Søgeresultat for Klistermærke

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen Klistermærke indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste Klistermærke auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste Klistermærke auktioner - alle samlet ET sted.

Dsb

dsb Stort askebæger fra S-tog fra dengang togene blev røgfrie. Der er også 2 askeposer, så folk kunne bruge disse samt et klistermærke. I forsendelseskasse med portoetiket fra S-tog Der er også følgebrev
Klokken 15.40 Wednesday den 30. March 2016
Kategori: DSB

Lledo veteranbiler i æsker og salgsæske

Lledo veteranbiler i æsker og salgsæske som ny i æske æske med let brugspræg 6 Lledo veteran biler i æsker samt pakket i en brun papæske med Lledo klistermærke
Klokken 12.00 Friday den 11. March 2016
Kategori: Lledo

Ny pris!!! Tuborg klistermærke samling 20 stk

Ny pris!!! Tuborg klistermærke samling 20 stk Ny pris - Tuborg klistermærke samling 20 stk
Klokken 17.30 Wednesday den 13. January 2016
Kategori: Klistermærker
Adidas klistermærke samling 42 stk
Adidas klistermærke samling 42 stk Adidas klistermærke samling 42 stk
Klokken 13.10 Wednesday den 13. January 2016
Kategori: Klistermærker
Tuborg klistermærke samling 20 stk
Tuborg klistermærke samling 20 stk Tuborg klistermærke samling 20 stk
Kategori: Klistermærker
Anders And & Co. 1976, nr. 47 (med klistermærke)
Anders And & Co. 1976, nr. 47 (med klistermærke) Anders And & Co. 1976, nr. 47. Inkl. halv sjældent klistermærke "Der er rap i Anders And & Co." Både blad og klistermærke er i flot stand.
Klokken 19.20 Sunday den 13. December 2015
Kategori: Anders And
Trap Team Trap Master KNIGHT MARE + Trap Master Knight Light
Trap Team Trap Master KNIGHT MARE + Trap Master Knight Light Inkl samlekort og klistermærke med internet kode til begge figurer. Trap Team Trap Master KNIGHT MARE : Brugt få gange. Trap Team Trap Master Knight Light : Ny og ubrugt dog uden emballage Udgået.
Klokken 19.40 Monday den 16. November 2015
Kategori: Børnespil
Nis Stougaard - Relief
Nis Stougaard - Relief Skønt stort relief med fiskere i Svannike af Nis Stougaard. H. x B, 27 x 27 cm. - Stemplet på bagsiden samt et lille klistermærke. I rigtig fin stand - bortset fra et lille og ikke særlig synligt krab i leret på øverste højre hjørne.
Klokken 19.30 Sunday den 13. September 2015
Kategori: Keramik
Lego City, 7997 Train Station
Lego City, 7997 Train Station Komplet pånær 1 klistermærke til en pakke. Inklusive samlevejledning. Kommer fra et røgfrit hjem! Se også mine andre auktioner!
Klokken 17.30 Sunday den 21. June 2015
Kategori: Lego City
Lego, 4554 Metro Station, UDGÅET !!
Lego, 4554 Metro Station, UDGÅET !! Inklusive printet samlevejledning. Mangler: 1 skilt men klistermærke 2 klistermærker til gule breve Kommer fra et røgfrit hjem. Se også mine andre auktioner!
Klokken 16.50 Sunday den 7. June 2015
VW Van T2 'Modessa Design'
VW Van T2 'Modessa Design' Tekno no 405 med brugsspor i lak, hele ruder og sprosser, ruller godt. Kender ikke denne reklame, mærket er et klistermærke.
Klokken 15.20 Sunday den 7. June 2015
Kategori: Biler
Lego Technic 9397 Logging Truck - næsten ny
Lego Technic 9397 Logging Truck - næsten ny Æsken er dog åbnet og min søn er begyndt at bygge den, men har mistet interessen. Klistermærke ark er ikke brugt.  Det er for ham jeg sælger den = ektra lommepenge :-)
Klokken 10.40 Thursday den 12. March 2015
Kategori: Technic
Samling af E.K dåser 11 stk.
