600 KR !!,Donald Duck nr 20/ 1957 VF/FN" />

Søgeresultat for dette

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen dette indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste dette auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste dette auktioner - alle samlet ET sted.

Harald Pryn oljemaleri

Harald Pryn oljemaleri 70 x 100 cm (68 x 118 ramme) Oljemaleri på lerret av Harald Pryn Signert nede til venstre. Treramme. Dette er et svært flott maleri, det finnes noen få nordiske kunstnere som kan snø. Harald Pryn var en av dem, sammen med Peder Mønsted og Frits Thaulow. D
Klokken 01.00 Saturday den 23. March 2019
Kategori: Oljemalerier

Karl Uchermann oljemaleri - "Tålmodighet"

Karl Uchermann oljemaleri - 86 x 73 cm (94 x 81 cm inkl ramme) Oljemaleri på lerret av Karl Uchermann. Signert nede til venstre. Treramme fra tiden. Dette er en unik mulighet til å skaffe et stort ekte oljemaleri av Karl Uchermann. En av våre aller fremste kunstnere. Hunden er en va
Kategori: Oljemalerier

Soldaten

Soldaten Norsk tekst. Komplett. Porto: Postens satser 1dvd kr35, 2dvd kr 45, 3+dvd 85) Pluss 10 kr for embalasje Dette er filmen om Kristoffer, Marius og Irene som tjenestegjorde i Afghanistan i 2007. Her får dere ett innblikk i soldatenes værdag, på godt og ondt.
Kategori: Dokumentarer
IPhone 6 / 6S / 7 - 2 stk USB kabel/lader & 2 stk panserglas
iPhone 6 / 6S / 7 - 2 stk USB kabel/lader & 2 stk panserglas 2 stk. Skærmbeskyttelse / Hærdet Glas / Tempereret Glas / Panserglas til Apple iPhone 6/6S/7 God beskyttelse til skærmen (hvis du taber din telefon beskytter dette tempererede hærdet glas mod revner på skærmen).      Hårdt lamineret glas, der "suger" sig
Klokken 23.00 Friday den 22. March 2019
Kategori: iPhone
Kategori: iPhone
ORIG In ear SE MH650 Headset Xperia arc S ray X8 X10 mini mv
ORIG In ear SE MH650 Headset Xperia arc S ray X8 X10 mini mv Original Sony Ericsson In Ear Stereo Headset, model  MH650    - SORT   Behold din telefon i lommen med dette originale In Sony Ericsson Stereo Headset.   Et praktisk In Ear Stereo Headset, hvormed du kan tale samtidig med at du har hænderne frie.   Med fj
Klokken 21.30 Friday den 22. March 2019
IPhone 6/6S/7 - 2 stk. Panserglas / Hærdet Glas FRI FRAGT
iPhone 6/6S/7 -  2 stk. Panserglas / Hærdet Glas FRI FRAGT 2 stk. Skærmbeskyttelse / Hærdet Glas / Tempereret Glas / Panserglas til Apple iPhone 6/6S/7 God beskyttelse til skærmen (hvis du taber din telefon beskytter dette tempererede hærdet glas mod revner på skærmen).     Hårdt lamineret glas, der "suger" sig t
Kategori: iPhone
IPhone 6/6S/7 - 3 stk. Panserglas / Hærdet Glas FRI FRAGT
iPhone 6/6S/7 -  3 stk. Panserglas / Hærdet Glas FRI FRAGT 3 stk. Skærmbeskyttelse / Hærdet Glas / Tempereret Glas / Panserglas til Apple iPhone 6/6S/7 God beskyttelse til skærmen (hvis du taber din telefon beskytter dette tempererede hærdet glas mod revner på skærmen).     Hårdt lamineret glas, der "suger" sig t
Kategori: iPhone
IPhone 6/6S/7 - 1 stk. Panserglas / Hærdet Glas FRI FRAGT
