Søgeresultat for ”guld”

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen ”guld” indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste ”guld” auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste ”guld” auktioner - alle samlet ET sted.

SMUK MEGET SJÆLDEN GULD DUKAT KONG FREDERIK & ARVEPRINS KNUD

SMUK MEGET SJÆLDEN GULD DUKAT KONG FREDERIK & ARVEPRINS KNUD SMUK MEGET SJÆLDEN GULD DUKAT PROOF-LIKE BRØDRENE KONG FREDERIK & ARVEPRINS KNUD 1899-1972 og 1900-1976 .900/1000 Au Oplag kun 2000 Stk! Nr.370! Dia. 20 mm Au 900/1000 21.6 Karat Vægt 3.5 gram Sendes med DAO til 40kr.
Klokken 20.30 Monday den 18. February 2019
Kategori: DK Guldmønter

Hvid Hør blazer str L

Hvid Hør blazer str L Lidt speciel blazer i hvid hør med guld broderet kant bånd og guld broderet lommer. Længere bagpå.  Skal renses da den er blevet skjoldet af at hænge.
Klokken 19.00 Monday den 18. February 2019

Feminin top fra Sara Kelly str 42

Feminin top fra Sara Kelly  str 42 Flot hvid top med broderi af guld og sølv. Lynlås i siden. Kan bruges både til hverdag og fest.
Kategori: Toppe
6 Forskellige Jetoner:
6 Forskellige Jetoner: 6 Forskellige Jetoner:  1.STORKØBENHAVNS AUTOMAT SERVICE ApS 10 2. KS Kjøbenhavns Sporveje Rabatpolet (guld farve) 3.25 KJØBENHAVNS SOMMER-TIVOLI (gold farve) 4.25 KJØBENHAVNS SOMMER-TIVOLI (sølv farve) 5. 25 DYREHAVSBAKKEN, TELTHOLDERFORENINGEN 1885 6.Ba
Klokken 22.00 Sunday den 17. February 2019
Kategori: Jetoner, Betalingstegn og lignende
Double Eagle Guld USA 1933 KOPI Mønt .999Ag 24K Au forgyldt
Double Eagle Guld USA 1933 KOPI Mønt .999Ag 24K Au forgyldt Double Eagle Guld USA 1933 KOPI Mønt i plastik etui. .999Ag 24 KaratAu forgyldt Verdens dyreste mønter Kopimønt af meget sjælden mønt, hvoraf den sidst solgte opnåede en salgspris på USD $7.590.000  Diameter 25 mm. Vægt 10 gram Finhed : 0.999 Finsølv med
Klokken 21.01 Sunday den 17. February 2019
Kategori: U.S.A.
Flot Skagen dame ur
Flot Skagen dame ur Flot Skagen ur med lænke af guld og sølv. Uret har været brug dagligt og fremstår med almindelige brugsspor. Ingen alvorlige skader. Trænger til nyt batteri. Lænken er 17,5 cm uden låsen. Ekstra led på 1,5 cm medfølger. Der er slidt lidt guld af midt på n
Klokken 21.00 Sunday den 17. February 2019
Kategori: Skagen
Vedhæng i guldbelagt sølv med perle
Vedhæng i guldbelagt sølv med perle Flot vedhæng i sølv belagt med guld (mat). Stemplet Ag 925. I midten er der en perle i brunlig farve. Ca 2 cm
Kategori: Vedhæng til halskæde
Måge uden guld
Måge uden guld Flot fad fra Royal Copenhagen  27 cm  fremstår nyt og ubrugt dog 2 sort
Kategori: B&G Spise - og kaffestel
Måge uden guld (Nedsat)
Måge uden guld (Nedsat) Flot skål fra B&G  (tåler opvaskemaskine) nr. 44  cm 20  2 sort
SMUK MEGET SJÆLDEN GULD DUKAT KONUNG CARL XVI GUSTAF Au .900
SMUK MEGET SJÆLDEN GULD DUKAT KONUNG CARL XVI GUSTAF Au .900 SMUK MEGET SJÆLDEN GULD DUKAT KONUNG CARL XVI GUSTAF DROTTNING SILVIA BRYLLUP - 19 Juni 1976. PROOF-LIKE  Kv. 900/1000 Au Kun 2000 Stk! Nr. 1198 på den. Dia. 20 mm Au 900/1000 21.6 Karat Vægt: 3.5 gram Max oplag 2000 Stk. Sendes med DAO til 40kr.
Klokken 21.30 Saturday den 16. February 2019
Kategori: DK Guldmønter