Samling af E.K dåser 11 stk. E.K. Dåser i pæn stand. Af anmærkninger er: Et klistermærke på den ene kaffe dåse og en dåse med mindre afslag i kantbund. Let brugsridser. Ellers flot stand efter alder. 1 stor D: 17,5 cm. - 3 mellem D:14 cm. (hvor der står kaffe på den ene) 6 mindre D:1
Klokken 08.30 Wednesday den 4. March 2015
Kategori: Loppefund
Georg Jensen SPIRAL TIL JULEUROER
Georg Jensen SPIRAL TIL JULEUROER Spiral fra Georg jensen  til juleuroer - som ny. Original emballage medfølger, men denne papemballage har lidt brugsspor - især bagpå, hvor den har været lukket af et klistermærke. Der er et lille stykke bånd med, men meget begrænset
Klokken 15.31 Sunday den 1. March 2015
Kategori: Georg jensen
2 ægte retrovaser, Aseda Glasbruk - Design: Bo Borgström
2 ægte retrovaser, Aseda Glasbruk - Design: Bo Borgström Vaserne er 20 cm høje, med luftboble i foden, og uden afslag eller skader, men med helt ubetydelige spor brug. Du får begge vaser i et bud. Vaserne er usignerede, ganske enkelt fordi man mærkede varerne med et lille klistermærke, der for længst er forsvun
Klokken 23.30 Friday den 20. February 2015
Kategori: Antikt glas
Johny Wilslew - Signeret og nummeret
Johny Wilslew - Signeret og nummeret Johny Wilslew Indrammet / Passepartout    Signeret J Wilslew      og nummereret 30/500. Bemærk under glasset er der kommet nogle tordenfluer og billedet trænger derfor til en form for rensning! ( Bag på billedet sidder et ældre klistermærke med kunstneren
Klokken 20.40 Saturday den 14. February 2015
Kategori: Litografier
Windows 7 Pro - DK
Windows 7 Pro - DK Windows 7 Professional - DK Om licensen: Der leveres et stk. original OEM licens-klistermærke (licensnøgle) Som du kan bruges til alle pc'er uanset mærke/type. Om installations-mediet: Der leveres et stk. installations-medie med SP1. Dvd-mediet indeholder
Klokken 09.00 Wednesday den 3. December 2014
Kategori: PC Software
Windows 7 Professional - DK
Windows 7 Professional - DK Windows 7 Professional - DK Denne udgave er med Service-pack 1. Det medfølgende dvd-medie kan både installere 32bit og 64bit version. (du vælger selv) Om licensen: Der sendes et stk. original OEM licens-klistermærke (licensnøgle) som kan bruges til alle p
Klokken 20.00 Tuesday den 2. December 2014
Kategori: PC Software
Gasolin & Kim Larsen samling
Gasolin & Kim Larsen samling Jeg sælger min Gasolin & Kim Larsen samling 47 stk kassettebånd 1 stk dobbeltbånd 1 stk Gasolin fankort med autografer 1 stk Midt om natten stofflag 2 stk tidsskrifter Euroman og Ud & se 1 stk Gasolin klistermærke gasvingerne 5 stk Vhs bånd 1 stk dvd Midt
Klokken 19.40 Friday den 21. November 2014
Kategori: Kassettebånd
Windows 7 Professional - DK
Klokken 18.00 Wednesday den 19. November 2014
Kategori: PC Software
Kastrup Holmegaard - stor oceanblå Klukflaske
Kastrup Holmegaard - stor oceanblå Klukflaske Stor og super flot gammel 4-kantet klukflaske i oceanblå med massiv klar flad prop og kuglet bund fra 1960' erne. H. ca. 24,5 cm. med prop - mundblæst - med org. gammelt klistermærke. I super flot stand - helt uden skår, revner eller anden skade. Ser ud s
Klokken 23.51 Monday den 17. November 2014
Kategori: Holmegaard
Anders and årgang 1951 uden nr . 8
Anders and årgang 1951 uden nr . 8 En flot årgang 1951 uden nr. 8 Specielt nr 2 vil jeg gerne fremhæve. Et near mint nr. Til kr 4000 alene for det blad. Flotte nr i standen minimum vf.Tilføjelse. Nr 7 har et klistermærke på billedet. Det sidder selvfølgelig ikke på bladet men på selve plas
Klokken 21.50 Monday den 17. November 2014
Kategori: Anders And
Windows 7 Professional - DK
Klokken 13.40 Wednesday den 12. November 2014
Kategori: PC Software
Windows 7 Pro - DK
Windows 7 Pro - DK Windows 7 Professional - DK Denne udgave er med Service-pack 1. Det medfølgende dvd-medie kan både installere 32bit og 64bit version. (du vælger selv) Om licensen: Der sendes et stk. original OEM licens-klistermærke (licensnøgle) som kan bruges til alle p
Klokken 09.21 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: PC Software
Windows 7 Professional - DK
Kategori: PC Software
Arkitektlamper 10 stk
Arkitektlamper 10 stk Gamle arkitektlamper. Brun, grå, orange, støvgrøn. De fleste har holder. Alle virker. Et par stykker har et klistermærke på skærmen.
