Søgeresultat for ”tegn

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen ”tegn indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste ”tegn auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste ”tegn auktioner - alle samlet ET sted.

Danmark 10 / 1863 - 16 sk. rosalilla / stp ( jfa )

Danmark 10 / 1863 - 16 sk. rosalilla / stp ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : ingen tynde pletter, rift i NV , flot udseende mærke . Værdi Kr : 7500 . [pictu
Klokken 19.30 Wednesday den 30. March 2016
Kategori: Stemplet

Danmark 16y / 1873 - 2sk nr A90 ISO OMV RM / stp ( jfa )

Danmark 16y / 1873 - 2sk nr A90 ISO OMV RM  / stp ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : ingen tynde pletter - sjælden mærke tryk 5 . Værdi Kr : 10000 billig mulighed rif
Kategori: Stemplet

Danmark 23y / 4ø.tryk 12 pos A72 m. Carø. snit / stp ( jfa )

Danmark 23y / 4ø.tryk 12 pos A72 m. Carø. snit / stp ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : ingen tynde pletter Isoleret TYK RET Ramme med Carø. Snit - Fejlfri mærke med ATT. VJ
Klokken 17.30 Tuesday den 29. March 2016
Kategori: Stemplet
Berlin 35-41 / flot sæt stemplet mærker / stp ( jfa )
Berlin 35-41 / flot sæt stemplet mærker / stp ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : ingen tynde pletter . Værdi Kr : . [picture1] . [picture2] . [picture3] . [pict
Klokken 16.40 Tuesday den 29. March 2016
Kategori: Berlin
Tyske rige 623-26 / Olympiadeblok / **,* ( jfa )
Tyske rige 623-26 / Olympiadeblok / **,* ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : To små rester af hængsel øverst - mærkerne er postfriske . Værdi Kr : . [pictur
Klokken 16.21 Tuesday den 29. March 2016
Kategori: Tyske Rige
England EM 1996 / Samling incl 10 møntbreve / ( jfa )
England EM 1996 / Samling incl 10 møntbreve  /  ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Flot samling i grønt ringbind med breve og 10 møntbreve - stor indkøbs pris . forsende
Klokken 15.50 Tuesday den 29. March 2016
Kategori: Fodbold VM
Danmark PO 7,W,ø,l / Se tekst og billeder / ** ( jfa )
Danmark PO 7,W,ø,l / Se tekst og billeder / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Stor postfrisk blok ( marginal nr 157 Y ) . W Hak foroven i R i overtrykket - nr 81
Klokken 17.40 Monday den 28. March 2016
Kategori: Varianter og fejl
Danmark PO 7,W / Se tekst og billeder / ** ( jfa )
Danmark PO 7,W / Se tekst og billeder / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Stor postfrisk blok ( marginal nr 157 Y ) . Hak foroven i R i overtrykket - nr 97 i ar
Kategori: Varianter og fejl
Danmark PO 7,W / Se tekst og billeder / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Stor postfrisk blok ( marginal nr 157 Y ) . Hak foroven i R i overtrykket - nr 28 i ar
Kategori: Varianter og fejl
Danmark PO 20,20x / Se tekst og billeder / ** ( jfa )
Danmark PO 20,20x / Se tekst og billeder / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Stor postfrisk blok ( marginal nr 455 G ) . Manglende perler i højre side af øvre kro
Kategori: Varianter og fejl
Danmark PO 11,11x / Se tekst og billeder / ** ( jfa )
Danmark PO 11,11x / Se tekst og billeder / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Stor postfrisk blok ( marginal nr 364 Z ) . Manglende perler i højre side af øvre kron
Kategori: Varianter og fejl
Grønland 17-25 / Komplet sæt postfrisk / ** ( jfa )
Grønland 17-25 / Komplet sæt postfrisk / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : . . Værdi Kr : . [picture1] . [picture2] . [picture3] . . .
Klokken 18.40 Sunday den 27. March 2016
Kategori: Amerikaner Udgaven
Grønland PP 16 / 1937 Bredt og smal mærke / ** ( jfa )
Grønland PP 16 / 1937  Bredt og smal mærke  / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : sjov tilfælde fra 3 og 4 lodrette række perfekt postfrisk . Værdi Kr : . [pictur
