Søgeresultat for 12000

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen 12000 indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste 12000 auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste 12000 auktioner - alle samlet ET sted.

Meget flok og fejlfri blok - prøvet - AFA 12000

Meget flok og fejlfri blok - prøvet - AFA 12000 Meget flok og fejlfri blok, som er prøvet af Bundesprøver Schegel - AFA 12000
Klokken 09.21 Friday den 4. March 2016
Kategori: Fransk Zone

12000 mark tyskland

12000 mark tyskland 12000 mark i 1000 mark sedler fra 1910 flotte
Klokken 03.10 Friday den 4. March 2016
Kategori: Samlinger og diverse sedler

Danmark AFA 15A - 16 skilling 12 ½ grovtakket mærket er tynd

Danmark AFA 15A - 16 skilling 12 ½ grovtakket mærket er tynd Danmark AFA 15A - 16 skilling 12 ½ grovtakket mærket er tynd AFA 12000 kr
Klokken 09.30 Wednesday den 3. February 2016
Kategori: Stemplet
SBZ/DDR 32 breve 1946-61 , Michel 2012 ca. 1600€, 12000 kr
SBZ/DDR 32 breve 1946-61 , Michel 2012 ca. 1600€, 12000 kr 1-3 udlandsbreve med 2xSBZ nr. 191 4-8 udlandsbrevkort med 1xSBZ nr. 192 9-10 udlandsbreve med 1xSBZ nr. 194 11-12 udlandsbrevkort med 3xSBZ nr. 215 13-14 udlandsbreve med 5xSBZ nr. 215 15 tryksagskort med 1xSBZ nr. 215 16 udlandsbrevkort med 2xSBZ nr 217
Klokken 17.10 Wednesday den 6. January 2016
Kategori: Østtyskland
16 skilling. Linietakket 12½. AFA kr. 12000.-
16 skilling. Linietakket 12½.  AFA kr. 12000.- Pænt mærke, som dog hsr en tynd plet ved vandmærket, hvorved der er kommet et lille hul i mærket
Klokken 09.10 Tuesday den 24. November 2015
Kategori: Stemplet
Chesterfield Lædersofa
Chesterfield Lædersofa Chesterfield Lædersofa , 3 Pers. Ca. 3 år. Nypris 12000. Røgfrit hjem
Klokken 00.20 Thursday den 22. October 2015
Kategori: Lædersofaer
Xerox Phaser 8400 farve Laserprinter
Xerox Phaser 8400 farve Laserprinter Xerox farve laserprinter fungerer og der kan stadig købes forsyninger/reservedele til denne. Nypris 12000 kr.
Klokken 00.10 Thursday den 24. September 2015
Kategori: Tilbehør
Clint Eastwood Rawhide dukke i box
Clint Eastwood Rawhide dukke i box Fin Eastwood dukke fra TV Serien Rawhide . Dukken er nummeret som nr 1 ud af 12000, disse her er produceret i 1997. Dukken er ca 26 cm høj. Og er i original æske. Vanskelig og få fat i...
Klokken 20.50 Sunday den 6. September 2015
Kategori: Souvenirs
MÄRKLIN H0 37335 EL. LOK. SNCF SERIE BB 12000 METAL, DIGITAL
MÄRKLIN H0 37335 EL. LOK. SNCF SERIE BB 12000 METAL, DIGITAL SIDSTE MODEL MÄRKLIN H0 NR. 37335 DIGITAL EL LOK. KROKODILLE TIL FJERN OG LOKAL TRAFIK   BB 12 000  FRA SNCF FABRIKSNY METALUDGAVE  I DUEBLÅ EPOKE III ENGANGSUDGAVE MÄRKLIN 150 ÅRS JUBILÆUM  NYHED 2010 LOK. MED DIGITAL-DECODER HØJYDELSESMOTOR MED MEGET ST
Klokken 10.40 Thursday den 3. September 2015
Kategori: El
Xerox Phaser 8400
Xerox Phaser 8400 Xerox farve laserprinter fungerer og der kan stadig købes forsyninger/reserveldel til denne. Nypris 12000 kr.
Klokken 15.30 Wednesday den 2. September 2015
Kategori: Tilbehør
BERLIN SAMLING POSTFRISK. AFA 12000 KR. KOMPLET 1963-90
BERLIN SAMLING POSTFRISK. AFA 12000 KR. KOMPLET 1963-90 KOMPLET 1963-90 + LIDT FØR. MÆRKER SIDDER DOBBELT FRA 1976-79. 1958-79 I SPECIEL ALBUM MED KLEMLOMMER. 1975-90 PÅ LEUTTHURM FORTRYKS SIDER MED KLEMLOMMER. FÅ HÆNGSLET I DEN GAMLE DEL RESTEN POSTFRISK. AFA 12000 KR.
Klokken 22.10 Thursday den 28. May 2015
Kategori: Berlin
Lænestol senior
lænestol senior Motordrevet lænestol med løfte og liggefunktion. 1½ år gammel. Nypris 12000 kr. Kan leveres på Sjælland mod betaling.
