Søgeresultat for andet

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen andet indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste andet auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste andet auktioner - alle samlet ET sted.

Skønne keramiklamper

Skønne keramiklamper Dekorative med godt lys. Til sommerhuset eller andet sted hvor der skal skabes hygge. 2 stk. sælges enkeltvis for kr. 100. Diameter 25 cm. Højde 19 cm. Uden fatning. Ja det er jo ikke Søholm.
Klokken 22.00 Saturday den 17. August 2019
Kategori: Loftslamper

KØBENHAVNS VÆBNING HUEMÆRKE ARTILLERIET

KØBENHAVNS VÆBNING HUEMÆRKE ARTILLERIET SE BILLEDE   DER ER TIL BRUG FOR ET ELLER ANDET LAVET 2 HULLER GENNEM MÆRKET   DER ER 2 ØJER BAGPÅ -- ALDER KENDES IKKKE SJÆLDENT MÆRKE
Kategori: Danmark, Hæren

Flot ramme med 3 billeder/kort af Bruce Lee.

flot ramme med 3 billeder/kort af Bruce Lee. enten er det foto ellers er det postkort. Ca 46 X 25 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj. kan
Kategori: Film merchandise
Flot ramme. med 3 billeder/kort fra ringenes herre
Flot ramme. med 3 billeder/kort fra ringenes herre enten er det foto ellers er det postkort. Ca 46 X 25 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj. kan
Kategori: Film merchandise
Flot ramme med 3 postkort fra Starwars.
Flot ramme med 3 postkort fra Starwars. Ca 46 X 25 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj. kan afhentes i KBH V.
Kategori: Film merchandise
Flot Indianer høvding i polystone. fra Agora gifthouse Swede
Flot Indianer høvding i polystone. fra Agora gifthouse Swede Den vejer lidt over 500 gram.  18 X 10 CM. Flot stand. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj. kan afhentes i KBH V.
Kategori: Film merchandise
Foto af Jack Nicholson i aluramme.
Foto af Jack Nicholson i aluramme. Fotobillederne er mest Fujipapir eller Kodak. Ca 11 X 16 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj.
Kategori: Film merchandise
Foto af Tom cruise og Poul Newmann i alu ramme.
Foto af Tom cruise og Poul Newmann i alu ramme. Fotobillederne er mest Fujipapir eller Kodak. Ca 11 X 16 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj.
Kategori: Film merchandise
Foto af Anthony Hopkins i alu ramme.
Foto af Anthony Hopkins i alu ramme. Fotobillederne er mest Fujipapir eller Kodak. Ca 11 X 16 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj.
Kategori: Film merchandise
Colombia. 1899. Planche med utakkede mærker
Colombia. 1899. Planche med utakkede mærker Fin planche. Mange utakkede og ustemplede mærker, plus lidt andet. Se scan
Klokken 20.01 Saturday den 17. August 2019
Kategori: Syd- og Mellemamerika
Grønland. 4 helark + arkrester m.m.
Grønland. 4 helark + arkrester m.m. 4 helark og lidt andet godt. Se scans
Klokken 20.00 Saturday den 17. August 2019
BILREVYEN 1969. SJÆLDENT HÆFTE. LIMET OM PGA. DÅRLIG LIMNING
BILREVYEN 1969. SJÆLDENT HÆFTE. LIMET OM PGA. DÅRLIG LIMNING DÅRLIG LIMNING FRA FABRIKKEN GØR AT DISSE GAMLE REVYER OFTE ER LØSBLADE. EFTER LIMET. RYGGEN MANGLER DET NEDERSTE AF ORIGINALEN SOM ER ERSTATET AF ANDET PAPIR. ELLERS RIMELIGT PÆNT LIMET. YDERSIDEN ER PÆNT LAMINERET (SOM BIBLIOTEKS BØGER).  INDHOLDET ER I
Klokken 19.31 Saturday den 17. August 2019
Kategori: Instruktionsbøger
"PAA SKI MED PER OG KAREN" AF TOMM MURSTAD 1946. FLOT STAND.
INGEN SKRIFT ANDET END NAVN OG ADR. PÅ S. 3.
Kategori: Gamle/antikke børnebøger
