Søgeresultat for ¨motiv

Nedenfor er de seneste op til 50 auktioner hvor tekst strengen ¨motiv indgår i enten teksten eller beskrivelsen.

Vidste du at du GRATIS kan få tilsendt en e-mail med nyeste ¨motiv auktioner, enten dagligt, brugerdefineret tidsinterval eller så snart de dukker op på handelssiderne - så DU kan kontakte sælger først! Registrer her! (Det er HELT GRATIS)

Seneste ¨motiv auktioner - alle samlet ET sted.

BJØRN WIINBLAD. ORIENTALSK MUSIK MOTIV 1+2. PLATTER.

BJØRN WIINBLAD. ORIENTALSK MUSIK MOTIV 1+2. PLATTER. .
Klokken 19.30 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Bjørn Wiinblad

VASE ,MALET PÅ AALBORG PORCELÆNS MALERI AF BIRGIT PETERSEN.

VASE ,MALET PÅ AALBORG PORCELÆNS MALERI AF BIRGIT PETERSEN. MOTIV HANS TAUSEN, LOGE 54, AALBORG. FLOT STAND MED GULDKANT ØV.
Klokken 19.00 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Vaser, skåle, kander m.m.

Frankrig forgyldt ECU-medalje 1993

Frankrig forgyldt ECU-medalje 1993 Frankrig forgyldt medalje 40 mm. 32 gram Motiv: Marianne med Tricolore
Klokken 18.00 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: Udenlandske medaljer
Sølvmønt Danmark 200 kr. 2004 Frederik & Mary 31,1 g. 0,999
Sølvmønt Danmark 200 kr. 2004  Frederik & Mary 31,1 g. 0,999 Danmark 200 kr. 2004 Bryllupsmøntt Motiv: Frederik & Mary 31,1 gram 0,999 sølv Uden pose og infoseddel Forsendelse kr. 12,-
Klokken 17.00 Tuesday den 11. December 2018
Kategori: DK erindrings- og temamønter
Sølvmønt Danmark 200 kr. 2004  Frederik & Mary 31,1 g. 0,999 Danmark 200 kr. 2004 Bryllupsmøntt Motiv: Frederik & Mary 31,1 gram 0,999 sølv Original pose og infoseddel Forsendelse kr. 12,-
Klokken 21.30 Sunday den 9. December 2018