Klokken 20.50 Monday den 11. May 2015
Kategori: Læderlænestole
200 stk. EL FUEGO hættetrøjer
200 stk. EL FUEGO hættetrøjer Sælger dette vareparti hættetrøjer både stk vis og som vareparti. Du kan se priserne nedenunder. Denne annonce er prisen for 200 stk. = 12000 kr. Hvis du ønsker 1 stk. eller større parti, så se mine andre annoncer. .... 400 stk. hættetrøjer af mærket EL F
Klokken 23.01 Tuesday den 31. March 2015
Kategori: 100+ varer pr. bud
200 stk. EL FUEGO hættetrøjer
Klokken 22.40 Tuesday den 31. March 2015
Kategori: 100+ varer pr. bud
DWI - AFA 9 - 14 cents - kat. værdi: 12000,-
DWI - AFA 9 - 14 cents - kat. værdi: 12000,- x
Klokken 13.50 Sunday den 29. March 2015
Kategori: Stemplet
Klokken 14.20 Sunday den 22. March 2015
Kategori: Stemplet
Klokken 15.00 Sunday den 15. March 2015
Kategori: Stemplet
Klokken 20.40 Sunday den 8. March 2015
Kategori: Stemplet
Klokken 12.20 Sunday den 1. March 2015
Kategori: Stemplet
Nr 17 - flot kvalitet - AFA 12000
Nr 17 - flot kvalitet - AFA 12000 Nr 17 - flot kvalitet - AFA 12000
Klokken 23.50 Friday den 27. February 2015
Kategori: Tyske Stater
Nr 10 - flot kvalitet - AFA 12000
Nr 10 - flot kvalitet - AFA 12000 Nr 10 - flot kvalitet - AFA 12000
Kategori: Tyske Stater
Meget flot postfrisk blok - AFA 12000 - prøvet
Meget flot postfrisk blok - AFA 12000 - prøvet Meget flot postfrisk blok - AFA 12000 - prøvet
Klokken 19.10 Wednesday den 25. February 2015
Kategori: Tyske Lokaludgaver
Klokken 11.10 Saturday den 21. February 2015
Kategori: Stemplet
Klokken 14.00 Saturday den 14. February 2015
Kategori: Stemplet
Klokken 16.20 Friday den 6. February 2015
Kategori: Stemplet
Loom Twister
Loom Twister Salgs kasse med 48 poser á 300 stk. Ialt 12000 bånd. Alle poser med hækkelnål.
Klokken 14.40 Wednesday den 4. February 2015
Klokken 10.10 Friday den 26. December 2014
Kategori: Stemplet
Klokken 11.30 Saturday den 20. December 2014
Kategori: Stemplet
Klokken 11.41 Sunday den 14. December 2014
Kategori: Stemplet
Klokken 12.10 Monday den 8. December 2014
Kategori: Stemplet
Klokken 12.00 Tuesday den 2. December 2014
Kategori: Stemplet
Klokken 11.40 Wednesday den 26. November 2014
Kategori: Stemplet
ROLEX UR CA 1966 FIN STAND
ROLEX  UR  CA 1966  FIN STAND URET ER MED ÆGTHEDS CERTIFIKAT OG  KVITTERING  FRA AUKTIONSKØB  få brugsspor  vurderet til ca 12000 kr
Klokken 15.00 Friday den 21. November 2014
Kategori: Rolex
Klokken 14.20 Thursday den 20. November 2014
Kategori: Stemplet
Klokken 12.10 Friday den 14. November 2014
Kategori: Stemplet
KMGM Skrivebord sælges
KMGM Skrivebord sælges Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kassetteformet plade med tre indfældede skuffer. Købt på auktion for uanbringeligt gods, derfor ingen kvittering. Helt nyt! Aldrig været pakket ud. NY PRIS 12000 k
Klokken 09.02 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Skriveborde
Klokken 08.50 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Berlin
Perfekt Takket afa 14A Lux stemplet
Perfekt Takket afa 14A                Lux stemplet Perfekt Takket afa 14A Ritig flot Linietakket Retvendt Stempel (lux) Nummer stempel 89 Afaværdi 12000 Se scan   Ny information er tilføjet d. 10/11/2014 05:51 :Fragten er på købers regning og ikke som der står sælgeres det er en fejl . aner ikke hvo
Klokken 08.42 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Stemplet
DANMARK POSTFRISK/HÆNGSLET SAML.OPSAT I ALBUM .AFA 12000 KR
