Søgeresultat for andersen-figur

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen andersen-figur indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste andersen-figur auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste andersen-figur auktioner - alle samlet ET sted.

B&G Hc Andersen figur 2037

B&G Hc Andersen figur 2037 Super flot figur uden fejl
Klokken 19.50 Sunday den 27. March 2016
Kategori: B&G Porcelænsfigurer

HC Andersen 1 sort."God pris"

HC Andersen 1 sort. HC Andersen figur af Henning Seidelin nr 2037  Bing & Grøndahl 1 sort  Stor figur højde 23 cm bredde 15 cm  God pris !!!
Klokken 21.40 Wednesday den 9. March 2016

HC Andersen 1 sort.

Klokken 17.30 Friday den 8. January 2016
HC.Andersen figur
hC.Andersen figur Super flot og fejlfri figur, nr. 2037 1. Sortering
Klokken 10.10 Monday den 5. October 2015
SUPER FLOT HC ANDERSEN FIGUR FRA BING OG GRØNDAHL.
SUPER FLOT HC ANDERSEN FIGUR FRA BING OG GRØNDAHL. DEN ER CA.22 CM. HØJ.  DEN ER STEMPLET B&G 2037 NJ.
Klokken 09.40 Thursday den 3. September 2015
Kvinde 2191, Just Andersen
Kvinde 2191, Just Andersen Kvinde 2191, Just Andersen Figur kvinde ( Just 2191 ) Patineret metal / diskometal.  H. ca 24 cm.
Klokken 23.00 Thursday den 28. May 2015
H.C. Andersen
H.C. Andersen HC Andersen figur mærket 2037 Z, H.S.e Ingen skår
Klokken 14.00 Thursday den 14. May 2015
Just Andersen fugleunge, D 2235, diskometal
Just Andersen fugleunge, D 2235, diskometal Just Andersen figur D 2235, fugl - fugleunge, i diskometal. Denne figur fremstår i særdeles flot stand. Jeg kan ikke få øje på nogle ridser. Figuren er fuldt stemplet med Just trekant, Denmark samt D 2235. Figuren er ca. 11,5 cm høj og vejer ca. 790 g. Ka
Klokken 18.10 Thursday den 12. March 2015
Just Andersen figur - nøgen dreng - diskometal
Just Andersen figur - nøgen dreng - diskometal Just Andersen figur af lille nøgen dreng, som sutter på sin finger. Figuren fremstår i pæn brugt stand med små skrammer og aldersbetingede "pigmentfejl" i metallet. Der er ingen skrammer i hans ansigt. Der er en på højre arm, lidt på venstre ben og lidt p
Klokken 13.50 Thursday den 12. March 2015
H.C.Andersen figur - B .& G
H.C.Andersen figur - B .& G Den klassiske figur af H.C.Andersen, der læser for lille pige. Bing og Grøndahl nr. 2037, 1. Sortering i perfekt stand. Kan afhentes eller sendes med post.dk.
Klokken 21.00 Sunday den 30. November 2014
Kategori: Kgl. Porcelænsfigurer
JUST ANDERSEN FIGUR NR D2111
JUST ANDERSEN FIGUR NR D2111 JUST ANDERSEN FIGUR NR D2111 "FANØ PIGE".H-10,5cm
Klokken 13.30 Sunday den 2. March 2014
Kategori: Bronze
JUST ANDERSEN FIGUR NR D2111 "FANØ PIGE"
Klokken 19.20 Saturday den 15. February 2014
Kategori: Bronze
Sjælden, stor, flot, tung Michael Andersen figur
Sjælden, stor,  flot,  tung Michael Andersen figur #4418. Højde 34 cm. Vægt 1675 gram. Ingen skår, revner eller afslag. Fin stand. Har uden held ledt på nettet efter en tilsvarende - derfor tillader jeg mig at beskrive den som værende sjælden. Jeg pakker omhyggeligt i bobleplast og solid box, og sender so
Klokken 00.50 Wednesday den 29. January 2014
Kategori: Michael Andersen keramik
Michael Andersen figur
Michael Andersen figur Porcelæns figur af Michael Andersen. Den er hel og rigtig fin. Den er 14,5 cm høj og 8 cm bred og 7,5 cm dyb.
Klokken 20.40 Sunday den 29. December 2013
MAS - Stor figur Kirkegængeren - 33 cm.
MAS - Stor figur Kirkegængeren - 33 cm. Stor flot Michael Andersen figur af kirkegængeren nr. 3318/3 i persia glasur. H. 33 cm. - Stemplet og med klistermærke i bunden. I fin og hel stand.
Klokken 17.11 Friday den 22. November 2013
Sjælden Just Andersen figur, fugl af diskometal.
Sjælden Just Andersen figur, fugl af diskometal. Sjælden Just Andersen figur, fugl af diskometal. Dekorationsnummer D2235. Måler 11,5 x 11,0 cm. Flot og velholdt stand.
Klokken 23.20 Thursday den 26. September 2013
JUST ANDERSEN FIGUR
JUST ANDERSEN FIGUR Just Andersen - figur med hvalros og "dreng" - diskometal nr. 1681 vægt 800 gr., højde 12 cm, bredde 6 cm, længde 9,5 cm er i fin stand - på drengens kind et lille mærke som et knappenålshoved
Klokken 09.31 Sunday den 15. September 2013
Just Andersen figur D2100
Just Andersen figur D2100 Smuk kvindefigur 14 cm høj
Klokken 10.10 Saturday den 3. August 2013
Kategori: Skulpturer
JUST ANDERSEN FIGUR KVINDE MED KLÆDE PATINERET DISKOMETAL
JUST ANDERSEN FIGUR KVINDE MED KLÆDE PATINERET DISKOMETAL SUPERFLOT FIGUR MED FÅ SMÅ BRUGSSPOR. cA. 15,5 CM HØJ OG STEMPLET PÅ BAGSIDEN AF SOKKEL, JUST A DENMARK D2100
Klokken 19.45 Sunday den 2. June 2013
HC. ANDERSEN Bing & Grøndal..
HC. ANDERSEN Bing & Grøndal.. H. C. Andersen , figur nr. 2037 Producent: Bing & Grøndahl Total Højde: 23 cm 1. sort. IKKE RYGER HJEM
Klokken 07.12 Wednesday den 29. May 2013
Flot B&G H,C,Andersen figur, 1 sort.
flot B&G H,C,Andersen figur, 1 sort. hel og meget flot 1 sortering med nr. 2039.
Klokken 17.40 Tuesday den 30. April 2013
Michael Andersen figur
Michael Andersen figur   H ca. 24 cm.   Pæn stand   Nettovægt  560 g.
Klokken 12.52 Sunday den 10. February 2013
Michael Andersen figur
Michael Andersen figur   H  23,5 cm.   Pæn stand   Nettovægt  1 kg.
Klokken 21.42 Saturday den 9. February 2013