iPhone 6/6S/7 -  1 stk. Panserglas / Hærdet Glas FRI FRAGT 1 stk. Skærmbeskyttelse / Hærdet Glas / Tempereret Glas / Panserglas til Apple iPhone 6/6S/7 God beskyttelse til skærmen (hvis du taber din telefon beskytter dette tempererede hærdet glas mod revner på skærmen).    Hårdt lamineret glas, der "suger" sig ti
Kategori: iPhone
Postens OL-samling, del 2. "Fakkelstafetten" 75 FDC m.m.
Postens OL-samling, del 2. Et særdeles flot album omkring Vinter OL i Lillehammer 1994. Dette er anden del med album nr. 2. Temaet er 'fakkelstafetten'. Forud for OL blev faklen bragt frem i 75 byer. I hver by udsendte man en sprcial FDC, med afstempling på den dag, faklen kom til
Klokken 20.00 Friday den 22. March 2019
Færøerne. Årbog 1987. Incl. eftertragtet sorttryk.
Færøerne. Årbog 1987. Incl. eftertragtet sorttryk. Dette sorttryk er kun udgivet i denne mappe.
Klokken 19.00 Friday den 22. March 2019
Kategori: Årsmapper
Specielle FDC fra Schweiz, lavet som dansk marketing
Specielle FDC fra Schweiz, lavet som dansk marketing Her finder du noget helt specielt. Dette er et lot med specielt fremstillede kuverter med FDC, fra et firma med dansk kontor i Schweiz. Kuverterne er sendt ud som nytårshilsner med på specielle store kuverter med flotte kort indeni med hilsener. Se scans
Kaptein Sabeltann i Abra Havn CD (Signert)
Kaptein Sabeltann i Abra Havn CD (Signert) CD: Excellent tilstand Booklet: Very Good+ tilstand (signert på frontcover, men kan ikke verifisere dette) Tilstandsgradering: F (Fair) - meget ripete, kan hakke G (good) - ripete, men ikke like mange eller like dype riper, skal ikke hakke VG (Very Good)
Klokken 15.30 Friday den 22. March 2019
Kategori: Barneplater
Dette er bedre sent enn alvor (Lystad & Mjøens Beste) Vol 2
Dette er bedre sent enn alvor (Lystad & Mjøens Beste) Vol 2 CD: Excellent tilstand Sleeve/booklet: Excellent tilstand Tilstandsgradering: F (Fair) - meget ripete, kan hakke G (good) - ripete, men ikke like mange eller like dype riper, skal ikke hakke VG (Very Good) - normalt brukt EX (Excellent) - pen NM (Near Min
Kategori: Norsk
Stolt Kylling Kostyme one size
Stolt Kylling Kostyme one size Klukk klukk! Klukk, tripp rundt som en stolt kylling/høne/hane i dette gøyale kostyme. Kostymet består av en onepiece drakt med hette. Se flere gjenstander fra denne selgeren
Kategori: Kostymer
Royal Copenhagen Amagerpiger
Royal Copenhagen Amagerpiger Dette er ikke en 1 sort men den fremstår meget flot og dejlige farver  Royal Copenhagen nr 1316 Højde ca 19 cm  bund ca 16,5 cm
Klokken 20.30 Wednesday den 20. March 2019
Kategori: Kgl. Porcelænsfigurer
12 GAMLE FRIMÆRKER,ALLE STEMPLET FØR 1970.VÆRDI > 600 KR !!
12 GAMLE FRIMÆRKER,ALLE STEMPLET FØR 1970.VÆRDI > 600 KR !! 6 mærker fra 1938 udgivelse. 10 øre lysviolet er stemplet EGEDESMINDE .  30 øre blå er med RAMMESTEMPEL: FRA GRØNLAND. DAKA 1998 klassisk Grønland PRISSÆTTER DETTE STEMPEL TIL 250 KR !! 20 øre rød 1946 er ligeledes med RAMMESTEMPEL .Ikke prissat i katalog
Klokken 15.00 Sunday den 17. March 2019
Kategori: Stemplet
Donald Duck nr 20/ 1957 VF/FN
Donald Duck nr 20/ 1957 VF/FN Uvanlig pent eksemplar av dette nummeret ! Se gjerne også mine andre auksjoner. Se flere gjenstander fra denne selgeren
Klokken 20.30 Wednesday den 13. March 2019
Kategori: Donald Duck 1948 - 1959