Søgeresultat for derby

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen derby indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste derby auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste derby auktioner - alle samlet ET sted.

Er man tilskuer eller deltager ved et Derby ride stævne – så

Er man tilskuer eller deltager ved et Derby ride stævne – så Er man tilskuer eller deltager ved et Derby ride stævne – så medbringer man naturligvis sin egen håndholdte, transportable bar med 2 glas flakoner samlet i et elegant læder lynlås etui med 2 drikkebægre i toppen – normalt er der tale om whisky
Klokken 21.40 Sunday den 27. December 2015

LILLE FINT GLAS MED GULDKANT

LILLE FINT GLAS MED GULDKANT HER FÅR DU 20 STK FINT LILLE GLAS, DEKORERET MED EN FLOT GULDKANT. NAVNET PÅ DISSE GLAS ER "DERBY"GLAS. VELEGNET TIL EN LILLE SNAPS. TIDLIGERE VURDERING AF EN "ANTIK SÆLGER" TIL 700 KR. SÆLGES NU TIL EN GOD PRIS PÅ 300 KR.
Klokken 15.10 Thursday den 12. November 2015
Kategori: Drikkeglas

5 stk. Derby hvidvins glas fra Holmegaard

5 stk. Derby hvidvins glas fra Holmegaard 5 stk. Derby hvidvins glas fra Holmegaard højde 13,4 cm., diameter 7 cm.
Klokken 13.10 Thursday den 7. May 2015
Kategori: Holmegaard
Blaupunkt Derby Commander transistorradio
Blaupunkt Derby Commander transistorradio Flot stand, dog med brugsspor. Se selv billederne. Fungerer med indbygget ledning til stikkontakt, eller med 6 stk. D-batterier. Batterirummet er en smule stramt. Eller er der ingen problemer intakt antenne.
Klokken 23.30 Monday den 20. April 2015
Kategori: Tunere
Transistorradio Blaupunkt derby commander
Transistorradio Blaupunkt derby commander Blaupunkt derby commander. Fuldt funktionel med lys i skalaen. Intakt og ubøjet teleskopisk antenne og flot stand uden markante ridser. Der er en smule korrosion i batterirummet. Radipen er fra omkring 1971/72. En dejlig retroradio der bare bliver ved med
Klokken 00.00 Saturday den 7. March 2015
Kategori: Tunere
Derby. Galopspillet
Derby. Galopspillet 2 - 5 spillere fra 9 år. Komplet med vejledning. Med brugsspor -bunden er trykket, ellers pænt. Sælges som på fotoet -spørg hvis du vil vide mere. Du må gerne samle vundne aktioner og spare på portoen, så se også mine andre aktioner.
Klokken 23.01 Wednesday den 4. February 2015
Kategori: Brætspil
Skylon Swing 1956
Skylon Swing 1956 Skylon Swing 1956. Den sjældne "damemodel" med nedadbøjet stel. Derby motor. Knallerten mangler karburator (Dell'orto T1-12SA), håndtag. samt nyt sadelbetræk. Derudover skal der naturligvis skiftes sliddele som f.eks. dæk/kabler/kæde. Og så trænger den se
Klokken 23.40 Saturday den 27. December 2014
Kategori: Veteranknallerter
DERBY FRA ALGA
DERBY FRA ALGA bunden er gået op i limningen i det ene hjørne og er løs i de andre hjørner indholdet er komplet og i fin stand sendes som pakke uden omdeling
Klokken 16.30 Sunday den 23. November 2014
Kategori: Brætspil
DERBY GLAS
DERBY GLAS 20 STK DERBY GLAS VURDERET TIL CA 800 KR
Klokken 18.00 Wednesday den 12. November 2014
DERBY FRA BRIO
DERBY FRA BRIO LÅGET HAR FÅET EN BULE I DET ENE HJØRNE DER MANGLER 1 MARKERINGSBRIK ELLERS KOMPLET OG I FIN STAND
Klokken 08.30 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Brætspil
Derby
Derby Familiespil for 2 – 6 deltagere fra 10 år Spillet er komplet med spillevejledning og i meget fin stand Kassen har brugsspor Vægt: 790 g. + emballage
