Søgeresultat for danmark

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen danmark indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste danmark auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste danmark auktioner - alle samlet ET sted.

PLASTLOMMER TIL HÆFTER OG FRIMÆRKER FRA POST DANMARK. 6 STK.

PLASTLOMMER TIL HÆFTER OG FRIMÆRKER FRA POST DANMARK. 6 STK. .
Klokken 21.00 Tuesday den 19. March 2019
Kategori: Albums & Tilbehør

Sjove Flotte nøgleringe.3 stk! Biblen! Læs tekst!

Sjove Flotte nøgleringe.3 stk!  Biblen! Læs tekst! OBS: 1 bud er for 3 stk...   Sendes gerne med andre af mine aktioner. Porto op til 50g 12kr og op til 100g 20kr som B porto.                                     OBS: Der tillægges ekstra porto hvis der skal sendes til andre lande end Danmark!!
Kategori: Nøgleringe

SØLV 2 krone 1945 som broche CHRISTIAN X KONGE AF DANMARK

SØLV 2 krone 1945 som broche CHRISTIAN X KONGE AF DANMARK SØLV 2 kroner fra 1945 som broche CHRISTIAN X KONGE AF DANMARK EET MED SIT FOLK I SORG SOM I SEJR 2 KRONER 1870-1945 Ag.800 Vægt 15 gram+ Dia. 31 mm
Kategori: Brocher
SAMLING JULEHÆFTER FRA DANMARK
SAMLING JULEHÆFTER FRA DANMARK JUL
Klokken 20.00 Tuesday den 19. March 2019
Danmark Årsmapper 1974-1980 høj værdi
Danmark Årsmapper 1974-1980  høj værdi Fine
Klokken 19.30 Tuesday den 19. March 2019
Kategori: Årsmapper, Årbøger & Souvenirmapper
4 Flotte nye Goldplated Seddler. 1$ 2$ OG 2 Forskellige 100$
4 Flotte nye Goldplated Seddler. 1$ 2$ OG 2 Forskellige 100$ Rigtig flotte. Samler objekt! Sender gerne samlet fra aktioner vundet indenfor få dage. 12kr op til 50g som b post og 20kr op til 100g. 30kr op til 250g Obs: Ekstra porto tillægges ved forsendelse til andre lande end Danmark.
Klokken 07.00 Tuesday den 19. March 2019
Kategori: Moderne kopier og forfalskninger
Island Hæfte 1-2 og 3 1995. Postfriske
Island Hæfte 1-2 og 3 1995. Postfriske Sendes gerne med andre af mine aktioner. Porto op til 50g 12kr og op til 100g 20kr som B porto.      Forsendelse til andre lande end Danmark bliver pålagt ekstra porto..                                                                                 Obs:
Klokken 06.00 Tuesday den 19. March 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Netværk via stikkontakt.
Netværk via stikkontakt. Netværk mellem 2 pc via el nettet og usb. 2 stk. PL-103U. Del filer og printer. Der er kun driver til win98, 2000 og XP. Har haft det til at køre mellem 2 XP maskiner. Post Danmark takst. Manual på cdrom.
Klokken 03.00 Tuesday den 19. March 2019
Danmark TEMA ark gigtforeningen stemplet
Danmark TEMA ark gigtforeningen stemplet Danmark TEMA ark AFA nr. T 13 stemplet
Klokken 01.30 Tuesday den 19. March 2019
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark VM landevejscykling stemplet
Danmark TEMA ark VM landevejscykling stemplet Danmark TEMA ark AFA nr. T 12 stemplet
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark Hjejlen stemplet
Danmark TEMA ark Hjejlen stemplet Danmark TEMA ark AFA nr. T 11 stemplet
Klokken 00.30 Tuesday den 19. March 2019
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark Børne TV 6 og 8 kroner stemplet
Danmark TEMA ark Børne TV 6 og 8 kroner stemplet Danmark TEMA ark AFA nr. T 9 og 10 stemplet
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark Camping stemplet
Danmark TEMA ark Camping stemplet Danmark TEMA ark AFA nr. T 8 stemplet
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark Vintereventyr stemplet
Danmark TEMA ark Vintereventyr stemplet Danmark TEMA ark AFA nr. T 7 stemplet
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark Ribe, Gasolin og velgørenhed m.v. stemplet
Danmark TEMA ark  Ribe, Gasolin og velgørenhed m.v. stemplet Danmark TEMA ark AFA nr 2, 3, 4 og 5 ialt 4 ark alle stemplet.
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark Leg i sne stemplet
Danmark TEMA ark Leg i sne stemplet Danmark TEMA ark AFA nr. T 1 stemplet
Klokken 00.00 Tuesday den 19. March 2019
Kategori: Stemplet
Danmark sammentryk samling 9 stk stemplet
Danmark sammentryk samling 9 stk stemplet Danmark sammentryk samling 9 stk stemplet
Kategori: Stemplet
Danmark TEMA ark Smørrebrød **
Danmark TEMA ark Smørrebrød ** Danmark TEMA ark AFA nr. T 14 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark Cykling Danmark Rundt **
Danmark TEMA ark Cykling Danmark Rundt ** Danmark Anledningsmærke i ark AFA nr. U 1-10 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark gigtforeningen **
Danmark TEMA ark gigtforeningen ** Danmark TEMA ark AFA nr. T 13 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark VM landevejscykling **
Danmark TEMA ark VM landevejscykling ** Danmark TEMA ark AFA nr. T 12 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark Hjejlen **
Danmark TEMA ark Hjejlen ** Danmark TEMA ark AFA nr. T 11 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark Børne TV 6 og 8 kroner **