Klokken 18.00 Sunday den 27. March 2016
Kategori: Pakkeporto
Grønland PP 15 / 1937 Marginal fireblok / ** ( jfa )
Grønland PP 15 / 1937  Marginal fireblok / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : perfekt postfrisk . Værdi Kr : . [picture1] . .
Kategori: Pakkeporto
Danmark / Samling SM postfrisk / ** ( jfa )
Danmark  / Samling SM postfrisk / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Sm 2A+4+7+9+10+13+14+19+53+55+ 59+60+64+69+70+76+82+85 ( sm 82 incl miniark ) . V
Klokken 16.50 Sunday den 27. March 2016
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark / Samling miniark postfrisk / ** ( jfa )
Danmark  / Samling miniark postfrisk / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : afa 1138+1241+1254-55+1294-97+1298 +1311+1390+1434+1453+1462+1477+1499+1507+1516+1560
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark / Lot miniark postfrisk / ** ( jfa )
Danmark  / Lot miniark postfrisk / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : afa 1390+3x1516+2x1560+1618+1604 +1662+1667A+1695A + småark 1479+80 . Værdi Kr
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Danmark PO 7 / Se tekst og billeder / ** ( jfa )
Danmark PO 7 / Se tekst og billeder / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : Stor postfrisk blok ( marginal nr 157 Y ) . Værdi Kr : . 9x200 + marginalen 1100 . spe
Klokken 16.30 Sunday den 27. March 2016
Kategori: Portomærker
Frankrig 44 / 1870. 80c. karmin AFA 2500 / stp ( jfa )
Frankrig 44 / 1870. 80c. karmin  AFA 2500 / stp ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : . Værdi Kr : . [picture1] . [picture2] . .
Klokken 19.00 Saturday den 26. March 2016
Kategori: Frankrig
Frankrig 42 / 1870. 30c. mørkbrun AFA 2200 / stp ( jfa )
Frankrig 42 / 1870. 30c. mørkbrun  AFA 2200 / stp ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : . Værdi Kr : . [picture1] . [picture2] . .
Kategori: Frankrig
Klokken 17.30 Wednesday den 23. March 2016
Kategori: Stemplet
Klokken 13.00 Wednesday den 23. March 2016
Kategori: Stemplet
Klokken 19.00 Monday den 21. March 2016
Kategori: Berlin
Klokken 18.50 Monday den 21. March 2016
Kategori: Fodbold VM
Kategori: Tyske Rige
Klokken 09.10 Monday den 21. March 2016
Kategori: Stemplet
Klokken 18.10 Sunday den 20. March 2016
Kategori: Stemplet
Grønland 2012 / komplet årsmappe / ** ( jfa )
Grønland 2012 / komplet årsmappe  / ** ( jfa ) TEGN : Lux = Luxus.stemplet. - ** = postfrisk - * = ubrugt-hængslet. OBS : Plancher og lot på mere end 3 objekter kan der forekomme blandet kvalitet. Beskrivelse : . Værdi Kr : . [picture1] . .
Klokken 11.40 Saturday den 19. March 2016
Kategori: Årsmapper
Klokken 09.20 Saturday den 19. March 2016
Kategori: Frankrig
Kategori: Frankrig
Klokken 22.50 Thursday den 17. March 2016
Kategori: Varianter og fejl
Kategori: Varianter og fejl
Klokken 20.40 Thursday den 17. March 2016
Kategori: Varianter og fejl
Klokken 20.20 Thursday den 17. March 2016
Kategori: Stemplet
Klokken 18.30 Thursday den 17. March 2016
Kategori: Varianter og fejl
Kategori: Varianter og fejl
Klokken 10.00 Thursday den 17. March 2016
Kategori: Pakkeporto
Kategori: Pakkeporto
Klokken 21.30 Wednesday den 16. March 2016
Kategori: Amerikaner Udgaven
Klokken 19.20 Wednesday den 16. March 2016
Kategori: Portomærker
Klokken 17.40 Wednesday den 16. March 2016
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Kategori: Postfrisk/Hængslet
Klokken 22.50 Tuesday den 15. March 2016
Kategori: Stemplet
Klokken 17.50 Monday den 14. March 2016
Kategori: Berlin
Klokken 17.30 Monday den 14. March 2016
Kategori: Fodbold VM
Kategori: Tyske Rige
Klokken 08.20 Saturday den 12. March 2016
Kategori: Årsmapper
Klokken 21.40 Thursday den 10. March 2016
Kategori: Varianter og fejl
Klokken 10.50 Thursday den 10. March 2016
Kategori: Varianter og fejl