Klokken 15.00 Friday den 2. May 2014
Kategori: Brætspil
5 stk Derby glas i et bud.
5 stk Derby glas i et bud. Fine Derby hvidvinsglas i en sart grøn farve, det ene glas har et lille afslag på ydersiden. Højde. 12cm.
Klokken 13.20 Monday den 14. April 2014
Kategori: Fyns glas
Rene Derby silkekjole
Rene Derby silkekjole Superlækker silkekjole fra Rene Derby, Paris. Ankel lang med flot V-udskæring foran og firkantet udskæring i ryg. Str. 38. Ny pris 1.500 Fejlkøb, aldrig brugt !
Klokken 22.10 Tuesday den 1. April 2014
Kategori: Galla & Selskabskjoler
20 stk Derby glas
20 stk Derby glas 20 stk. Derby glas fra Holmegaard / Kastrup. Oliv slebet med facetslebet stilk. 3 Rødvin 13,5 cm, 6 Hvidvin grøn 12 cm, 3 Portvin 11 cm, 7 Likør 10 cm og 1 Snaps 9,5 cm.
Klokken 19.21 Sunday den 30. March 2014
Kategori: Holmegaard
Derby glas
Derby glas 20 stk. Derby glas fra Holmegaard / Kastrup. Oliv slebet med facetslebet stilk. 3 Rødvin 13,5 cm, 6 Hvidvin grøn 12 cm, 3 Portvin 11 cm, 7 Likør 10 cm og 1 Snaps 9,5 cm.
Klokken 13.20 Sunday den 23. March 2014
Kategori: Holmegaard
DERBY FRA BRIO
DERBY FRA BRIO SPILLET ER KOMPLET OG HAR ALDRIG VÆRET SPILLET. KORTENE ER STADIG I FOLIE OG BRIKKERNE HÆNGER STADIG SAMMEN
Klokken 20.30 Saturday den 8. March 2014
Kategori: Brætspil
DERBY
DERBY INDHOLDET ER KOMPLET OG I RIGTIG FIN STAND PORTO 58 KR
Klokken 12.00 Saturday den 7. December 2013
Kategori: Brætspil
Samling veteran dele for den ihærdige knallertmekaniker :)
Samling veteran dele for den ihærdige knallertmekaniker :) Stor samling veteran dele sælges samlet. 2 stk stel af følgende mærker: Sco samt Itom 3 stk motorer af følgende mærker: Sco Derby samt Itom. yder mere er der følgende ting: Skærme, fælge med dæk, lygter, bagagebæger, styr, kæder, samt andre dele. Ingen ga
Klokken 01.40 Sunday den 24. November 2013
Kategori: Veteranknallerter
Derby Extra, Coated Barberblade. 10 blade
Derby Extra, Coated Barberblade. 10 blade To pakker af 5 blade -10 blade ialt. "  Derby Extra Double Edge Razor Blades   are made from high quality stainless steel. These blades are deposited with chromium, ceramic, tungsten, and platinum, and are polymer coated.   Derby Extra   blades are a grea
Klokken 11.30 Monday den 23. September 2013
Kategori: Barbersager & aftershave
Klokken 09.04 Friday den 30. August 2013
Gamle Derby glas med slebet stilk
Gamle Derby glas med slebet stilk 8 vinglas: h. 13 cm, 7 cm i diameter 9 portvinsglas: h 10 cm, 5,5 cm i diameter
Klokken 18.10 Friday den 23. August 2013
Kategori: Drikkeglas
Klokken 08.49 Wednesday den 21. August 2013
Rødt Presset Derby Snapseglas
Rødt Presset Derby Snapseglas Fyens Glasværks Fabrikat – Kastrup Glas katalog 1924. Pressede glasvarer – Drikkeglas på fod. Blad 34 - løbe no.616 - Fabrikations no.   271. Uhyre sjældent glas, som i rød kun kendes i ganske få eksemplarer. Glasset har ingen skader og må bet
Klokken 19.20 Wednesday den 7. August 2013
Kategori: Antikt glas
Derby Glas - Holmegård (Lyngby Glas) med slebet stilk
Derby Glas -  Holmegård (Lyngby Glas) med slebet stilk Her sælges et parti på 12 x 3 Derby krystal glas ialt 36 stk. glas - alle fine og flotte.   12 Rødvinsglas - højde 13 cm - diameter 7 cm 12 grønne Hvidvinsglas - grønne - højde 12cm - diameter 6 cm 12 Hedvinsglas - højde 10 cm - diameter ca, 5 cm Hvid du
Klokken 19.23 Sunday den 30. June 2013
Kategori: Holmegaard
Presset Rubinrødt Derby Snapseglas fra Fyens Glasværk
