Søgeresultat for copenhagen

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen copenhagen indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste copenhagen auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste copenhagen auktioner - alle samlet ET sted.

Royal Copenhagen 3 stk Blåkant askebæger design 3082

Royal Copenhagen 3 stk Blåkant askebæger design 3082 3 stk askebæger design 3082 i 1.sortering. Fejler intet.
Klokken 22.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Kgl. Spise - og kaffestel

Royal Copenhagen Blåkant Thekopper u/underkop design 3042

Royal Copenhagen Blåkant Thekopper u/underkop design 3042 Thekopper uden underkop design 3042. Fejlfri.
Klokken 16.30 Monday den 18. February 2019
Kategori: B&G Spise - og kaffestel

Royal Copenhagen Juleplatter Alle *1 sortering* RCJP

Royal Copenhagen Juleplatter  Alle *1 sortering* RCJP Royal Copenhagen Juleplatter  Alle *1 sortering* RCJP Fra 1909-2018 Forskellige priser startpris 19,- for 1970-1989 Køb en 19,- platte, så forhandler vi prisen senere. Vi tilbyder at levere netop den eller de årgange, som du mangler. Samlet tilbud afgives
Klokken 13.00 Monday den 18. February 2019
Kategori: Kgl. Juleplatter
Royal Copenhagen Blåkant saltbøsse design 3055
Royal Copenhagen Blåkant saltbøsse design 3055 Saltbøsse blåkant design 3055. Fejler intet.
Klokken 00.30 Monday den 18. February 2019
Måge uden guld
Måge uden guld Flot fad fra Royal Copenhagen  27 cm  fremstår nyt og ubrugt dog 2 sort
Klokken 21.00 Sunday den 17. February 2019
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT 30 CM
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT  30 CM SOM NYE, UDEN SKÅR.
Klokken 20.00 Sunday den 17. February 2019
Kategori: Glas- vaser, skåle, kander m.m.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT H. 20 + 31 CM. SOM NYE, UDEN SKÅR.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. SORTE H. 20 CM.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. SORTE H. 20 CM. SOM NYE ,UDEN SKÅR.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASE, SORT ,40 CM. SOM NY.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASE, SORT ,40 CM. SOM NY. UDEN SKÅR.
Klokken 10.30 Sunday den 17. February 2019
Blå blomst
Blå blomst Royal Copenhagen nr 357 2 sort. men fremstår meget flot  cm 18x20  tåler maskinopvask
Klokken 21.00 Saturday den 16. February 2019
Møntsæt 1973 fra KJØBENHAVNS HANDELSBANK DANISH COINS
Møntsæt 1973 fra KJØBENHAVNS HANDELSBANK DANISH COINS Møntsæt 1973 fra KJØBENHAVNS HANDELSBANK (COPENHAGEN HANDELSBANK) DANISH COINS
Klokken 19.30 Saturday den 16. February 2019
Kategori: Års- & Møntsæt
Magnolia kaffe- og spisestel (58 dele)
Magnolia kaffe- og spisestel (58 dele) Magnolia stel fra Royal Copenhagen, blå, 12 stk. desserttallerkener (nr. 617), 12 stk. underkopper (073), 12 stk. kopper (072), 12 stk. middagstallerkener (625), 1 stk. middagstallerken (627), 6 stk. dybe tallerkener (605), 1 stk. saucekande (563), 1 stk.
Klokken 21.00 Thursday den 14. February 2019