Søgeresultat for copenhagen

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen copenhagen indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste copenhagen auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste copenhagen auktioner - alle samlet ET sted.

Royal Copenhagen 3 stk Blåkant askebæger design 3082

Royal Copenhagen 3 stk Blåkant askebæger design 3082 3 stk askebæger design 3082 i 1.sortering. Fejler intet.
Klokken 00.00 Sunday den 18. August 2019
Kategori: Kgl. Spise - og kaffestel

Royal Copenhagen Blåkant Thekopper u/underkop design 3042

Royal Copenhagen Blåkant Thekopper u/underkop design 3042 Thekopper uden underkop design 3042. Fejlfri.
Klokken 22.00 Saturday den 17. August 2019
Kategori: B&G Spise - og kaffestel

NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT 30 CM

NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT  30 CM SOM NYE, UDEN SKÅR.
Klokken 10.00 Saturday den 17. August 2019
Kategori: Glas- vaser, skåle, kander m.m.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. SORTE H. 20 CM.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. SORTE H. 20 CM. SOM NYE ,UDEN SKÅR.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASE, SORT ,40 CM. SOM NY.
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASE, SORT ,40 CM. SOM NY. UDEN SKÅR.
Klokken 03.00 Saturday den 17. August 2019
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT
NORMANN COPENHAGEN SWING-VASER, 2 STK. RØD OG SORT H. 20 + 31 CM. SOM NYE, UDEN SKÅR.
Royal Copenhagen Blåkant saltbøsse design 3055
Royal Copenhagen Blåkant saltbøsse design 3055 Saltbøsse blåkant design 3055. Fejler intet.
Klokken 20.30 Friday den 16. August 2019
Royal Copenhagen Juleplatter Alle *1 sortering* RCJP
Royal Copenhagen Juleplatter  Alle *1 sortering* RCJP Royal Copenhagen Juleplatter  Alle *1 sortering* RCJP Fra 1909-2018 Forskellige priser startpris 19,- for 1970-1989 Køb en 19,- platte, så forhandler vi prisen senere. Vi tilbyder at levere netop den eller de årgange, som du mangler. Samlet tilbud afgives
Klokken 12.30 Thursday den 15. August 2019
Kategori: Kgl. Juleplatter
1994 lille årskrus
1994 lille årskrus Lille Royal Copenhagen årskrus 1994. Design Bodil Kaalund Hel og pæn
Klokken 13.00 Monday den 12. August 2019
Kategori: Kgl. Årskrus
Bjørn Stentøj nr. 21434
Bjørn Stentøj nr. 21434 Design: Knud Kyhn Bjørn Stentøj nr 21434, 8.5 cm, 1 sortering, Royal Copenhagen, Kgl Hel og pæn
Kategori: Kgl. Porcelænsfigurer
Baca fad 870/2883
Baca fad 870/2883 Royal Copenhagen Fajance, Baca. Kunststengods. Designet af Nils Thorson. Fad dek.nr. 870-2883. 17 x 17 cm. hel og pæn, 1. sortering
Kategori: Kgl. Diverse
Dåkalv nr. 2648
Dåkalv nr. 2648 1. Sortering. Længde: 11 cm. Design: Knud Kyhn. figur nr. 2648 Beskrivelse: Materiale: Porcelæn. Design: Knud Kyhn. Fabrik: Royal Copenhagen. hel og pæn Materiale: Porcelæn. Design: Knud Kyhn. Fabrik: Royal Copenhagen.
Dreng med paraply nr. 3556
Dreng med paraply nr. 3556 Dreng med paraply nr. 3556, Royal Copenhagen, 1. sortering, højde 18 cm. Hel og flot stand
2 stager Guld Vifte
2 stager Guld Vifte 2 stager højde 9,5. cm., fra Royal Copenhagen Guld Vifte. Designet af Arnold Krog Hel og pæn
Klokken 12.30 Monday den 12. August 2019
1. Regiments Soldater Forening
1. Regiments Soldater Forening Royal Copenhagen Mindeplatte fra 1920. 1. Regiments Soldater Forening. Motiv fra Norgesporten I Kastellet. 1. sortering. Diameter 19,0 cm. Hel og pæn
Kategori: Kgl. Platter