Søgeresultat for Stempler

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen Stempler indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste Stempler auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste Stempler auktioner - alle samlet ET sted.

Færøerne. Divs. stj og uds stempler på enkelt mrk. og klip.

Færøerne. Divs. stj og uds stempler på enkelt mrk. og klip. Færøerne. Divs. stj og uds stempler på enkelt mrk. og klip.
Klokken 19.00 Monday den 16. September 2019
Kategori: Stemplet

God bog som ny

god bog  som ny bynavn og nr stmp på åbne og lukkede myhlrad stempler
Klokken 16.30 Monday den 16. September 2019

Lot stumme stempler - se beskrivelse

Lot stumme stempler - se beskrivelse Pæn 4 RBS - Stumt stpl. - type III AFA 4 - beklippet og AFA 13 takn. mgl. - Stumt stpl. type 3 AFA 4 - fuldrandet - Stumt stpl. - type IV (Keitum) AFA 7 - beklippet - Stumt stpl. - type V
Klokken 01.00 Monday den 16. September 2019
Kategori: Stempler
Sverige. Helsag. 1890. 2 Stempler "Warberg + Borås"
Sverige. Helsag. 1890. 2 Stempler Se scans (sh21)
Klokken 23.30 Sunday den 15. September 2019
Kategori: Breve/Forsendelser
Sverige. Helsag. 1890. 2 Stempler "Warberg + Skene"
Sverige. Helsag. 1890. 2 Stempler Se scans (sh20)
Kategori: Breve/Forsendelser
Sverige. Helsag. 1888. 2 Stempler "Varberg og Skene"
Sverige. Helsag. 1888. 2 Stempler Se scans (sh2)
Kategori: Breve/Forsendelser
Album med 28 kuverter, FDC m.m.
Album med 28 kuverter, FDC m.m. Fint album med lidt forskelligt indhold. Kuverter med stempler, FDC og postkort. (476)
Kategori: Førstedagskuverter
Mappe med 100 kuverter med spændende stempler
Mappe med 100 kuverter med spændende stempler Her finder du mange spændende kuverter. Der er flere ens frankerede kuverter, men alle med forskellige stempler. Desuden andet spændende. Ekstra interessant for samlere af syempler (B52)
Kategori: Breve/Forsendelser
14 kuverter med spændende stempler på gode mærker
14 kuverter med spændende stempler på gode mærker Se eksempler på scans (s1)
Kategori: Breve/Forsendelser
1917. Diverse blokke med stempler
1917. Diverse blokke med stempler Se scans (kspap)
Kategori: Stempler
Danmark. Planche med stempler 1851-1864
Danmark. Planche med stempler 1851-1864 Se scan
Kategori: Stempler
18 FDC m. miniark + varianter. Stempler 1988-2011
18 FDC m. miniark + varianter. Stempler 1988-2011 I et flot Leuchtturm album me kassette får du 18 FDC med miniark. Flere store fra 1998-2002, samt Hafnia m.m. Desuden 3 sider med stempler, som er ret interessante. De to sider ligner stempler der er klippet af store FDC'ere. Se scans (438)
Kategori: Førstedagskuverter
DDR. 17 sider med stempler
DDR. 17 sider med stempler Flot Lindner-album på 64 sider, hvor der er mærker på de 17. Se eksempler på scans (b33)
Kategori: Østtyskland
4 skilling. Flere forskellige stempler
4 skilling. Flere forskellige stempler Se scans (map2)
Kategori: Klassiske Udgaver 1851-1870
1897-1899 Postkort fra London og Rotterdam til Heilbronn
1897-1899 Postkort fra London og Rotterdam til Heilbronn Her finder du 12 meget flotte brevkort med nogle klare og tydelige stempler. 7 kort fra London til Heilbronn og 5 kort fra Rotterdam til Heilbronn.   Flot kvalitet - se scan
Kategori: Tysk Post i udlandet
Frankrig. Helsag fra 1883 til Tyskland. Flere stempler
Frankrig. Helsag fra 1883 til Tyskland. Flere stempler Se scans
Kategori: Frankrig
4 skilling. 1868. "Kjøbenhavn -blå stempler"+ "Stubbekøbing"
4 skilling. 1868. Se scans (map1)
Klokken 22.00 Sunday den 15. September 2019
Brev med 3 stempler "Hjørring" - Fra Børglum Herredscontoir
Brev med 3 stempler Se scans
Kategori: Præfilateli & Frimærkeløse Forsendelser
Sverige. Helsag. 1887. 2 Stempler "Warberg + Skene"
Sverige. Helsag. 1887. 2 Stempler Se scans (sh10)
Klokken 21.30 Sunday den 15. September 2019
Kategori: Breve/Forsendelser
Sverige. Helsag. 1888. 2 Stempler "Warberg +Bundholmen"
Sverige. Helsag. 1888. 2 Stempler Se scans (sh9)
Kategori: Breve/Forsendelser
Danmark. Sjovt album med stempler, varianter, ark, gamle
Danmark. Sjovt album med stempler, varianter, ark, gamle Et sjovt album med en masse forskelligt. Der er ialt 10 sider med en masse forskelligt. Se scans.
Klokken 21.00 Sunday den 15. September 2019
England. 1883. Afa 82+83. Lux-stempel. Værdi 3400 kr.-
England. 1883. Afa 82+83. Lux-stempel. Værdi 3400 kr.- TEMAAUKTION To meget flotte mærker. Se scan. Ekstraordinære gode stempler. (lot350)
Klokken 14.00 Sunday den 15. September 2019
Kategori: England
Sverige. Mærker fra 1858-1877. Flere med flotte stempler
Sverige. Mærker fra 1858-1877. Flere med flotte stempler Meget spændende planche. Se stemplerne på flere af mærkerne
Klokken 13.30 Sunday den 15. September 2019
Dansk Officersbælte Sam Browne i brunt læder
Dansk Officersbælte Sam Browne i brunt læder "Sam Browne" med skrå rem. Ingen synlige stempler. Brugsspor, et par syninger er gået op, men god stand. Livvidde ca 100 cm.
Klokken 17.00 Friday den 13. September 2019
Kategori: Danmark, Hæren
Tysk Rige: GODT PARTI mest rundstemplet. Afa ca. kr. 12.000-
Tysk Rige: GODT PARTI mest rundstemplet. Afa ca. kr. 12.000- Mest pæn til flot rundstemplet kvalitet. Mange bedre INFLA mærker med læsbare stempler !!! Ej undersøgt for stempler i brugsperioden !!!!!!!! MULIGHEDER !!!!!!!!!!
Klokken 09.00 Monday den 9. September 2019
Kategori: Tyske Rige