DANMARK POSTFRISK/HÆNGSLET SAML.OPSAT I ALBUM .AFA 12000 KR AFA VÆRDI 12000 KR. MANGE GODE BLA. 234, 262A M.FL. DE FØRSTE 1½ S. ER HÆNGSLET. RESTEN (STÅLSTIK) ER POSTFRISK PÅ NÆR DE PAR STK. DER SIDDER PÅ HOVED (HÆNGSLET)
Klokken 08.33 Tuesday den 11. November 2014
Klokken 08.21 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Stemplet
Super flot brudekjole fra TOMY MARIAGE
Super flot brudekjole fra TOMY MARIAGE S: super flot brudekjole sælges for en god veninde Mærke: Tomy Mariage PARIS Str L Ca 40/42 I råhvid med halterneck, bar ryg og lille slæb + bindebånd I ryggen, passer til en person som er ca 160 cm høj. Den er renset. Pris fra ny 12000.- Befinder sig i V
Klokken 07.55 Tuesday den 11. November 2014
Kategori: Hvide
40 stk. nyt og brugt str. M-L
40 stk. nyt og brugt str. M-L 40 stk bluser, bukser mm. Nypris ca. 12000,- fra bla. Whiite, Rosemunde, staff, Edith &Ella, Signal, Armani T Shirts, Saint Tripez, H2O, sko str 39/40 ( kun et par ), Modstrøm, Rutzou, Munthe PLUS Simonensen mfl. Noget er nyt og ubrugt og andet godt brugt
Klokken 10.01 Wednesday den 28. May 2014
Tyske Rige
Tyske Rige Meget flot og perfekt postfrisk sæt - AFA 12000
Klokken 13.30 Wednesday den 14. May 2014
Kategori: Tyske Rige
BUNDT MED 100 STY. AFA 22 Afa pris 12000,00
BUNDT MED 100 STY. AFA 22 Afa pris 12000,00 BUNDT MED 100 STY. AFA 22 Afa pris 12000,00
Klokken 19.33 Tuesday den 8. April 2014
Kategori: Stemplet
BLOK IPOSTA 1930. AFA VÆRDI 12000 KR. SJÆLDEN BLOK.
BLOK IPOSTA 1930. AFA VÆRDI 12000 KR. SJÆLDEN BLOK. MÆRKERNE ER POSTFRISKE. LET HÆNGSLET I MARGEN BLOKKEN ER GÅET LIDT OP I BUNDEN MELLEM MRK. OG MARGEN. SES IKKE NÅR DEN LIGGER NED. SENDES SOM FORSIKRET PAKKE. ØNSKES DEN SENDT SOM ALM. BREV ER DET PÅ KØBERS ANSVAR.
Klokken 20.31 Monday den 7. April 2014
Kategori: Tyske Rige
Prijon barracuda Havkajak
Prijon barracuda Havkajak Flot havkajak i kraftig plast sælges. Meget stabil og glider godt igennem vandet. nypris 12000 sælges med pagaj og indbygget ror
Klokken 16.50 Thursday den 20. March 2014
Kategori: Øvrige både
Pijon barracuda Havkajak
Pijon barracuda Havkajak Flot havkajak i kraftig plast sælges. Meget stabil og glider godt igennem vandet. nypris 12000 sælges med pagaj og indbygget ror
Klokken 14.50 Wednesday den 19. March 2014
Kategori: Øvrige både
1801 - Minde sølvmedalje for Danmarks besættelse af Hamborg
1801 - Minde sølvmedalje for Danmarks besættelse af Hamborg 1801 Minde sølvmedalje for Danmarks besættelse af Hamborg Sjælden medalje i flot kvalitet Bergsoe nr. : 26 Slået i Hamborg Fra d. 29. marts, til d. 23. maj 1801, besætter 12000 danske styrker Hamborg, for på den måde at ødelægge Englands handel på Elben.
Klokken 22.50 Monday den 3. March 2014
Kategori: Danske medaljer
God Schwits samling AFA over 12000 Kr
God Schwits samling AFA over 12000 Kr Schwits samling på ca. 3000 mærker i pænt springbind med flotte schaubek sider fra start til 1966 og mange bag i bog sider, der til 2 ældre indstiks album, det ene med ca 500 mærker, det andet med ca.1200 mærker og 3 miniark, der er mange gamle mærker, al
Klokken 10.10 Friday den 28. February 2014
Kategori: Schweiz
RUSLAND-stor samling i 9 Leuchturm album med lommer til 2006
RUSLAND-stor samling i 9 Leuchturm album med lommer til 2006 RUSLAND-stor samling i 9 Leuchturm album med lommer til 2006 ser ud til at være komplet fra ca 1960 til 2006. katalog pris ca 45 - 50000 kr. Ny pris alene for album ca 12000 kr
Klokken 08.45 Saturday den 15. February 2014
Kategori: Rusland/Sovjetunionen