Klokken 08.32 Tuesday den 11. November 2014
LEGO 12v tog (7745) m. skin + strømfors. + 2 skif.spor +bygv
LEGO 12v tog (7745) m. skin + strømfors. + 2 skif.spor +bygv Sættet er ikke i æske.      ---    Iflg. byggevejledningen, som er med, kan man se at æsken har haft nr. 7745 og er fra 1985 (der er en løs side i byg.vejl.). Igen iflg. bygvejl. mangler der - 3 stk. sveller, 1 klistermærke-teksten til et skilt og 2 små k
Klokken 14.40 Thursday den 29. May 2014
ESK 730 (Komplet samling). SJÆLEN SAMLING.
ESK 730   (Komplet samling).  SJÆLEN SAMLING. Se foto Meget flot samling af mærker fra ESK730. Alle mærker er forskellige samt størrelse . ESK 730 (VIS SUPERNE) er et klistermærke som er sat på tavlen. Jeg vil anbefale at man lader mærket sætte, tavle medfølger i bydet. Kan også hentes imod betaling.
Klokken 19.20 Tuesday den 13. May 2014
Kategori: Danmark, Flyvevåbnet
Jean Yves Tourbin ‎– Gayan - Yderst sjælden - som ny
Jean Yves Tourbin ‎– Gayan - Yderst sjælden - som ny Privat-udgivelse fra 1981. Dansk/fransk progressiv/psykedelisk folk album. Udgivet i 300 eksemplarer. Står næsten som ny. Da det har været en biblioteksplade er der et rødt stempel på cover, samt et gult klistermærke på den ene label. Cover/Plade er NM/NM
Klokken 18.51 Thursday den 8. May 2014
Kategori: Dansk musik
Gasolin -relaterede klistermærke
gasolin -relaterede klistermærke sjælden
Klokken 11.18 Monday den 14. April 2014
Kategori: Magasiner & plakater
Lego technic lastbil model nr. 8479 med byggevejledning
Lego technic  lastbil  model nr. 8479  med byggevejledning her er en flot lego model nr. 8479 stor grøn lastbil med en hel, pæn brugt byggevejlednin,  du får den tilsendt i bygget stand, der er lavet nye klistermærke som du kan klippe ud og påklistre hvis det ønskes, se billederne af den byggede model som er det
Klokken 20.40 Friday den 11. April 2014
Kategori: Technic
Windows Server 2008 R2 STD SP1 64-bit OEM + 5 CALs
Windows Server 2008 R2 STD SP1 64-bit OEM + 5 CALs Fuld lovlig licens i oprindelig udåbnet og uskadet emballage. Fuld installation til S erver 2008 R2 STD SP1  64-bit OEM  + 5 Windows Server CALs med ægte COA klistermærke (aktiveringsnøgle) licens. Aktiveringen kan gøres online eller ved at ringe til Micr
Klokken 16.10 Monday den 7. April 2014
Kategori: PC Software
Dan turee-tømmer claus-søren seirup
dan turee-tømmer claus-søren seirup lp er fin der er revet et stykke af på bagcover efter et klistermærke men ellers fin og sjælden
Klokken 12.30 Sunday den 23. March 2014
Kategori: Dansk musik
Flot bardisk med vask.