KÆMPE LOT GAMLE PAPIRER FRA FÆRØERNE FRA 30 ERNE. SE TEKST.
KÆMPE LOT GAMLE PAPIRER FRA FÆRØERNE FRA 30 ERNE. SE TEKST. BLA. KVITERINGER FOR FRGT MED S/S SMIRIL KVIT. FOR ALT MULIGT ANDET. BEGRAVELSES HÆFTER. EN MASSE KVIT., TRÆKNINGS LISTER, PRÆMIE KUPONER M.M. FRA KOLONIAL LOTTERIET I 30 ERNE. DET HELE FRA FAMILIEN DAM I GØTA.
Klokken 19.30 Saturday den 17. August 2019
1953 JULE HELARK , FOLDET, 3-SIDET TAKKET.
1953 JULE HELARK , FOLDET, 3-SIDET TAKKET. HAR HÆNGT FAST I ET ANDET ARK. GÅET LIDT OP I MARGEN ØV. + NED.
Kategori: Helark
HUMØR BØGER OG DIV. ANDET SJOVT.
HUMØR BØGER OG DIV. ANDET SJOVT. .
Kategori: Magasiner & Blade
ENGLAND FDC + MAXIKORT+ LIDT ANDET. KÆMPE SAMLING
ENGLAND FDC + MAXIKORT+ LIDT ANDET. KÆMPE SAMLING MEGET STOR KATALOG VÆRDI.  FRA 70 ERNE TIL CA. 98 + EN DEL EGNSMRK. OG HÆFTER I FDC.
Klokken 12.00 Saturday den 17. August 2019
Kategori: England
Shriek og donkey Mini Bobblehead. (Købt i USA.)
Shriek og donkey Mini Bobblehead. (Købt i USA.) Lidt om figurene. Højde. Shriek 7,5 CM. - Donkey 7,4 CM Vægt. Shriek 80 Gram. - Donkey 40 Gram  Udgiver og år. Made in china Stand. God  Begge er prismærket me $ 6,95,- Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det he
Klokken 19.31 Wednesday den 14. August 2019
Kategori: Film merchandise
Lord of the ring. Kender ikke figurens navn.
Lord of the ring. Kender ikke figurens navn. Lidt om figuren. Høje. 17 CM Vægt. 196 Gram Udgiver og år. Marvel Ent. 2002 Stand. God Løsdele. Nej. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj. kan afhentes i KBH V.
Kategori: Film merchandise
Flot aluminiums billede James Dean
Flot aluminiums billede James Dean Desværre kan jeg ikke komme på hvem der er tale om, Skal opsættes med 4 små søm. Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemm
Kategori: Film merchandise
Foto af Al Pacino i aluramme.
Foto af Al Pacino i aluramme. Fotobillederne er mest Fujipapir eller Kodak. Ca 11 X 16 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj.
Kategori: Film merchandise
Foto af Jack Nicholson/Ondskabens hotel i allu ramme.
Foto af Jack Nicholson/Ondskabens hotel i allu ramme. Fotobillederne er mest Fujipapir eller Kodak. Ca 11 X 16 CM Skal hænges på væggen Med forbehold for fejl/mangler og defekter. Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj.
Kategori: Film merchandise
Ældre spejl med billede af Nusser.
Ældre spejl med billede af Nusser. Størrelse 33X23 CM Der vil komme en del figurer og billeder i ramme og andet merchandise til salg. Det hele kommer fra en hjemme biograf i brønshøj. kan afhentes i KBH V.
Kategori: Film merchandise
CD BÆREKLANG MED BL. ANDET KIM LARSEN,STIG MØLLER RØDE MOR
CD  BÆREKLANG MED BL. ANDET KIM LARSEN,STIG MØLLER RØDE MOR HER ER EN BL CD MED KIM LARSEN,RØDE MOR,STG MØLLER OG FLERE
Klokken 12.30 Tuesday den 13. August 2019
Kategori: Dansk musik
STORT LOT MED LEGETØJS KØKKENTING TIL BØRNENE, 62 DELE
STORT LOT MED LEGETØJS KØKKENTING TIL BØRNENE, 62 DELE STORT LOT MED LEGETØJS KØKKENTING TIL BØRNENE, 62 DELE   Lot med en del forskellige køkkenting og redskaber.   Det meste er mærket "H.P.PLAST - DK-HOBRO" (i alt 45 dele inkl. 4 låg). Resten er enten ikke mærket eller har andet mærke end H. P. PLAST (17 de
Klokken 18.00 Monday den 12. August 2019
Kategori: Køkken
MÆRKER FRA ASIEN ( KINA/JAPAN )
MÆRKER FRA ASIEN ( KINA/JAPAN ) 3 MÆRKER OM DET ER DET ENE ELLER DET ANDET VED JEG IKKE
Klokken 11.00 Sunday den 11. August 2019
Kategori: Asien