Søgeresultat for ¨motiv

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen ¨motiv indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste ¨motiv auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste ¨motiv auktioner - alle samlet ET sted.

MOTIV FLY OG RUMFART. KÆMPE LOT PÅ 32 A4 PLANCHER.

MOTIV FLY OG RUMFART. KÆMPE LOT PÅ 32 A4 PLANCHER. .
Klokken 01.00 Saturday den 25. May 2019
Kategori: Kunst/Kultur

MOTIV BLOMSTER OG PLANTER. 16 STK. A4 PLANCHER. STORT LOT.

MOTIV BLOMSTER OG PLANTER. 16 STK. A4 PLANCHER. STORT LOT. .
Kategori: Kunst/Kultur

MOTIV DYR, KÆMPE LOT 25 STK. A4 PLANCHER.

MOTIV DYR, KÆMPE LOT 25 STK. A4 PLANCHER. INCL. HESTE, HUNDE OG KATTE.
Kategori: Kunst/Kultur
MOTIV SKIBE. STORT LOT PÅ 16 STK. A4 PLANCHER.
MOTIV SKIBE. STORT LOT PÅ 16 STK. A4 PLANCHER. .
Kategori: Kunst/Kultur
MOTIV SPORT. KÆMPE LOT PÅ 42 STK. A4 PLANCHER.
MOTIV SPORT. KÆMPE LOT PÅ 42 STK. A4 PLANCHER. .
Kategori: Kunst/Kultur
MOTIV, KUNST/KULTUR PÅ 8 STK. A4 PLANCHER.
MOTIV, KUNST/KULTUR PÅ 8 STK. A4 PLANCHER. .
Kategori: Kunst/Kultur
MOTIV SAMLING ,HUNDE ,KATTE OG HESTE I 64 S. ALBUM
MOTIV SAMLING ,HUNDE ,KATTE OG HESTE I 64 S. ALBUM MANGLER OG FOTOGRAFERE 4 S. MED HESTE.
Kategori: Hunde
KGL. VASE. STOR. MOTIV: ÅRHUS UNIVERSITET + ÅRHUS BYVÅBEN.
KGL. VASE.  STOR. MOTIV: ÅRHUS UNIVERSITET + ÅRHUS BYVÅBEN. NR. 4051. H. 23 CM. B. 18 CM. FLOT STAND.
Klokken 23.00 Friday den 24. May 2019
Kategori: Kgl. Vaser, skåle, kander m.m.
KGL. VASE RUNDSKUE 1929, MOTIV: KONGENS BRYGHUS. 1 SORTERING
KGL. VASE RUNDSKUE 1929, MOTIV: KONGENS BRYGHUS. 1 SORTERING FLOT STAND. H. 17 CM. Ø. 10,5 CM.
BILLED M/GULDRAMME OG GLAS. 56 X 69 CM. MOTIV. OTTO BACHE
BILLED M/GULDRAMME OG GLAS. 56 X 69 CM. MOTIV. OTTO BACHE "KOBBEL HESTE UDEN FOR EN KRO" FLOT BRODERET BILLED. RAMME UDEN AFSLAG ,MEGET FLOT. KAN SENDES PÅ KØBERS ANSVAR OG RISIKO DA DET ER GLAS.
Klokken 22.00 Friday den 24. May 2019
Kategori: Kunsthåndværk
A Baumgartner - Se eks. på bilder solgt for over 100000,-
A Baumgartner - Se eks. på bilder solgt for over 100000,- 60 x 80 cm 66 x 86 cm inkl ramme Oljemaleri på lerret av Adolf Baumgartner (Født Constantin-Stoiloff) Signert nede til venstre. Treramme. Et pent maleri i et pent format av en stor kunstner. Et av Baumgartners mest kjente motiv. Se flere gjenstander fra d
Klokken 11.30 Thursday den 16. May 2019
Kategori: Oljemalerier