Danmark TEMA ark Børne TV 6 og 8 kroner ** Danmark TEMA ark AFA nr. T 9 og 10 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark Camping **
Danmark TEMA ark Camping ** Danmark TEMA ark AFA nr. T 8 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark Vintereventyr **
Danmark TEMA ark Vintereventyr ** Danmark TEMA ark AFA nr. T 7 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark TEMA ark Leg i snevejr **
Danmark TEMA ark Leg i snevejr ** Danmark TEMA ark AFA nr.T 1 postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark Specialark Sidste Stik med Dronning Margrethe stemp
Danmark Specialark Sidste Stik  med Dronning Margrethe stemp Danmark Specialark Sidste Stik med Dronning Margrethe stemplet
Klokken 23.30 Monday den 18. March 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark Specialark Sidste Stik med Dronning Margrethe **
Danmark Specialark Sidste Stik  med Dronning Margrethe ** Danmark Specialark Sidste Stik med Dronning Margrethe postfrisk
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark miniark samling 1998-2014 ** (33)
Danmark miniark samling 1998-2014 ** (33) Danmark miniark samling med 33 postfriske miniark. Pålydende pris ca. kr. 626,-.
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark miniark samling 1998-2009 ** (15)
Danmark miniark samling 1998-2009 ** (15) Danmark miniark samling udgivet i perioden 1998-2009 ialt 15 forskellige alle postfriske. Pålydende værdi ca. 297,-. De sorte planche medfølger ikke grundet høj porto for fremsendelse. Ønskes A4 plancher medsendt samlet porto kr. 32,- ellers kr. 8,-.
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark sammentryk samling 18 stk **
Danmark sammentryk samling 18 stk ** Danmark samling postfrisk sammentryk med forskellige mærker. Ialt 18 postfriske sammentryk heraf 1 stk firblok. Passer til opsætningen i Stender
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark sammentryk med A vignet 7 stk **
Danmark sammentryk med A vignet 7 stk ** Danmark sammentryk med A vignet 7 stk alle postfriske
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark sammentryk samling 17 stk **
Danmark sammentryk samling 17 stk ** Danmark samling postfrisk sammentryk med forskellige mærker. Ialt 17 postfriske sammentryk
Klokken 23.00 Monday den 18. March 2019
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark rigsvåben samling på almindelig papir (9) **
Danmark rigsvåben samling på almindelig papir (9) ** Danmark rigsvåben AFA nr. 293, 294, 295, 402, 403, 404, 405, 436 og 437 komplet samling på almindelig papir ialt 9 forskellige mærker alle postfriske. AFA katalogværdi ca. kr. 456,-.
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark sammentryk med A vignet 4 stk stemplet
Danmark sammentryk med A vignet 4 stk stemplet Danmark sammentryk med A vignet 4 stk stemplet
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Weekend nostalgihygge. 10 stk DVD.
Weekend nostalgihygge. 10 stk DVD. Bemærk region 1. Perfekt stand, Takst Post Danmark. B- Brev kr. 53
Klokken 22.31 Monday den 18. March 2019
Kategori: Titel A-C
Magic Dollar. Kan bukke og knække!
Magic Dollar. Kan bukke og knække! Sender gerne samlet fra aktioner vundet indenfor få dage. 12kr op til 50g som b post 20kr op til 100g              Forsendelse til andre lande end Danmark bliver pålagt ekstra porto..
Klokken 22.30 Monday den 18. March 2019
Charlottenlund. Postkort sendt af sømand 1907. Nakskov.
Charlottenlund. Postkort sendt af sømand 1907. Nakskov. Spændende tegnet gl. postkort med motiv af "Napoleon" postsendt m.mærke den 8-1-1907 udfor "Korsika" af en sømand fra Danmark til Charlottenlund. Kortet har et mindre afskrab i højre side bag på. Se venligst "scan" før du byder.
Kategori: Tegnede kort
Danmark SMÅARK samling (40) **
Danmark SMÅARK samling  (40) ** Danmark småark komplet samling i hovednumre nr. 1-39 samt nr. 15A, ialt 40 forskellige småark alle postfriske.
Kategori: Postfrisk/Hængslet
DANMARK – Lot med varianter (kat. over 2.125 kr.
DANMARK – Lot med varianter (kat. over 2.125 kr. Div.
Kategori: Varianter og fejl
Danmark. 1917-1921. Soldatermærker/porto
Danmark. 1917-1921. Soldatermærker/porto Se scans (104)
Kategori: Soldaterfrimærker
Danmark. 25 øre, tofarvede. 17 stk
Danmark. 25 øre, tofarvede. 17 stk Se scans (s1)
Kategori: Stemplet
Danmark. 1929. Kræftmærker, sæt
Danmark. 1929. Kræftmærker, sæt Se scan (691)
Kategori: Stemplet
Danmark. 1929. Kræftmærker, sæt Se scan (690)
Kategori: Stemplet
Danmark. Diverse overtryk
Danmark. Diverse overtryk Se scan (689)
Kategori: Stemplet
Danmark. 1926. 7 øres provisorer. 5 stk
Danmark. 1926. 7 øres provisorer. 5 stk Se scan (688)
Kategori: Stemplet
Danmark. 1918. Chr. X., 27 øre
Danmark. 1918. Chr. X., 27 øre Se scan (686)
Kategori: Stemplet