Søgeresultat for danmark

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen danmark indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste danmark auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste danmark auktioner - alle samlet ET sted.

DANMARK ÅRSBØGER 1992-2002 KOMPLET MED ALLE MRK. POSTFRISK

DANMARK ÅRSBØGER 1992-2002 KOMPLET MED ALLE MRK. POSTFRISK FLOT STAND.
Klokken 00.00 Thursday den 20. June 2019
Kategori: Årsmapper, Årbøger & Souvenirmapper

Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige

Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige DANMARK Forseglet planche med stemplet 14 frimærker Alle forskellige! 14 Stk!
Klokken 23.30 Wednesday den 19. June 2019

Forseglet planche med stemplet 31 frimærker alle forskellige

Forseglet planche med stemplet 31 frimærker alle forskellige DANMARK Forseglet planche med stemplet 31 frimærker Alle forskellige! 31 Stk!
DANMARK MØNTSÆT FRA 1999.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1999. DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1999.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1998.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1998. DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1998.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2006.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2006. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2006.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2004.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2004. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2004.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2003.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2003. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2003.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2002.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2002. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2002.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2001.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2001. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2001.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2000.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2000. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2000.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2016.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2016. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2016.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2015.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2015. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2015.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2014.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2014. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2014.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2013.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2013. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2013.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2010.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2010. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2010.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2009.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2009. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2009.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2008.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2008. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2008.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 2007.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2007. DANMARK   MØNTSÆT  FRA  2007.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1997.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1997. DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1997.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1996.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1996. DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1996.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1994.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1994. DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1994.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1993.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1993. DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1993.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1992.
DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1992. DANMARK   MØNTSÆT  FRA 1992.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1991.
DANMARK   MØNTSÆT FRA 1991. DANMARK   MØNTSÆT FRA 1991.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1990.
DANMARK   MØNTSÆT FRA 1990. DANMARK   MØNTSÆT FRA 1990.
Kategori: Års- & Møntsæt
DANMARK MØNTSÆT FRA 1989.
DANMARK   MØNTSÆT FRA 1989. DANMARK   MØNTSÆT FRA 1989.
Kategori: Års- & Møntsæt
Sølvmønt. "Danmark Europamester 1992"
Sølvmønt. Meget flot mønt. Ca 40 mm.
Klokken 22.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: DK erindrings- og temamønter
Sølvmedalje, 74 gram. Frederik 70 år. 1969
Sølvmedalje, 74 gram. Frederik 70 år. 1969 Frederik IX medalje. Udgivet i anledning af Frederik d. 9.s 70 års fødselsdag i 1969. Forside: Portræt af Frederik d. 9. Inskription: FREDERIK KONGE AF DANMARK. Bagside: Kronet våbenskjold. Omkring dette laurbærgren og gren med egeløv.  Indskription: 1899
Danmark. 2 kr. 1949
Danmark. 2 kr. 1949 Se kvaliteten på scans (MS-16)
Kategori: DK efter 1873 - 1 krone
United Nations. Flagserien 4 miniark m. bl.a. Danmark
United Nations. Flagserien 4 miniark m. bl.a. Danmark Se scans (L9)
Kategori: Øvrige lande
Danmark. 3 plancher med mærker. Også nyere og miniark
Danmark. 3 plancher med mærker. Også nyere og miniark Se scans (l11)
Klokken 21.00 Wednesday den 19. June 2019
Danmark. Planche med mærker fra 2007. Høj katalogværdi
Danmark. Planche med mærker fra 2007. Høj katalogværdi Se scan. 5 af hvert mærke (l11)
Klokken 20.30 Wednesday den 19. June 2019
Danmark. 19 miniark. Hafnia
Danmark. 19 miniark. Hafnia Se scans (l8)
Danmark. Diverse plancher med mærker
Danmark. Diverse plancher med mærker Også lidt postfrisk Færøerne Se scans (s15)
"Rejse I Norden". Flot album. Alle nordiske lande
Flot album med to mærker fra alle nordiske lande. 8 lande ialt. Danmark, Færøerne, Grønland, Norge, Sverige, Island, Finland, Åland.
Danmark. Særmappe. "Nationaldragter" Nordiske mærker
Danmark. Særmappe. Se scans. Fælllesprojekt i Norden.
Danmark. 90% Helark. 1969 "Europa"
Danmark. 90% Helark. 1969 Se scan - bøjet på mdten
Danmark. 90% af Helark. 1969 "Dansk Røde Kors 50+10"
Danmark. 90% af Helark. 1969 Se scan - bøjet på mdten
Danmark. 90% Helark 1968 "Børnesagen"
Danmark. 90% Helark 1968 Se scan - bøjet på mdten
Klokken 20.00 Wednesday den 19. June 2019
Danmark. Helark 1967 "Frelsens Hær"
Danmark. Helark 1967 Se scan - desværre revet over på midten
Danmark. Helark 1966. "Røde Kors"
Danmark. Helark 1966. Se scan - bøjet på mdten
Danmark. Helark 1973. "Heimaey"
Danmark. Helark 1973. Se scan - bøjet på mdten
Danmark. Postfrisk helark. 1956 Nordens Svaner
Danmark. Postfrisk helark. 1956 Nordens Svaner Flot helark. Bemærk at arket kommer med en 'stor ramme' omkring selve mærkerne. Har et lille brud i nederste venstre hjørne, fordi det har været bøjet.
Klokken 19.30 Wednesday den 19. June 2019
Danmark. Samling fireblokke 1934-1979
Danmark. Samling fireblokke 1934-1979 Mappe med mange fireblokke. Både stemplede og ustemplede. Ialt ca. 185 fireblokke. (517)
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema
Danmark + verden. 46 sider. Mange gode mærker. Kennedy-tema Her finder du en god lagerbog på 46 sider. Der er et varieret antal mærker i afsnittet med danske mærker. Der er flere nyere mærker imellem og flere med pæne værdier. Der er også en lille sektion med ustemplede mærker. Der er små sektioner med Færøerne og
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker
Danmark + verden. Album med 92 sider. OL-mærker Her er et stort album med 92 sider. Der er en samling Danmark, hvor der ikke er dyre mærker imellem. Dog er der en god blanding af stemplede og ustemplede mærkler. Der er også nogle miniark. Der er en stribe danske FDC også. Anden del af dette album har m
Post DK-album, 1976-1983. Postfriske mærker over 100 kr.
Post DK-album, 1976-1983. Postfriske mærker over 100 kr. Fint lille album, der er udgivet af Post Danmark. Er beregnet til at sætte frimærker i, på løse ark, der er lavet specielt til udgivelserne. Der er ark med fra 1976 (hvor albummet starter)-1983. Der er postfriske mærker i albummet for ca. 110 kr. Ganske f
Danmark. 2 x 2 kr. Hæfte nr. 2
Danmark. 2 x 2 kr. Hæfte nr. 2 1 x 40, 2 x 60, 4 x 10
Klokken 19.00 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: Frimærkehæfter
Danmark. 2 skilling 1815
Danmark. 2 skilling 1815 Se kvaliteten på scans (MS-89)
Klokken 18.30 Wednesday den 19. June 2019
Kategori: DK 1808-1839 Fr. VI