebladet 1971 MEGET PENE ! Samtlige 52 utgaver fra 1971. Nr 51 har svak kvalitet, ellers er dette en svært pen årgang med snitt på VF ! Størstedelen av bladene framstår som uleste... Se gjerne også mine andre auksjoner. Se flere gjenstander fra denne selgeren
Klokken 21.30 Monday den 17. June 2019
Kategori: Præriebladet
Maleri fra 1993 av L.R. Danielsen
Maleri fra 1993 av L.R. Danielsen Ett nydelig maleri fra L.R Danielsen står der skrevet 1993 Det er maleren som har malt motivet på Norgespils glassenene som har malt dette bildet Se flere gjenstander fra denne selgeren
Klokken 10.30 Thursday den 6. June 2019
Kategori: Oljemalerier