Flot bardisk med vask. Flot bardisk med vask. Formet som et U med afrundet hjørner, har aldrig været sat op. Ok den skal gøres ren efter klistermærke fra tidligere salgsskilt, og tøres af med en sæbeklud. Mål: Bredde = 1.9m, dybde = 1.5m højde = 1,2m Overste plade 25cm bredde,
Klokken 19.10 Sunday den 23. February 2014
Kategori: Øvrige møbler
Iittala Alvar Aalto Vase - Hvid opal 160 mm - mundblæst
Iittala Alvar Aalto Vase  - Hvid opal 160 mm - mundblæst Savoy vasen blev designet i 1937 af Alvar Aalto. Stor mundblæst vase i hvid opal fra finske Iittala. Med originalt klistermærke samt signeret i bunden. H. 16 cm. Som ny.
Klokken 11.40 Thursday den 9. January 2014
Kategori: Glas- vaser, skåle, kander m.m.
HOBBYTRADE DSB Me 1511 digital DCC
HOBBYTRADE DSB Me 1511 digital DCC Hobbytrade DSB Me 1511 DCC - forsynet med LENZ decoder   Som ny i org. æske (æsken er forsynet med uoriginalt klistermærke i den ene ende)
Klokken 12.57 Wednesday den 8. January 2014
Kategori: DSB
B&O BANG & OLUFSEN BEOPOWER 1000 + DIVERSE
B&O BANG & OLUFSEN BEOPOWER 1000 + DIVERSE HER BYDES DER PÅ B&O BANG & OLUFSEN BEOPOWER 1000 + DIVERSE B&O PRODUKTER. BEOLIT 1000 REKLAME I TYKT PAPIR KLISTERMÆRKE REKLAME LAVET SOM EN FOD KLISTERMÆRKE I RØD OG HVID BEOCOM 6000 DIVERSE PAPÆSKE MED B&O TRYK BEOPOWER 1000 - VIRKER IKKE
Klokken 13.40 Sunday den 29. December 2013
Eksklusiv Harry Potter box - Engelsk tekst!
Eksklusiv Harry Potter box - Engelsk tekst! Sprit ny og ulæst samling af alle Harry Potter bøgerne (1-7) på engelsk . Bøgerne er samlet i en "collectors" kuffert. Sættet indeholder også et ubrugt eksklusivt klistermærke ark!! Alt er i perfekt ubrugt stand!
Klokken 16.20 Friday den 27. December 2013
Kategori: Fantasy
THE CATS SIGNED BY THE CATS 1972 NY LP MED KLISTERMÆRKER NYT
THE CATS SIGNED BY THE CATS 1972 NY LP MED KLISTERMÆRKER NYT HOLLANDSK LP, 1972. IMPERIAL RECORDS, HOLLAND, 5C 056-24756, STEMRA, STEREO. SUPERFLOT SOOM NYT, SE FOTOS. MED FLOTTE PRINTEDE AUTOGRAFER PÅ FRONT ALBUM COVERET ØVERST, SAMT PÅ DET FLOTTE STICKER / KLISTERMÆRKE SÆT, SE FOTOS. MED ORIGINALT INNER SLEEVE ME
Klokken 13.40 Friday den 13. December 2013
Kategori: Børnemusik
TEKNO VOLVO TRÆKKER MED BLOKVOGN
TEKNO VOLVO TRÆKKER MED BLOKVOGN Forakslen er let bøjet og der er limrester fra et klistermærke på taget. Se billeder og bedøm selv standen. Se også mine andre spændende auktioner.
Klokken 11.10 Wednesday den 11. December 2013
Kategori: Biler
Holmegaard - Stor rød Cocoon vase
Holmegaard - Stor rød Cocoon vase Holmegaarad Glasværk 2005 - Stor ægformet vase fra serien "Cocoon" blæst i opalglas med mørkerødt overfang. Design: Peter Svarrer. H. 26 cm. - med originalt klistermærke. I perfekt stand.