Presset Rubinrødt Derby Snapseglas fra Fyens Glasværk Uhyre sjældent Rubinrødt Presset Derby snapseglas Kendes kun i ganske få eksemplarer og er ganske givet kun lavet som en farveprøve.  Fyens Glasværk 1924 H 90 mm / Ø 45 mm I perfekt stand
Klokken 00.21 Thursday den 6. June 2013
Kategori: Antikt glas
9 stk - Derby Glas Med sleben stilk hjd. 10 cm ø 5 cm
9 stk - Derby Glas Med sleben stilk hjd. 10 cm ø 5 cm 9 Stk. ældre Derby glas med sleben stilk hjd 10 cm ø 5 cm flot stand , hjd forskel kan  forekomme ingen skår .porto pakke 90 kr incl god indp.
Klokken 12.00 Thursday den 30. May 2013
Kategori: Antikt glas
5 Stk . Derby Glas Med slebent stilk hvidvin ???? hjd 14 cm
5 Stk . Derby Glas Med slebent stilk hvidvin ???? hjd 14 cm 5 stk i et bud . perfekt stand .hjd 14 cm . hvidvin ???? porto pakke 90 kr incl god indp.
Klokken 07.40 Thursday den 30. May 2013
Kategori: Antikt glas
Derby rødvinsglas
Derby rødvinsglas 6 stk rødvinsglas model Derby. Højde 13 cm. Ingen hakker eller skår Ved afhentning i Hillerød tillægges ingen leveringsomkostninger
Klokken 14.51 Monday den 27. May 2013
Kategori: Antikt glas
Derby rødvin 6 stk
Derby rødvin 6 stk 6 stk rødvinglas model Derby. Højde 14 cm.   Ingen skår eller hakker.   Ved afhentning i Hillerød tillægges ingen leveringsomkostninger
Klokken 08.21 Monday den 27. May 2013
Kategori: Antikt glas
Derby champagneskåle
Derby champagneskåle 3 stk champagneskåle Ingen skår eller hakker Ved afhentning i Hillerød tillægges ikke leveringsomkostninger
Klokken 06.11 Monday den 27. May 2013
Kategori: Antikt glas
Derby læderstøvler
Derby læderstøvler Jeg sælger mine Derby læderstøvler i str. 41 De er meget pæne og velholdte. Ingen slidmærker. De har altid stået i en støvletaske med støvleholdere. Støvleholdere, påtrækkere og Weatherbeeta støvletaske medfølger.
Klokken 18.10 Thursday den 2. May 2013
Kategori: Beklædning & støvler
5 gl. flotte derby glas
5 gl. flotte derby glas glassene er hele og meget flotte, hulslebet under foden, 14 cm.
Klokken 00.20 Tuesday den 16. April 2013
Kategori: Antikt glas
Derby Glas - fra Lyngby Glas med slebet stilk
Derby Glas -  fra Lyngby Glas med slebet stilk Her sælges et parti på 12 x 3 Derby krystal glas ialt 36 stk. glas - alle fine og flotte.   12 Rødvinsglas - højde 13 cm - diameter 7 cm 12 grønne Hvidvinsglas - grønne - højde 12cm - diameter 6 cm 12 Hedvinsglas - højde 10 cm - diameter ca, 5 cm Glassene
Klokken 19.02 Sunday den 31. March 2013
Kategori: Holmegaard
Ovr 100 cykel- knallert- og motorcykel mærker - se billeder
Ovr 100 cykel- knallert- og motorcykel mærker  - se billeder Du byder på langt over 100 cykel, knallert og motorcykel mærker. Mange fine og sjældne i blandet stand - se billeder. Nimbus, everton, Wittler, Derby, BMV, Viking, lux, Winther, Post og telegrafvæsnet, Hamlet, Neo, Burleigh, Silverhorse, Victory ....bare
Klokken 18.51 Sunday den 10. February 2013
Derby Glas - Holmegård med slebet stilk
Derby Glas - Holmegård med slebet stilk Her sælges et parti på 12 x 3 Derby krystal glas ialt 36 stk. glas - alle fine og flotte.   12 Rødvinsglas - højde 13 cm - diameter 7 cm 12 grønne Hvidvinsglas - grønne - højde 12cm - diameter 6 cm 12 Hedvinsglas - højde 10 cm - diameter ca, 5 cm Glassene
Klokken 10.51 Friday den 25. January 2013
Kategori: Holmegaard
Autograf Jeff Hendrick - Derby County
Klokken 19.44 Tuesday den 22. January 2013
Kategori: Autografer