Klokken 09.11 Tuesday den 26. November 2013
Kategori: Holmegaard
Iittala Alvar Aalto Vase - Hvid opal 160 mm
Iittala Alvar Aalto Vase  - Hvid opal 160 mm Alvar Aalto stor vase i hvid opal fra finske Iittala. Med originalt klistermærke samt signeret i bunden. H. 16 cm. Som ny.
Klokken 18.00 Friday den 22. November 2013
MAS - Stor figur Kirkegængeren - 33 cm.
MAS - Stor figur Kirkegængeren - 33 cm. Stor flot Michael Andersen figur af kirkegængeren nr. 3318/3 i persia glasur. H. 33 cm. - Stemplet og med klistermærke i bunden. I fin og hel stand.
Klokken 17.11 Friday den 22. November 2013
Kategori: Michael Andersen keramik
SEX PISTOLS : FLOGGING A DEAD HORSE VG+/ VG+
SEX PISTOLS : FLOGGING A DEAD HORSE  VG+/ VG+ 1979 VIRGIN V2142. - LILLE KLISTERMÆRKE PÅ COVER,SE FOTO - BILLEDE 2 ER BAGSIDEN.
Klokken 14.00 Sunday den 17. November 2013
Kategori: Punk
BRUCE SPRINGSTEEN : CHIMES OF FREEDOM - NM/VG - MAXI
BRUCE SPRINGSTEEN : CHIMES OF FREEDOM  -  NM/VG - MAXI special 4-track 12" vinyl 33 omdr. - 1988 colombia 4c 4445 - lille klistermærke på cover. cover bukket lid i hjørner ,se foto. Trackliste, se foto.
Klokken 21.05 Friday den 15. November 2013
Kategori: Pop & rock
JUDAS PRIEST : BRITISH STEEL - EX+/EX
JUDAS PRIEST : BRITISH STEEL  -  EX+/EX 1980 CBS 3241 - LILLE KLISTERMÆRKE PÅ COVER,SE FOTO
Klokken 19.42 Saturday den 2. November 2013
Kategori: Heavy
ORIGINAL TYSK LUFTSCHUTZ "GLADIATOR" HJELM MED HAGEKORS
ORIGINAL TYSK LUFTSCHUTZ MEGET FLOT STAND!  KUN LIDT PATINA ! STØRRELSE 57 OG MÆRKET M.K I INDERHJELMEN. INGRAVERET STEMPEL: RL2-40/2 OG HÔCHSTPREIS RMK8-. I NAKKEN OG  KLISTERMÆRKE NEDENUNDER. MED ORIGINAL HAGEREM. -DET ER EFTERHÅNDEN SVÆRT AT FINDE SÅDAN EN HJELM HVOR HAGEKORSE
Klokken 14.00 Friday den 1. November 2013
Kategori: Originalt
AC/DC : HIGHWAY TO HELL - EX/VG
AC/DC : HIGHWAY TO HELL -  EX/VG 1979 ATLANTIC ATL 50 628 - LILLE KLISTERMÆRKE OG RESTER AF DO. PÅ COVER,SE FOTO.
Klokken 11.10 Monday den 28. October 2013
Kategori: Heavy
BRUCE SPRINGSTEEN : THE RIVER - M/M/M - 2LP.
BRUCE SPRINGSTEEN : THE RIVER  - M/M/M  -  2LP. FORSEGLET EMBALLAGE , KLISTERMÆRKE PÅ BAGSIDE "FONA!!!"
Klokken 21.00 Sunday den 20. October 2013
Kategori: Pop & rock
LEGO TOG 12V 2 STK. SHELL TANKVOGNE SÆT NR. 7816 (1980)
LEGO TOG 12V 2 STK. SHELL TANKVOGNE SÆT NR. 7816 (1980) Begge sæt er komplette & i næsten perfekt stand. Alle klodser ser ud som nye. Der mangler dog et Shell klistermærke på den ene Lego-figur. Bemærk: ingen original byggevejledning! Sælges som vist på billederne! Porto er baseret på forsikret pakkepostforsen
Klokken 21.40 Wednesday den 9. October 2013
Kategori: Legotog og baner